No-spa 40 mg 24 tabliet

tbl (blis.PVC/Al) 1x24 ks

Kód tovaru:

EAN: 8588003914507

6,34 € s DPH

Jednotková cena za tbl0,26 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

Zakúpením tohto produktu môžete získať až 6 vernostných bodov. Za obsah košíka získate celkovo 6 bodov, ktoré môžu byť prevedené na zľavový kupón v hodnote 0,06 €.


O produkte

No- spa je liek, ktorý účinne uvoľňuje kŕče hladkého svalstva tráviaceho traktu, ciev a orgánov. Používa sa pri žlčových kolikách, kŕčoch hladkého svlastva obličiek a močovodov pri obličkových kameňoch a zápalov močových ciest, pri bolestivej menštruácii. Liek sa môže podávať dospelým a ďeťom od 1 roku.

Detaily

Indikácie: Kŕče hladkého svalstva v súvislosti s chorobami žlčníka a žlčových ciest, zápal žlčníka a žlčových ciest často spojený so žlčovými kameňmi, zápal tkaniva okolo žlčníka, zápal žlčovodu. Kŕče hladkého svalstva obličiek a močových ciest: obličkové a močové kamene, zápal obličkovej panvičky, zápal močového mechúra, kŕče močového mechúra. Pomocná liečba: Kŕče hladkého svalstva tráviaceho traktu: žalúdočné a dvanástnikové vredy, zápal sliznice žalúdka, kŕče vrátnika v žalúdku, zápal tenkého alebo hrubého čreva, spastický zápal hrubého čreva spojený so zápchou a plynatosť pri syndróme dráždivého čreva. Zvieravé bolesti hlavy. Gynekologické choroby: bolestivá menštruácia.

Kontraindikácie: Precitlivenosť na drotaveríniumchlorid alebo ktorúkoľvek pomocnú látku. Ťažké zlyhanie funkcie obličiek a pečene. Ťažká srdcová nedostatočnosť. Deti mladšie ako 1 rok.

Tehotenstvo a dojčenie: K dispozícii je iba obmedzené množstvo údajov o tehotných pacientkách. Štúdie na zvieratách nepreukázali priame alebo nepriame škodlivé účinky na graviditu, ani na embryonálny/fetálny vývoj. No jednako, pri predpisovaní lieku tehotným ženám je potrebná opatrnosť.

Dávkovanie: Dospelí: Obvyklá dávka u dospelých je 3 - 6 tabliet denne v 2 - 3 rozdelených dávkach. U detí stanoví dávkovanie lekár.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Vlastnosti

Účinná látka drotaveríniumchlorid
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 40mg/ tbl
Lieková forma tablety
Koľko dní Vám vydrží balenie 20

Napísať hodnotenie

Otázky (2)

 • Jana sa pýta

  17.07.2016
  Chcem vediet ci 6 rocne dieta moze uzivat tablety no- spa
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň,dávkovanie Nospa u detí sa nehodnotilo, preto by mal dávkovanie na základe klinických príznakov u detí určiť lekár. Bez obáv môžete však 6 ročnému dieťaťu podať Buscopan tbl, ktorý má obdobné účinky ako Nospa a jeho podávanie je overené aj u detí od 6 rokov. Prajem príjemný deň. PharmDr. Tomáš Srnka
 • návštevník sa pýta

  12.05.2023
  Môžem podávať 12 ročnemu dieťaťu nospu?
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, použitie No-spa u detí by mal indikovať lekár a zároveň tiež stanoviť dávkovanie. No-sap sa nemôže užívať u detí do 1 roku. Pekný deň :) PharmDr. Tomáš Srnka

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »