Olynth HA 0,05% nosový sprej 10 ml

aer nao (liek.HDPE) 1x10 ml

Kód tovaru: 36096

EAN: 3574660403381

6,82 € s DPH

Jednotková cena za liter682,22 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Liek Olynth HA 0,05 % je určený na zníženie opuchu sliznice nosa pri akútnej nádche, pri nadmernej tvorbe hlienu spôsobeného vazomotorickou nádchou a pri alergickej nádche. Olynth HA 0,05 % obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá zvlhčuej sliznicu nosa, neobsahuje konzervačné látky.Olynth HA 0,05 % je určený deťom od 2 do 6 rokov.

Detaily

Indikácie: Liečivo lieku Olynth HA 0,05 %, xylometazolini hydrochloridum, vyvoláva v mieste svojho účinku stiahnutie ciev, a tým znižuje opuch sliznice a následne uľahčuje dýchanie cez nos a zlepšuje uvoľnenie hlienov. Liek Olynth HA 0,05 % je určený na zníženie opuchu sliznice nosa pri akútnej nádche, pri nadmernej tvorbe hlienu spôsobeného vazomotorickou nádchou a pri alergickej nádche. Liek Olynth HA 0,05 % je taktiež určený na urýchlenie uvoľnenia hlienu pri zápale prinosových dutín a pri zápale sluchovej trubice spoločne s nádchou.

Kontraindikácie: Nepoužívajte liek Olynth HA 0,05 %, keď ste alergický/á (precitlivený/á) na liečivo alebo ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku, v prípade suchého zápalu sliznice nosa (rhinitis sicca), ktorý sa prejavuje pocitom sucha a svrbenia v nose, často sprevádzaným drobným krvácaním po odlúpnutí zaschnutých chrást, u detí mladších ako 2 roky.

Tehotenstvo a dojčenie: Olynth HA 0,05 % sa nesmie užívať počas tehotenstva, lebo nie sú k dispozícii štúdie o účinku lieku na plod. Liek sa nesmie používať počas dojčenia, lebo nie je známe, či sa liečivo vylučuje do materského mlieka.

Dávkovanie: Pokiaľ lekár neurčí inak, dospelým a deťom od 2 do 6 rokov sa liek podáva podľa potreby, najviac však 3-krát denne 1dávka do každej nosovej dierky. Dávkovanie závisí od citlivosti pacienta a od účinku lieku.

Bez odporúčania lekára nepoužívajte liek Olynth HA 0,05 % dlhšie ako 5 dní. Opätovné používanie lieku je možné iba po niekoľkodňovej prestávke. Používanie lieku pri chronickej nádche je povolené iba pod kontrolou lekára vzhľadom na nebezpečenstvo stenčenia sliznice nosa.

Návod na použitie: Odstráňte ochranný kryt. Pred prvým použitím niekoľkokrát zatlačte pumpičku, až dosiahnete vystrekovanie súvislej dávky aerosólu. Potom je liekovka s dávkovačom obsahujúca nosovú roztokovú aerodisperziou pripravená na okamžité použitie za všetkých okolností. Pri podávaní si vstreknite iba jednu dávku do každej nosovej dierky. Pri vstrekovaní dávky dýchajte ľahko príslušnou nosovou dierkou. Dávkovaciu liekovku držte, pokiaľ možno, zvisle. Nevstrekujte si dávku lieku držaním liekovky vo vodorovnej polohe alebo dnom hore. Po použití nasaďte opäť na pumpičku ochranný kryt.

Vlastnosti

Účinná látka xylometazolíniumchlorid
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 0,5 mg/ml
Lieková forma nosová roztoková aerodisperzia
Koľko dní Vám vydrží balenie 20

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »