Ambrobene 15 mg / 5 ml sirup 100 ml

sir 300 mg 1x100 ml

Kód tovaru: 94921

EAN: 4030096458290

7,16 € s DPH

Jednotková cena za liter71,61 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Liek Ambrobene 15 mg/5 ml je expektorans s mukolytickým účinkom, vyvoláva zvýšenú tvorbu hlienu a zároveň ho zrieďuje, podporuje pohyb riasiniek a tým čistí sliznicu dýchacích ciest.

Detaily

Indikácie: Liek Ambrobene15 mg/5 ml sa užíva pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacích ciest spojených s ťažkým vykašliavaním, pri infekčných ochoreniach dýchacích ciest. Ambrobene 15 mg/5 ml možno podávať deťom i dospelým.

Kontraindikácie: Liek Ambrobene15 mg/5 ml sa nesmie užívať pri precitlivenosti na ambroxol.

Tehotenstvo a dojčenie: Počas gravidity užívajte liek len s vedomím lekára. Počas užívania lieku Ambrobene15 mg/5 ml sa odporúča prerušiť dojčenie.

Dávkovanie: Pokiaľ lekár neurčí inak, zvyčajná dávka Ambrobene15 mg/5 mlje nasledovná:

Dospelí: prvé 2 - 3 dni 3 x 10 ml denne, ďalej 2 x 10 ml alebo 3 x 5 ml denne.

Deti:

 • 0 - 2 roky: 2 x 2,5 ml denne
 • 2 - 5 rokov: 3 x 2,5 ml denne
 • 6 -12 rokov 2 - 3 x 5 ml denne

 Liek sa užíva po jedle a zapíja sa dostatočným množstvom tekutiny, čo významne prispieva k jeho účinku. Odmerka je súčasťou balenia sirupu.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Vlastnosti

Účinná látka ambroxol hydrochlorid
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 15mg/ 5 ml
Lieková forma sirup
Koľko dní Vám vydrží balenie 30

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (1)

 • Lenka sa pýta

  09.10.2021
  Dobrý deň, prosím Vás v akom časovom intervale môže byť podaná druhá dávka tohto lieku? Lebo ma v lekárni upozornili, že by nemal byť podávaný pred spaním z dôvodu, že by mal podporovať vykašlievanie (čo počas zaspávania hlavne u malých detí nechceme) a keď ho máme (u 2,5 ročnej) užívať 3x denne akosi jej to neviem rozvrhnúť, aby som ju nemusela ráno priskoro budiť. Vopred ďakujem za odpoveď
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň. Ambrobene sirup sa má užívať po jedle, takže kľudne môžte podávať sirup po raňajkách, obede a večeri cca so 4 hodinovým odstupom. Pekný deň :-)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »