Micetal krém 15g

crm der (tuba Al) 1x15 g

Kód tovaru:

EAN: 8594044140447

Tento produkt aktuálne nie je dostupný

5,85 € s DPH

Jednotková cena za kg390,13 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Liek Micetal krém sa používa na miestnu liečbu povrchových kožných ochorení vyvolaných dermatofytmi (vláknité huby), kvasinkami, plesňami a inými hubami. Môže sa aplikovať na plesňové infekcie na nohách, v slabinách, na trupe i na ochlpených častiach tela.  Určený pre dospelých a deti staršie ako 10 rokov.

Detaily

Indikácie: MICETAL krém je antimykotický liek obsahujúci liečivo flutrimazol. Toto liečivo vyvoláva zmeny v bunkových stenách húb spôsobujúcich rôzne kožné ochorenia. MICETAL roztok sa používa zvlášť na liečbu kožných plesňových ochorení, ktoré často postihujú oblasti kožných záhybov a na tie ochorenia, kde okrem plesní sa na vzniku ochorenia podieľa tiež poškodenie kože (napríklad zaparenie). Tieto ochorenia (tzv. tinea) sa vyskytujú najčastejšie v oblasti nôh a slabín, ale tiež na tvári a vlasatej časti alebo na trupe. Ďalšie plesňové ochorenia, na liečbu ktorých sa liek používa, sa vyskytujú na väčších plochách zvlášť v oblasti trupu (pityriasis – mykotická infekcia kože).

Kontraindikácie: Nepoužívajte MICETAL krém, keď ste alergický (precitlivený) na flutrimazol alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku.Odporúča sa opatrnosť pri aplikácii v okolí očí a slizníc, pretože môže dôjsť k ich prechodnému podráždeniu. Počas liečby je nutné dodržiavať zvýšenú hygienu, aby sa predišlo rozšíreniu ochorenia alebo jeho opakovaniu. Nanesením lieku na osušenú kožu po predchádzajúcom kúpeli sa účinok zvyšuje.

Tehotenstvo a dojčenie: Tehotné  ženy (predovšetkým v prvých troch mesiacoch tehotenstva) a dojčiace ženy môžu liek používať iba po konzultácii s lekárom a v nevyhnutných prípadoch, pretože neboli uskutočnené klinické štúdie u tehotných žien a rovnako nie je známe, či flutrimazol preniká do materského mlieka.

Použitie: MICETAL krém je určený na vonkajšie používanie. MICETAL krém sa nemá používať na sliznice a do očí. Zvyčajne sa liek   u dospelých a detí starších ako 10 rokov používa 1- krát denne, najlepšie večer. Krém sa nanáša v tenkej vrstve na postihnuté miesto a jeho okolie a mierne sa vtrie do čistej kože. Trvanie liečby krémom je  zvyčajne je  2-4 týždne. Aj keď dôjde k zlepšeniu prejavov ochorenia počas niekoľkých dní liečby, liečba má pokračovať po celú dobu, ktorú lekár odporučil. Pokiaľ sa účinok liečby liekom MICETAL krém neprejaví do 4 týždňov, diagnóza má byť prehodnotená.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Vlastnosti

Účinná látka flutrimazol
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 10 mg/ 1g
Lieková forma dermálny krém
Koľko dní Vám vydrží balenie 20

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »