Stoptussin tablety 20 tbl

tbl (blis.Al/PVC) 1x20 ks

Kód tovaru:

EAN: 8585034704442

6,51 € s DPH

Jednotková cena za tbl0,33 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Liek Stoptussin tablety je určený na liečbu suchého, dráždivého, ťažko utíšiteľného kašľa rôzneho pôvodu.

Detaily

Indikácie: Liek tlmí dráždenie na kašeľ, mení skladbu prieduškového hlienu a uľahčuje tak jeho vykašliavanie. Stoptussin tablety je určený na liečbu suchého, dráždivého, ťažko utíšiteľného kašľa rôzneho pôvodu. Liek je možno podať aj na utíšenie kašľa pred operáciou a po nej. Liek je určený pre deti od 12 rokov a dospelých.

Kontraindikácie: Neužívajte Stoptussin tablety: keď ste precitlivený (alergický) na guajfenezín, butamiraciumdihydrogencitrát alebo alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku, keď trpite na svalovú slabosť (myasténia gravis), v prvých troch mesiacov tehotenstva, nepodávajte ďeťom mladším ako 12 rokov.

Tehotenstvo a dojčenie: Liek sa nesmie užívať v prvých troch mesiacoch tehotenstva. Užívanie v ďalšom priebehu tehotenstva a v období dojčenia je možné len na odporúčanie lekára.

Dávkovanie: Liek Stoptussin tablety sa dávkuje podľa hmotnosti pacienta:

  • do 50 kg: 1/2 tablety 4-krát denne
  • 50 – 70 kg: 1 tableta 3-krát denne
  • 70 – 80 kg: 1 a 1/2 tablety 3-krát denne
  • nad 90 kg: 2 tablety 3-krát denne

 

Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť 4 – 6 hodín. Bez porady s lekárom neužívajte liek dlhšie ako 7 dní. Pri predávkovaní alebo náhodnom požití lieku dieťaťom okamžite vyhľadajte lekára. Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú tabletu.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Vlastnosti

Účinná látka butamirátiumdihydrogencitrát
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 0,004 g + 0,1 g / tbl
Lieková forma tablety
Koľko dní Vám vydrží balenie 20

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »