Fytopharma Nephrosal urologický čaj 20 ns

20x1,5 g (30 g)

Kód tovaru:

EAN: 8585022200314

2,65 € s DPH

Jednotková cena za ks0,13 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Bylinný urologický čaj Nephrosal v záparových vreckách priaznivo pôsobí pri potiažach obličiek a močových ciest, má močopudné účinky. Je vhodný pre deti od 3 rokov.

Detaily

Charalteristika: Bylinný čaj je zložený z bylín s močopudným účinkom, čím priaznivo pôsobí pri potiažach obličiek a močových ciest (odplavenie baktérií, usadenín).

Nepoužívajte: Ako náhradu pestrej stravy. U detí do 1 roka. Pri alergii na zložky produktu.

Tehotenstvo a dojčenie:
Pred použitím sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom.

Použitie: 1 sáčok sa zaleje 1/4 l vriacej vody a nechá sa vylúhovať 10-15 min. Pije sa 3x denne. 4aj sa pripravuje vždy čerstvý.Dodržujte doporučené dávkovanie!

Zloženie: brezový list, pŕhľavový list, vňať mäty piepornej, šípky, prasličková vňať, koreň ihlice tŕnistej

Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Vlastnosti

Koľko dní Vám vydrží balenie 30

Napísať hodnotenie

Otázky (25)

 • návštevník sa pýta

  16.02.2017
  Môže sa užívať dlhodobo urologický čaj nephrosal ? Pol roka, rok a viac ? Ďakujem
  Zuzana Trajteľová

  Odpovedá
  Mgr.
  Zuzana Trajteľová
  farm.laborantka

  Dobrý deň, tento čaj je skôr na krátkodobé užívanie, pri akútnych stavoch. Dlhodobo môžete užívať žihľavové alebo mätové čaje. S prípravkou na močové cesty je vhodné na dlhodobé užívanie Jamieson Cranberry complex alebo Valosun Uromax.
 • návštevník sa pýta

  19.02.2017
  Môže liek Betmiga spôsobiť zhoršenie vyprázdňovania,( nedokonalú stolicu), alebo zápchu? Keď áno, ako potom riešiť hyperaktívny močový mechúr. Ďakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, áno môže spôsobovať zmenu stolice, buď zápchu alebo urýchlené vyprázdňovanie, taktiež medzi možné nežiadúce účinky patrí zvýšený výskyt infekcií urogenitálneho systému. Pokiaľ sa toto u Vás vyskytuje počas užívania lieku Betmiga, je vhodné poradiť sa s lekárom, ktorý Vám liek nasadil.
 • návštevník sa pýta

  06.03.2017
  Aký liečebný účinok, ako užívať (aj dlhodobo) a jeho nežiadúce účinky má čaj Izop. Ďakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Stabilizuje nízky krvný tlak, pôsobí proti pľúcnym infekciám. Je dobrý proti kašľu a záchvatoch prieduškovej astmy. Odstraňuje nočné potenie, uvoľňuje vetry, zlepšuje chuť do jedla. V terapeutických dávkach neboli zaznamenané žiadne nežiaduce účinky. Keďže silica má centrálne stimulačné účinky, môže podávanie izolovanej silice vo vysokých dávkach vyvolať celkové kŕče.
 • návštevník sa pýta

  06.04.2017
  dobrý den, prosím o vysvetlenie užívania lieku Ganaton. Môže sa užívať dlhodobo? Ako dlho? Mesiace, roky...Môže spôsobiť nejaké zhoršenie výsledkov krvi ? Dakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň,Ganaton je liek ktorý vám predpisuje lekár pri poruchách trávenia - zhoršenej peristaltike hornej časti tráviacej sústavy (žalúdok, dvanástnik). O dĺžke liečby teda rozhoduje lekár na základe Vášho zdravotného stavu,potiaží, ďalších ochorení. Ganaton sa môže užívať i dlhodobo,pokiaľ je tolerovaný a čo sa týka zhoršenia krvného obrazu,ojedinele sa vyskytol pokles bielych krviniek alebo zvýšenie hladiny prolaktínu. Dúfam, že odpoveď je pre Vás postačujúca. Pekný deň prajem.
 • návštevník sa pýta

  15.04.2017
  dobrý den, prosím o vyjadrenie stanoviska k užívaniu lieku simethicon 80mg generika. Môže sa užívať denne, dlhodobo? Lepšie je rozhrýzť, či prehltnúť celú ? Nie je to veľká dávka 80mg ? Ďakujem.
  Zuzana Trajteľová

  Odpovedá
  Mgr.
  Zuzana Trajteľová
  farm.laborantka

  Dobrý deň, keď sa kapsula rozžuje, urýchli sa účinok prípravku. Dĺžka liečby je podmienená vývojom ťažkostí. V prípade potreby sa Simethicon môže užívať aj dlhodobo. Ak aj po dlhodobom užívaní budú pretrvávať problémy, je potrebné navštíviť lekára. Pekný deň prajem
 • návštevník sa pýta

  25.05.2017
  Dobrý den, môžem užívať liek Helicid 20 2krát dene po dobu 30dní bez prestávky. Tiež súčasne s Helicidom môžem užívať lieky Mydocalm, Veral. Aescín, a inj. Hotemín ? Ďakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý , liek Helicid môžete užívať dlhodobo bez prestávky, vo Vašom prípade je to priam vhodné, keďže ostatné lieky zaťažujú žalúdok.Len by ste mali byť opatrný v prípade užívania Veral tbl súčasne pri podávaní Hotemin inj, a ak je to možné, radšej počas aplikácii Hotemin inj neužívať Veral tbl. Prajem príjemný deň :)
 • návštevník sa pýta

  05.12.2017
  Dobrý deň, môžem dlhodobo ( ako dlho ) užívať oreganový olej ? Aké množstvo denne? Vraj sa tým dá vyliečiť Candida a tiež, že je dobrý proti všetkým zápalom ( aj hrdla a iné ).Či pri nesprávnom dávkovaní a dlhodobom užívaní nemôže spôsobiť ťažkosti. Ďakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, nikde som k tejto téme nezohnal adekvátne kvalitné informácie a preto sa držte odporúčaného dávkovania od výrobcu. Oreganový olej tak ako všetky oleje majú mierne protizápalové účinky, určite sa nimi nedajú leičiť infekcie alebo zápaly v tele. Taktiež nemám informáciu o škodlivosti pri dlhodobom užívaní v intenciách doporučeného dávkovania. Prajem pekný deň.
 • návštevník sa pýta

  13.02.2018
  Dobrý deň, prosím o vysvetlenie užívania lieku Duspatalin. Kedy pred jedlom,to znamená, či 15, 20,30,45 minút pred jedlom je najvhodnejšie užiť liek, kedy má najefektívnejší účinok. A či vôbec je prípustné užiť liek Duspatalin aj 45 minút pred jedlom. Ďakujem.
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, keďže sa jedná o liek na recept, je nutné sa riadiť doporučením lekára alebo lekárnika, ktorý Vám daný liek vydal v lekárni.
 • návštevník sa pýta

  08.08.2018
  Dobrý deň, prosím o vysvetlenie užívania lieku TRITTICO AC , či je vhodné ho užívať dlhodobo aj u starších pacientov ( 74rokov. Tiež ,či sa môže užívat spolu s liekom Tamsulosin-Teva 0,4mg a Milgamma N. Ďakujem.
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, daný liek je určený na dlhodobejšie užívanie, samozrejme u starších pacientov je vyššia pravdepodobnosť nežiadúcich účinkov ako aj možných interakcií s ďalšími liekmi. Pokiaľ je však užívanie pod dohľadom lekára a je dodržané doporučené dávkovanie malo by to byť v poriadku. Čo sa týka tejto kombinácie nie sú známe žiadne interakcie. Pekný deň
 • návštevník sa pýta

  11.09.2018
  Dobrý den, prosím o vysvetlenie užívania lieku Tamsulosin Teva. V návode na užívanie sa píše, užívať ráno po prvom jedle. Niektorí lekári však doporučujú užívanie večer. Čo je výhodnejšie? A musí sa užívať bezprostredne po jedle? Čo keď liek uživa pred jedlom, alebo s väčším odstupom po jedle? Ďakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, z hľadiska ustáleného vstrebávania a hladiny liečiva v krvi je najideálnejšie užívanie lieku ráno po raňajkách.Neviem prečo lekári doporučujú užívanie večer, ale v praxi som sa s tým stretol a nikde som nenašiel oficiálne odporúčania na užívanie večer. Musíte sa opýtať odkiaľ má takúto informáciu :) Prajem príjemný deň.
 • návštevník sa pýta

  09.04.2019
  Dobrý deň, prosím o vysvetlenie užívania lieku Prostenal NICHT. V pokynoch na užívanie sa píše, že sa ma užívať večer. Moja otázka je, či sa môže užívať ráno , za večerné užívanie. Ďalšia otázka je, či sa môže súčasne s Prostenalom užívať aj liek Betmiga 50 mg. Ďakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, tento produkt je určený na užívanie na noc vzhľadom na obsah Ashwagandha (Withania somnifera). Ktorá, ako tvrdí výrobca, je silná rastlina tradične používaná v ajurvéde. Podporuje relaxáciu organizmu a kvalitný spánok potrebný na úplnú regeneráciu tela počas noci. Hoci užívanie v noci by teda bolo lepšie, je relaxačný účinok tejto rastliny a jej vplyv na sústredenie individuálny a možno teda skúsiť aj užívanie cez deň, resp. ráno. Čo sa týka užívania s Betmigou malo by to byť v poriadku. Pri ďalšej návšteve urológa, ale spomeňte použivanie aj doplnkových liekov. Ten zhodnotí možnosť zmeny alebo pridania ďalšieho lieku ak momentálna liečba nestačí.
 • návštevník sa pýta

  06.05.2019
  Dobrý deň, prosím o vyjadrenie a vysvetlenie k lieku Prostenal NIGHT. Môže sa tento liek užívať dlhodobo ? Aj neikoľko rokov neprestajne? A nemá nejaké nepriaznivé účinky? Ďakujem
  Zuzana Trajteľová

  Odpovedá
  Mgr.
  Zuzana Trajteľová
  farm.laborantka

  Dobrý deň, výživový doplnok sa kvôli optimálnemu účinku môže užívať dlhodobo. A nemá nežiadúce účinky. Pekný deň prajem
 • návštevník sa pýta

  26.07.2019
  Dobrý deň, prosím o vysvetlenie byliny Ashwagandhy, ktorú obsahuje liek Prostenal NIGHT a súbežné užívanie lieku Trittiko, ktoré užívam na spanie. Nemôže to pri dlhodobom užívaní mať nežiadúci účinok ? Ďakujem.
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, extrakt koreňa Withanie (Ashwagandhy) má utlmujúce účinky, takže sa môžu vzájomne s Triticcom môžu navodzovať zvýšenú ospalosť. Iné interakcie som zatiaľ nenašiel. Prajem príjemný deň :)
 • návštevník sa pýta

  26.08.2019
  Dobrý den, prosím o vysvetlenie užívania lieku Duspatalin. Má sa užívať pred jedlom. Môže to byť aj 45 minút pred jedlom ? Prípadne aké nepriaznivé následky môže mať pri neskoršom užití a aký je ideálny čas ? Ďakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, liek sa môže/nemusí užívať s jedlom.Ak Vám ho lekár kázal brať pred jedlom, pravdepodobne preto, aby Vám liek potlačil kŕče a tráviaci dyskomfort po jedle. Keďže sú to kapsuly s predĺženým uvoľňovaním, po 3-4 dávkach dosiahnete pri pravidelnom užívaní vyrovnané hladiny liečiva v krvi a teda aj účinok - preto je podľa mňa jedno,či liek užijete 30 alebo 45 min pred jedlom. Nemali by ste mať teda ani nepriaznivé následky po neskoršom užití v závislosti na jedle, možno pocit nižšieho účinku,ale to môže byť aj psychologický aspekt. Prajem príjemný deň :)
 • návštevník sa pýta

  21.01.2020
  Dobrý deň, prosím o vysvetlenie, či sa môžu užívať súčasne lieky Duodart, resp. Dutasterid Cipla a Trittico AC 150. Ďakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  DObrý deň, u daného čaju vzhľadom na zloženie nepredpokladám žiadne interakcie s liekmi ktoré užívate. Pekný deň.
 • návštevník sa pýta

  19.02.2020
  dobrý deň, prosím o vysvetlenie, či je vhodné piť Nescávu 10 -15 minút po užití lieku Tamsulosin -Teva, Tebokan, prípadne iných liekov .Alebo je treba väčší časový odstup ? Aký ? Ďakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, dané lieky nemajú interakcie s kofeínom ani kávou. Pekný deň PharmDr. Tomáš Srnka
 • Martina sa pýta

  02.05.2020
  Dobry den, mozem tento caj uzivat pocas tehotenstva? Dakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, vzhľadom na obsah ihlice a prasličky by som Vám užívanie tohto čaju neodporúčal. Skúste skôr čistý brusnicový čaj, ak máte zápal močových ciest. Pekný deň :)
 • návštevník sa pýta

  31.05.2020
  Dobrý deň, prosím o vysvetlenie, či je vhodné piť Nescávu 10 - 15 min. po užití lieku Trittico AC 150. Či sa môže užívať liek Trittico dlhodobo. A je možné občas pridať počas dňa ( nie pravidelne/ k Tritticu liek Lexaurín ? Ďakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, káva neovplyvňuje účinok lieku Trittico, môže však znížiť je efekt na navodenie spánku. Trittico sa užíva aj dlhodobo, o dĺžke liečby vždy rozhoduje lekár, pričom kombináciu s Lexaurinom by mal tiež nariadiť lekár. Táto kombinácia by sa mala užívať krátkodobo. Pekný deň :)
 • návštevník sa pýta

  29.06.2020
  Dobrý deň, prosím o vysvetlenie že s akým najkratším časovým odstupom je vhodné užiť liek Guajacuran a liekTrittico AC 150. Trittico užívam na spanie a Guajacurán počas dňa pri nepohode a tlmení napätia. Nie je Guajakuran návykový a môže sa užívať dlhodobo ? Ďakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, časový odstup medzi uvedenými liekmi nie je požadovaný, keď sa však užívajú spoločne môžu mať zvýšený vplyv na ospalosť. Guajacuran nie ej návykový, aj keď sa to nedá úplne vylúčiť :) Pekný deň.
 • návštevník sa pýta

  08.03.2021
  Dobrý deň, prosím o vysvetlenie, či je vhodné užívať urologický čaj v prípade potreby 2- 3 dni za sebou po cca mesačných prestávkach t.j. 8- 10 krát ročne. Alebo koľkokrát je vhodné jeho užívanie za rok a čo môže spôsobiť jeho neprimerané užívanie ? Ďakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, v intervaloch ako uvádzate čaj môžete užívať - nepredpokladám závažnejšie nežiaduce účinky. Bylinné čaje jedného druhu sa odporúča striedať a neužívať dlhodobo jeden druh čaju. V literatúre som nenašiel nežiaduce účinky pri dlhodobom užívaní v čaji obsiahnutých rastlinných drog. Pekný deň.
 • návštevník sa pýta

  26.10.2021
  Dobrý deň, v priloženom návode lieku Atucare sa píše, že sa má užívať 30 minút po jedle. Prosím o vysvetlenie, či nemôžem uvedený liek užiť skôr po jedle, t.j. ihneď po jedle, prípadne 10 minút po jedle. Či má skoršie užitie nejaký vplyv na liečbu. A aký ? Ďalej, po akom čase po užití lieku Atucare je vhodné piť Nescávu ? Po 10 , 15 minútach po užití lieku je možné . Ďakujem
 • návštevník sa pýta

  25.05.2022
  dobrý deň, prosím o radu o užívaní liekov Atucare a Betmiga. Aké odporúcanie či už z hladiska medicinského predpisu alebo aj so skúsenosťi s pacientmi by ste doporučili užívanie vyššie uvedených liekov. Jedná sa o to, či je možné ich užívť spolu, ráno a či večer? Alebo oddelene jeden liek (ktorý ?) ráno a ktorý večer ? Pred jedlom alebo po jedle ? Ďakujem
 • návštevník sa pýta

  26.05.2022
  Dobrý deň, prosím o vysvetlenie, či je možné užívať liek Triticco , ktoré užívam 3krát denne po 2/3 s liekmi Atucare a Betmiga. Kď áno , či treba dodržať nejaký odstup, alebo bez odstupu a obmedzenia. Ďakujem
 • návštevník sa pýta

  06.12.2022
  Dobrý deň, prosím o vysvetlenie či je potrebné dodržať nejaký časový odstup pitia Nescávy po užiti liekov Atucare, Pangról, Betmiga , Acidum folicum. Keď áno, tak aký ? Tiež prosím vyjadrenie, či sa uvedené lieky môžu zapíjať bylinkovými a ovocnými čajmi. Ďakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, odstup od kávy nie je potrebný a lieky môžte zapíjať čajmi, okrem čajov s obsahom ľubovníka. Pekný deň. PharmDr. Tomáš Srnka, farmaceut
 • návštevník sa pýta

  26.08.2023
  Dobrý deň, prosím o vysvetlenie ako dlho sa môže užívať liek Duspatalin. Môže to byť aj dlhodobo ? Alebo platí nejaká max. doba. Myslím tým, že či po zlepšení stavu treba ho prestať užívať, alebo sa môže ešte užívať nejakú dobu, ako preventíva. Či môže spôsobiť nejaké nepriaznivé následky pri dlhšom užívaní ( aj keď sa stav upravil). Ďakujem.
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, liek Duspatalin používajte podľa odporučení lekára. Podľa potiaží je určený na dlhodobé podávanie. Liek zmierňuje kŕče, takže ak po vysadení lieku nepociťujete problémy, nie je nutné ho užívať. Z Vášho opisu však neviem na akú diagnózu ho beriete, takže ťažko určiť ako dlho liek musíte užívať. Pekný deň. PharmDr. Tomáš Srnka

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »