NASAL DUO ACTIVE pre deti 0,5/50 mg/ml 10 ml

aer nao 90 dávok (fľ. s mech.rozpraš.) 1x10 ml

Kód tovaru:

EAN: 8585034703414

5,91 € s DPH

Jednotková cena za liter591,36 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

NASAL DUO ACTIVE pre deti je voľnopredajný liek určený na liečbu príznakov nádchy. NASAL DUO ACTIVE pre deti pomáha liečiť upchatý nos, sťažené dýchanie a je bez konzervačných látok.

Detaily

Indikácie: Na zmiernenie opuchu nosovej sliznice pri rinitíde a ako podporná liečba pri hojení slizničných a kožných lézií, paroxyzmálna rinorea (vazomotorická rinitída) a  liečba sťaženého dýchania nosom po operácii nosa. Nasal Duo Active 0,5/50 mg/ml je určený pre deti vo veku od 2 do 6 rokov.

Kontraindikácie: Tento liek sa nesmie použiť v nasledujúcich prípadoch:

 • precitlivenosť na liečivá alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok.
 • suchý zápal nosovej sliznice (rhinitis sicca)   s výnimkou diagnostického vyšetrenia zameraného na zistenie rhinitis sicca alebo atrofickej rinitídy.
 • stavy po transsfenoidálnej hypofyzektómii alebo iných chirurgických zákrokoch, pri ktorých došlo k obnaženiu dura mater.

Nasal Duo Active 0,5/50 mg/ml sa nesmie používať u detí mladších ako 2 roky.

Tehotenstvo a dojčenie:

Gravidita

Údaje o obmedzenom počte gravidných žien používajúcich xylometazolín v prvom trimestri gravidity nepreukázali žiadne nežiaduce účinky na graviditu alebo na zdravie plodu/novorodenca. V súčasnosti nie sú dostupné žiadne ďalšie epidemiologické údaje. Štúdie na zvieratách preukázali reprodukčnú toxicitu xylometazolínu, keď sa podával v dávkach prevyšujúcich terapeutickú dávku (pozri časť 5.3). V prípade hypertenzie alebo príznakov zníženého prietoku krvi maternicou treba postupovať obozretne. Pri podávaní vysokých dávok lieku a pri jeho dlhodobejšom používaní nie je možné vylúčiť znížený prietok krvi maternicou.

K dispozícii nie sú žiadne údaje o použití dexpantenolu počas gravidity. Nakoľko sa predpokladá, že kyselina pantoténová, vitamín, na ktorý sa dexpantenol kvantitatívne metabolizuje u človeka, nemá nežiaduce účinky na reprodukciu, neočakáva sa žiaden škodlivý účinok pri terapeutickej dávke.

Nasal Duo Active sa môže používať počas gravidity iba podľa odporučenia a nie dlhšie ako jeden týždeň.

Laktácia

Nie je známe, či sa xylometazolín a dexpantenol vylučujú do ľudského mlieka. Riziko pre dojčené dieťa nemôže byť vylúčené. Rozhodnutie, či ukončiť dojčenie alebo či ukončiť/prerušiť liečbu liekom Nasal Duo Active sa má urobiť po zvážení prínosu dojčenia pre dieťa a prínosu liečby pre ženu.

Fertilita

Nie je známy žiaden vplyv liečby xylometazolínom a dexpantenolom na fertilitu.

Dávkovanie:

 • Dávka pre deti vo veku od 2 do 6 rokov je 1 vstrek lieku Nasal Duo Active 0,5/50 mg/ml do každej nosovej dierky podľa potreby, ale maximálne 3 krát denne.
 • Nesmú sa používať vyššie dávky ako sú odporúčané.
 • Nasal Duo Active 0,5/50 mg/ml je vhodný pre deti vo veku od 2 do 6 rokov. Nesmie sa používať u detí mladších ako 2 roky.

Pediatrická populácia

 • Nasal Duo Active 0,5/50 mg/ml je určený pre deti vo veku od 2 do 6 rokov a podáva sa im vyššie uvedeným spôsobom.
 • Nasal Duo Active 0,5/50 mg/ml sa neodporúča podávať deťom mladším ako 2 roky. Bezpečnosť a účinnosť lieku Nasal Duo Active 0,5/50 mg/ml u detí mladších ako 2 roky neboli doteraz stanovené.

Dĺžka používania

Nasal Duo Active sa nesmie používať dlhšie ako 7 dní, pokým to nenariadil lekár. Ak sa po 7 dňoch liečby pacient necíti lepšie alebo sa cíti horšie, jeho klinický stav sa má prehodnotiť. Dlhodobé a nadmerné používanie môže spôsobiť reaktívnu hyperémiu alebo kongesciu v dôsledku „rebound“ efektu (pozri časť 4.4). Odporúčaná dávka sa nemá prekračovať. Dĺžka používania u detí sa má vždy prekonzultovať s lekárom. Pred opätovným začatím liečby týmto liekom musí uplynúť niekoľkodňová prestávka v jeho používaní. Pri chronickej rinitíde sa tento liek môže podávať len pod dohľadom lekára vzhľadom na riziko vzniku atrofie nosovej sliznice.

Cesta a spôsob podávania

Tento liek je určený na nazálne použitie. Pred podaním sa má zložiť ochranný kryt.

 • Pred prvým použitím  a po prerušení liečby, trvajúcom viac než 7 dní, treba rozprašovač niekoľkokrát stlačiť, až kým sa neobjaví rovnomerne rozprášený aerosól. Pri následných použitiach bude nosová roztoková dávkovacia aerodisperzia pripravená na okamžité použitie.
 • Dýza sa má vložiť do nosovej dierky a rozprašovač sa má jedenkrát stlačiť. Počas vstrekovania sa má pacient zľahka nadychovať nosom.
 • Po použití treba dýzu dôkladne utrieť čistou papierovou vreckovkou a znovu nasadiť ochranný kryt.

Pacientom treba odporučiť, aby si pred použitím lieku dôkladne vysmrkali nos. Poslednú dávku je najvhodnejšie podať každý deň pred spaním. Z hygienických dôvodov, aby sa predišlo vzniku infekcie, má fľašku s nosovou roztokovou aerodisperziou používať iba jedna osoba.

Vlastnosti

Účinná látka xylometazolíniumchlorid + dexpantenol
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 0,5 mg + 50 mg / 1 ml
Lieková forma nosová roztoková aerodisperzia
Koľko dní Vám vydrží balenie 30

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »