Hypromelóza - P 10 ml

roztok na očnú instiláciu 1x10ml

Kód tovaru:

EAN: 8588000227853

4,00 € s DPH

Jednotková cena za liter400,40 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Zdravotnícka pomôcka Hypromelóza - P je prípravok s ochranným epitelizačným, dezinfekčným a zvlhčujúcim účinkom. Poskytuje úľavu pri miernych podráždeniach očí, ktoré nie sú infekčného pôvodu. Odstraňuje pocit „suchosti" očí. Dexpantenol prispieva k zrýchlenej obnove buniek na povrchu rohovky (epitelizácii).

Detaily

Indikácie: Hypromelóza - P sa používa pri rôznych stavoch vyžadujúcich si ochranný film na povrchu rohovky a spojovky. Pri syndróme suchého oka (keratoconjunctivitis sicca) napr. Sjogrenovom syndróme, pri malých poškriabaniach rohovky, po padnutí drobných teliesok do spojovkového vaku alebo po operáciách oka.
Pomáha tiež k úľave od nepríjemných pocitov (štípanie, pálenie) doprevádzajúcich mierne podráždenia oka vetrom, prachom, cigaretovým dymom, znečisteným ovzduším, kontaktnými šošovkami atď. K zmierneniu očnej únavy spôsobenej dlhodobým čítaním, riadením motorových vozidiel, sledovaním obrazovky televízora alebo monitora počítača. Prípravok môžu používať dospelí, mladiství a deti.

Kontraindikácie: Prípravok sa nesmie používať pri precitlivenosti na jednotlivé zložky a pri súčasnom nosení mäkkých kontaktných šošoviek. Nesmie sa tiež používať v akútnej fáze poleptania oka až do úplného odstránenia leptavej látky zo spojovkového vaku a do odstránenia odumretého tkaniva.

Tehotenstvo a dojčenie: U prípravku vzhľadom na aplikačnú formu sa nepredpokladajú negatívne účinky na plod počas tehotenstva alebo na dieťa počas kojenia, pred použitím sa však poraďte s lekárom alebo lekárnikom.

Dávkovanie: Individuálne, zvyčajne 2-3 krát denne 1-2 kvapky do spojovkového vaku oka. Podľa potreby sa však môžu aplikovať 1-2 kvapky i každú hodinu. V prípade používania iných liekov do oka sa doporučuje medzi podaním aspoň 5min odstup.

Prípravok spotrebujte do 28 dní po prvom otvorení!

Upozornenie: Tesne po nakvapkaní prípravku sa môže objaviť neostré videnie, ktoré by mohlo sťažiť riadenie motorových vozidiel a obsluhu strojov. Doporučuje sa preto tieto činnosti vykonávať najskôr až za 20 minút po aplikácii prípravku. Súčasne s používaním prípravku nemožno nosiť mäkké kontaktné šošovky. Pred aplikáciou je potrebné si ich vybrať a opätovne nasadiť najskôr až za 30 minút po použití prípravku.

Vlastnosti

Účinná látka hypromelóza
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 5 mg / 1 ml
Lieková forma očná roztoková instilácia
Koľko dní Vám vydrží balenie 30

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »