Magnerot 50 tabliet

tbl (blis.PVC/PVDC/Al) 1x50 ks

Kód tovaru:

EAN: 4030674008763

11,09 € s DPH

Jednotková cena za tbl0,22 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Liek Magnerot obsahuje horčík vo vysoko vstrebateľnej a využiteľnej forme. Magnerot sa používa na doplnenie magnézia pri jeho zvýšených stratách alebo nedostatku, ktoré sa môžu prejaviť napr. ako stres, svalové kŕče, angina pectoris, pocit vyčerpanosti. Magnerot môžu užívať dospelí a deti od 6 rokov.

Detaily

Indikácie: Liečba porúch svalovej a srdcovej činnosti spôsobená nedostatkom horčíka, ako sú svalové kŕče, tetanus alebo angina pectoris. Liečba nedostatku horčíka následkom jednostrannej výživy alebo užívania rôznych liekov (antikoncepčné prípravky, diuretiká alebo laxanciá), pri alkoholizme alebo pri nedostatočnej kompenzácii zvýšenej potreby horčíka (obdobie dojčenia alebo stres). 

Kontraindikácie: Prípravok sa nesmie užívať pri zvýšenej hladine horčíka v krvi, prípadne pri príznakoch predávkovania horčíkom (svalová chabosť), ďalej pri myasténii gravis. Nie je vhodné súčasné užívanie prípravku s barbiturátmi alebo hypnotikami.

Tehotenstvo a dojčenie: Liek sa užíva počas tehotenstva (riziko predčasného pôrodu, preeklampsia), pri niektorých poruchách srdcového rytmu, spôsobených najmä predávkovaním kardioglykozidmi, a pri ateroskleróze.

Dávkovanie: Dávkovanie je individuálne, riadi sa podľa stupňa nedostatku horčíka, príp. jeho potreby. Ak lekár neurčí inak, úvodné dávkovanie je 2 tablety 3 krát denne počas prvého týždňa liečby, potom sa dávkovanie upraví na 1 - 2 tablety 1 - 2 krát denne. Tablety sa zapíjajú malým množstvom tekutiny. Dĺžka liečby je minimálne 6 týždňov. Magnerot sa môže užívať aj dlhodobo. Dávkovanie u detí určí detský lekár.

V prípade užívania iných liekov je vhodné dodržať aspoň 2 hod časový odstup medzi liekmi.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Vlastnosti

Účinná látka magnézium orotát
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 500 mg / tbl
Lieková forma tablety
Koľko dní Vám vydrží balenie 25

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »