Imodium 20 cps

cps dur 2 mg (blis.PVC/Al) 1x20 ks

Kód tovaru: 28256

EAN: 3574660511369

8,75 € s DPH

Jednotková cena za cps0,44 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Liek Imodium je určený na liečbu náhlej alebo dlhotrvajúcej hnačky u dospelých a detí od 6 rokov. Imodium svojim účinkom znižuje frekvenciu hnačky a zvyšuje hustotu stolice.

Detaily

Indikácie: Imodium je liek proti hnačke. Imodium pri hnačke zvyšuje hustotu stolice a znižuje jej frekvenciu. Imodium môžete užívať pri náhlej (akútnej) alebo po porade s lekárom pri dlhotrvajúcej (chronickej) hnačke. Po porade s lekárom môžete Imodium užívať taktiež v prípade, keď vám bola odstránená časť čreva, čo často spôsobuje hnačku.

Kontraindikácie: Neužívajte Imodium, ak viete, že ste precitlivený/á na liečivo alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku Imodium; ak je prítomná krv v stolici, alebo ak máte vysokú horúčku; ak máte zápal hrubého čreva,  napríklad ulceratívnu kolitídu alebo pseudomembranóznu kolitídu (zápal hrubého čreva, prípadne komplikovaný vredmi, vznikajúci ako komplikácia spojená s podávaním širokospektrálnych antibiotík);  ak vám lekár povie, že je vo vašom prípade spomalenie čriev nevhodné, napr. ak máte zápchu alebo nafukovanie.

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo si myslíte, že ste tehotná, informujte svojho lekára, ktorý rozhodne, či Imodium môžete užívať. Počas dojčenia sa neodporúča užívať Imodium, pretože sa malé množstvo liečiva obsiahnutého v lieku Imodium môže dostať do materského mlieka.

Dávkovanie: Dospelí (vrátane starších pacientov): Pri náhlej (akútnej) hnačke užite 2 kapsuly na úvod a potom 1 kapsulu po každej riedkej stolici. Ak máte formovanú a neobvykle tuhú stolicu, alebo ak prestanete pociťovať v črevách pohyb, kapsuly už neužívajte a neodkladne vyhľadajte lekára. Pri dlhotrvajúcej (chronickej) hnačke užívajte najskôr 2 kapsuly (4 mg) denne. Dávku môžete zvyšovať na udržiavaciu dávku 1-6 kapsúl denne do dosiahnutia 1-2 tuhých stolíc denne. Pozor: Počas 24 hodín neužívajte viac než 8 kapsúl!

Imodium môže spôsobiť  zníženie pozornosti a ospalosť.

U detí sa Imodium dávkuje podľa hmotnosti dieťaťa.

Hmotnosť dieťaťa v kilogramoch (kg)

Maximálny počet kapsúl lieku Imodium podaný za 1 deň

od 14 do 20 kg

 nikdy nie viac ako 2 kapsuly

od 20 do 27 kg

 nikdy nie viac ako 3 kapsuly

od 27 do 34 kg

 nikdy nie viac ako 4 kapsuly

od 34 do 40 kg

nikdy nie viac ako 5 kapsúl

od 40 do 47 kg

nikdy nie viac ako 6 kapsúl

od 47 do 54 kg

nikdy nie viac ako 7 kapsúl

od 54 kg

nikdy nie viac ako 8 kapsúl

 

Kapsuly sa prehĺtajú celé, užívajú sa kedykoľvek počas dňa.

Vlastnosti

Účinná látka loperamid hydrochlorid
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 2mg / 1 cps
Lieková forma tvrdé kapsuly
Koľko dní Vám vydrží balenie 20

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »