SensiVit očné kvapky 10 ml

unavené suché oči (očná roztoková instilácia) 1x10 ml

Kód tovaru: O71560

EAN: 8588000227075

5,36 € s DPH

Jednotková cena za liter535,92 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Zdravotnícka pomôcka Sensivit je prípravok s upokojujúcim a zvlhčujúcim účinkom. Roztok stabilizuje všetky tri vrstvy sĺz (slzného filmu) na povrchu oka. Sensivit sa používa u dospelých a detí od 2 rokov pri pocite suchého oka, pri vysychaní oka, pri poruche tvory slzného filmu.

Detaily

Indikácie: SensiVit obsahuje sodnú soľ karmelózy, ktorá svojimi vlastnosťami na povrchu rohovky a spojovky vytvára dočasný ochranný film a tak tvorí požadovaný zvlhčujúci efekt. SENSIVIT® tak stabilizuje vodnú zložku sĺz. SensiVit obsahuje vitamín A. Ten posilňuje tvorbu vnútornej, hlienovitej zložky slzného filmu. Spolu s vitamínom E zlepšuje výživu rohovky a spojovky. Látky obsiahnuté v prípravku posilňujú tiež vonkajšiu (lipidovú) zložku slzného filmu. SensiVit tak pôsobí proti rýchlemu vysychaniu povrchu oka. Tenká vrstva slz na povrchu oka je tak posilnená, poprípade nahradená, vo všetkých troch svojich vrstvách. Tím sa výrazne zlepšuje ochranný efekt slz.

Kontraindikácie: SensiVit sa nesmie používať pri precitlivenosti na účinnú látku, alebo na niektorú pomocnú látku prípravku. SensiVit nie je vhodný pre deti mladšie ako 2 roky. SensiVit sa nesmie používať súčasne s kontaktnými šošovkami.

Tehotenstvo a dojčenie: Prípravok sa nesmie podávať ženám v období tehotenstva a matkám v období dojčenia. 

Dávkovanie a spôsob podávania: Ak lekár neurčí inak, aplikuje sa zvyčajne do spojovkového vaku 1 kvapka 1 až 3 krát denne. U detí určí dávkovanie individuálne lekár. Prípravok môžu používať dospelí, mladiství a deti od 2 rokov. V prípade používania iných liekov do oka sa doporučuje medzi podaním aspoň 5min odstup.

Prípravok spotrebujte do 28 dní po prvom otvorení!

Upozornenie: Tesne po nakvapkaní prípravku sa môže objaviť neostré videnie, ktoré by mohlo sťažiť riadenie motorových vozidiel a obsluhu strojov. Doporučuje sa preto tieto činnosti vykonávať najskôr až za 20 minút po aplikácii prípravku. Súčasne s používaním prípravku nemožno nosiť mäkké kontaktné šošovky. Pred aplikáciou je potrebné si ich vybrať a opätovne nasadiť najskôr až za 30 minút po použití prípravku.

 

Vlastnosti

Účinná látka sodná soľ karmelózy
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 3 mg/1 ml
Lieková forma očná roztoková instilácia
Koľko dní Vám vydrží balenie 30

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »