Micetal roztok s rozprašovačom 30 ml

sol der (skl. fľ.) 1x30 ml

Kód tovaru:

EAN: 8594044140461

Tento produkt aktuálne nie je dostupný

7,80 € s DPH

Jednotková cena za liter259,88 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Liek Micetal roztok sa používa na miestnu liečbu povrchových kožných ochorení vyvolaných dermatofytmi (vláknité huby), kvasinkami, plesňami a inými hubami. Môže sa aplikovať na plesňové infekcie na nohách, v slabinách, na trupe i na ochlpených častiach tela.  Určený pre dospelých a deti staršie ako 10 rokov.

Detaily

Indikácie: MICETAL roztok je antimykotický liek obsahujúci liečivo flutrimazol. Toto liečivo vyvoláva zmeny v bunkových stenách húb spôsobujúcich rôzne kožné ochorenia. MICETAL roztok sa používa zvlášť na liečbu kožných plesňových ochorení, ktoré často postihujú oblasti kožných záhybov a na tie ochorenia, kde okrem plesní sa na vzniku ochorenia podieľa tiež poškodenie kože (napríklad zaparenie). Tieto ochorenia (tzv. tinea) sa vyskytujú najčastejšie v oblasti nôh a slabín, ale tiež na tvári a vlasatej časti alebo na trupe. Ďalšie plesňové ochorenia, na liečbu ktorých sa liek používa, sa vyskytujú na väčších plochách zvlášť v oblasti trupu (pityriasis – mykotická infekcia kože).

Kontraindikácie: Nepoužívajte MICETAL roztok, keď ste alergický (precitlivený) na na flutrimazol  alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku. Liek je určený výhradne na vonkajšie použitie. Liek neaplikujte na sliznice a na oči. Odporúča sa opatrnosť pri aplikácii v okolí očí a slizníc, pretože môže  dôjsť k ich prechodnému podráždeniu. Počas liečby je nutné dodržiavať zvýšenú hygienu, aby sa predišlo rozšíreniu ochorenia alebo jeho opakovaniu. Pre použitie lieku MICETAL roztok na tvár nie je vhodná roztoková forma. Je nutné počítať s tým, že pri striekaní na väčšie plochy povrchu kože dochádza (rovnako ako pri ako pri akejkoľvek inej sprejovej forme) k vdychovaniu lieku. Tak ako účinná látka , aj pomocné látky môžu spôsobiť dýchacie ťažkosti (predovšetkým u astmatikov), podráždenie očných spojoviek a slizníc horných dýchacích ciest.  Doporučuje sa liek používať vo vetranej miestnosti. Použitie u detí do 10 rokov.

Tehotenstvo a dojčenie: Tehotné ženy (predovšetkým v prvých troch mesiacoch tehotenstva) a dojčiace ženy môžu liek používať iba po konzultácii s lekárom a v nevyhnutných prípadoch, pretože neboli uskutočnené klinické štúdie u tehotných žien a rovnako nie je známe, či flutrimazol preniká do materského mlieka.

Použitie: Liek sa aplikuje pomocou mechanického rozprašovača. Odskrutkujte vrchnáčik a opakovane stlačte gombík s rozprašovačom na miesto aplikácie. Dospelým i deťom starším ako 10 rokov sa obvykle MICETAL roztok aplikuje 1 krát denne na postihnuté miesto a jeho okolie. Trvanie liečby určí lekár podľa typu ochorenia, zvyčajne 2-4 týždne.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Vlastnosti

Účinná látka flutrimazol
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 10 mg / 1 ml
Lieková forma dermálny roztok
Koľko dní Vám vydrží balenie 20

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »