Stoptussin kvapky 50 ml

gto por (fľ.skl. s kvapk.) 1x50 ml

Kód tovaru: 88967

EAN: 8594737032110

9,90 € s DPH

Jednotková cena za liter198,10 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Stoptussin je liek, ktorý tlmí dráždenie na kašeľ. Stoptussin používa sa na liečbu suchého, dráždivého a ťažko utíšiteľného kašľa pri vírusových infekciách horných a dolných dýchacích ciest.

Detaily

Indikácie: Stoptussin môžu užívať dospelí, deti i dospievajúci. Stoptussin sa používa na liečbu suchého, dráždivého a ťažko utíšiteľného kašľa pri vírusových infekciách horných a dolných dýchacích ciest, pri zápaloch horných dýchacích ciest, pri zápale hltana, hrtana, priedušiek a pľúc. Stoptussin možno podať aj na utíšenie kašľa pred operáciou a po nej. Na odporúčanie lekára možno Stoptussin použiť i pri astme, tuberkulóze a zaprášení pľúc. Ak sa do 3 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.

Kontraindikácie: Neužívajte Stoptussin, ak ste alergický na liečivá alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku, ak máte ochorenie prejavujúce sa svalovou slabosťou (myasthenia gravis), v prvých troch mesiacoch tehotenstva. Užívanie Stoptussinu v ďalšom priebehu tehotenstva a v období dojčenia je možné iba na odporúčanie lekára.

Tehotenstvo a dojčenie: Stoptussin sa nesmie užívať v prvých troch mesiacoch tehotenstva. Užívanie Stoptussinu v ďalšom priebehu tehotenstva a v období dojčenia je možné iba na odporúčanie lekára. Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.

Dávkovanie: Ak lekár neurčí inak, dávkuje sa podľa telesnej hmotnosti pacienta:

  • do 7 kg: 3 až 4 dávky denne, 8 kvapiek v jednej dávke
  • 7 ‑ 12 kg: 3 až 4 dávky denne, 9 kvapiek v jednej dávke
  • 12 – 20 kg: 3 dávky denne, 14 kvapiek v jednej dávke
  • 20 ‑ 30 kg: 3 až 4 dávky denne, 14 kvapiek v jednej dávke
  • 30 ‑ 40 kg: 3 až 4 dávky denne, 16 kvapiek v jednej dávke
  • 40 – 50 kg: 3 dávky denne, 25 kvapiek v jednej dávke
  • 50 ‑ 70 kg: 3 dávky denne, 30 kvapiek v jednej dávke
  • nad 70 kg: 3 dávky denne, 40 kvapiek v jednej dávke

Maximálna denná dávka guajfenezínu je pre deti do 2 rokov 300 mg/deň (102 kvapiek), pre deti od 2 do 6 rokov 600 mg/deň (204 kvapiek), od 6 do 12 rokov 1 200 mg/deň a pre dospelých a dospievajúcich 2 400 mg/deň. Dávka sa odkvapká z fľaštičky vo zvislej polohe dnom nahor, a to do vody, čaju alebo ovocnej šťavy alebo sa u veľkosti balenia 50 ml aplikuje pomocou dávkovacej pipety, pokiaľ je táto súčasťou balenia (pozri nižšie návod na použitie plastovej dávkovacej pipety). Minimálny príjem tekutiny má byť pri každom podaní kvapiek približne 100 ml. Užíva sa po jedle. Bez porady s lekárom neužívajte Stoptussin dlhšie ako 7 dní. Pri predávkovaní alebo náhodnom užití lieku dieťaťom sa poraďte s lekárom. Ak zabudnete užiť dávku v stanovenom čase, užite ju, len čo si spomeniete a ďalej potom pokračujte v užívaní Stoptussinu v pravidelných časových intervaloch, ale nikdy neužívajte dve dávky súčasne.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Vlastnosti

Účinná látka butamiraciumdihydrogencitrát + guajfenezín
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 4 mg + 100 mg / 1 ml
Lieková forma perorálne roztokové kvapky
Koľko dní Vám vydrží balenie 20

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »