Panadol Baby perorálna suspenzia 100 ml

sus por (fľ.skl. hnedá+aplikátor) 1x100 ml

Kód tovaru:

EAN: 5054563932013

6,81 € s DPH

Jednotková cena za liter68,07 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Liek Panadol Baby sirup obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti (analgetikum) a na zníženie horúčky (antipyretikum). Panadol Baby sirup sa používa na zníženie horúčky rôzneho pôvodu u detí od 3 mesiacov. Má jahodovú príchuť, neobsahuje alkohol, vhodný aj pre diabetikov.

Detaily

Indikácie: Panadol Baby suspenzia je určený na zníženie horúčky a bolesti sprevádzajúcej chrípku, prechladnutie, infekčné ochorenia detského veku (napr. osýpky, ružienka, ovčie kiahne, šarlach, mumps) a očkovanie. Panadol Baby je tiež vhodný na tlmenie bolesti sprevádzajúcej prerezávanie zúbkov a bolesti zubov. Na zníženie horúčky po očkovaní môže byť podaný deťom od 2 mesiacov.

Kontraindikácie: Precitlivenosť na paracetamol je veľmi vzácna, pri známej precitlivenosti na paracetamol alebo ďalšie zložky liek nepodávajte. Ďalej sa paracetamol nesmie podávať pri ťažkom ochorení pečene alebo obličiek a pri žltačke. Liek nie je určený deťom do 3 mesiacov s výnimkou zníženia horúčky po očkovaní, kedy môže byť podaný deťom od 2 mesiacov.

Dávkovanie: Pred použitím fľaštičku potraste.

Odporúčané dávkovanie:

Hmotnosť dieťaťa:                      Vek:                              Dávka (ml):

  • 6-8 kg                                     3-6 mesiacov              4,0
  • 8-10 kg                                   6-12 mesiacov            5,0
  • 10-13 kg                                 1-2 roky                      7,0
  • 13-15 kg                                 2-3 roky                      9,0
  • 15-21 kg                                 3-6 rokov                  10,0
  • 21-29 kg                                 6-9 rokov                  14,0
  • 29-42 kg                                 9-12 rokov                20,0

 

Stanovte správnu dávku lieku pomocou uvedenej tabuľky podľa hmotnosti dieťaťa. Pokiaľ si nie ste istí váhou dieťaťa, určte dávku podľa veku dieťaťa. Priloženú dávkovaciu striekačku vložte do fľaše a suspenziu naťahujte do dávkovacej striekačky, pokiaľ sa na stupnici na modrom pieste neobjaví požadované množstvo nad horným okrajom priehľadného plášťa dávkovacej striekačky. Ak je stanovená dávka väčšia ako 8 ml, meranie podľa potreby opakujte.

Po použití dávkovaciu striekačku prepláchnite teplou vodou a nechajte vyschnúť. Liek môže byť podávaný opakovane podľa potreby, dávku možno opakovať najskôr po 6 hodinách.

Deti od 2 do 3 mesiacov môžu užívať liek len na zníženie teploty po očkovaní v jednotlivej dávke 2,5 ml (120 mg/5 ml). Ak teplota pretrváva aj po druhej dávke lieku Panadol Baby, treba vyhľadať lekára, ktorý určí ďalšiu liečbu. Odstup medzi dávkami je najmenej 6 hodín. Ak sa vaše dieťa narodilo nedonosené, poraďte sa s lekárom, skôr ako začnete dieťaťu podávať Panadol Baby suspenziu.

Upozornenie: Nepodávajte s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Predávkovanie paracetamolom môže spôsobiť zlyhanie funkcie pečene.

Vlastnosti

Účinná látka paracetamol
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 120 mg / 5 ml
Lieková forma perorálna suspenzia
Koľko dní Vám vydrží balenie 30

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »