Stoptussin sirup 100 ml

sir (fľ.skl.hnedá + odmerka) 1x100 ml

Kód tovaru: 94465

EAN: 8594737219313

6,51 € s DPH

Jednotková cena za liter65,14 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Stoptussin sirup je voľnopredajný liek, ktorý pomáha liečiť kašeľ. Stoptussin sirup pomáha liečiť suchý, dráždivý, ťažko utíšiteľný kašeľ rôzneho pôvodu.

Detaily

Indikácie: Liek tlmí dráždenie na kašeľ, mení skladbu prieduškového hlienu a uľahčuje tak jeho vykašlávanie. Stoptussin sirup je určený na liečbu suchého, dráždivého, ťažko utíšiteľného kašľa rôzneho pôvodu. Na odporúčanie lekára liek možno podať aj na utíšenie kašľa pred operáciou a po nej. Liek môžu užívať deti od 6 mesiacov, dospievajúci a dospelí.

Kontraindikácie: Neužívajte Stoptussin sirup, ak ste alergický na guajfenezín, butamirátiumdihydrogéncitrát alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku, ak trpíte ochorením prejavujúcim sa svalovou slabosťou (myasthenia gravis), v prvých troch mesiacoch tehotenstva, u detí do 6 mesiacov.

Tehotenstvo a dojčenie: Liek sa nesmie užívať v prvých troch mesiacoch tehotenstva, užívanie lieku v ďalšom priebehu tehotenstva a v období dojčenia je možné iba na odporúčanie lekára. Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.

Dávkovanie: Odporúčaná dávka je rozdelená podľa hmotnosti pacienta v nasledujúcom rozpise:

  • do 12 kg: 1,25 ml 3 až 4-krát denne
  • 12 – 20 kg: 2,5 ml 3-krát denne
  • 20 – 40 kg: 2,5 ml 3 až 4-krát denne
  • 40 – 70 kg: 5 ml 3-krát denne
  • 70 – 90 kg: 5 ml 4-krát denne
  • nad 90 kg: 7,5 ml 3 až 4-krát denne

 

Príslušné množstvo sirupu sa odmeria pomocou priloženej odmerky a zapíja sa tekutinou (vodou, čajom, ovocnou šťavou a pod.) Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť 4 až 6 hodín. Bez porady s lekárom neužívajte liek Stoptussin sirup dlhšie ako 7 dní. Pri náhodnom požití väčšieho množstva lieku dieťaťom alebo dospelým, okamžite vyhľadajte lekára alebo lekárnika. Neužívajte dvojitú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Vlastnosti

Účinná látka butamiraciumdihydrogencitrát + guajfenezín
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 0,08 g + 2,0 g / 100 ml
Lieková forma sirup
Koľko dní Vám vydrží balenie 10

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »