Dermazin 1% krém 50 g

crm (tuba Al) 1x50 g

Kód tovaru:

EAN: 3838957698646

6,42 € s DPH

Jednotková cena za kg128,44 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Dermazin 1% krém je voľnopredajný liek určený na dermálne použitie. Dermazin 1% krém pomáha liečiť infekcie drobných popálenín, odrenín a poranení.

Detaily

Indikácie: Dermazin obsahuje liečivo sulfadiazín vo forme striebornej soli. Patrí medzi sulfónamidy (druh antibiotík), ktoré sa používajú lokálne, t. j. nanášajú sa priamo na postihnuté miesto na koži.

Používa sa u dospelých a detí od 2 mesiacov na prevenciu a liečbu infekcií:

 • drobných popálenin (t. j. povrchových a mierne rozsiahlych popálenín, ktoré sú ružovej farby, bolestivé, môžu byť spojené s menším opuchom, pľuzgiere väčšinou chýbajú),

 • menších rán (odrenín, drobných krvácajúcich rán, rezných rán a iných menších čistých rán).

Ak sa do 7 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.

Kontraindikácie: Nepoužívajte Dermazin:

 • ak ste alergický striebornú soľ sulfadiazínu, arašidy, sóju alebo ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku (uvedených v časti 6),

 • u predčasne narodených novorodencov alebo dojčiat mladších ako 2 mesiace (pozri časť „Tehotenstvo a dojčenie“),

 • ak ste v neskorom štádiu tehotenstva (pozri nižšie „Tehotenstvo a dojčnie“),

 • ak dojčíte.

Ak sa počas liečby objaví kožná vyrážka (často s pľuzgiermi alebo poškodením sliznice), ihneď prestaňte Dermazin používať a povedzte to vášmu lekárovi. Môžu to byť prvé príznaky závažných kožných rekcií(Stevensov-Johnsonov syndróm a toxická epidermálna nekrolýza, pozri nižšie „Vedľajšie účinky“). Ak sa u vás počas liečby Dermazinom rozvinuli spomenuté závažné kožné reakcie, už nikdy nesmiete používať lieky s obsahom sulfadiazínu.

Opatrnosť je potrebná u pacientov:

 • alergických na sulfónamidy,

 • s poruchou funkcie obličiek alebo pečene,

 • s porfýriou (poruchu tvorby enzýmov, ktoré sa zúčastujä tvorby hému – zložky krvného frabiva).

Ak máte nedostatok enzýmu, ktorý sa volá glukóza-6-fosfátdehydrogenáza, počas liečby bude potrebné starostlivé sledovanie. Ak spozorujete u seba prejavy leukopénie (zníženého počtu bielych krviniek, ktorý sa prejavuje oslabenou imunitou, náchylnosťou k infekciám, horúčkou a zimnicou) alebo ak ste precitlivený na sulfónamidy, odporúča sa vyšetriť počet bielych krviniek. Slnečné žiarenie môže počas liečby spôsobiť sivé zafarbenie pokožky. Tak ako pri iných lokálnych antibiotikách, aj po liečbe striebornou soľou sulfadiazínu sa môže objaviť superinfekcia (ďalšia infekcia).

Tehotenstvo a dojčenie:

 • Ženy v neskorom štádiu tehotenstva nesmú používať tento liek, pretože môže u novorodencov vyvolať jadrový ikterus (poškodenie niektorých častí mozgu vysokou hladinou žlčového farbiva bilirubínu v krvi). Ak ste tehotná alebo plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom predtým, ako začnete používať tento liek.

 • Ak dojčíte, nesmiete používať tento liek.

Spôsob použitia: Dermazin sa používa na kožu. Na poranenú alebo popálenú oblasť kože sa nanáša zvyčajne jedenkrát denne nasledujúcim spôsobom:

 • Popálenú plochu/ranu najskôr očistite a odstráňte zvyšky odumretého tkaniva.

 • Potom na plochu popáleniny/rany naneste Dermazin vo vrstve 2 − 4 mm. Môžete ho naniesť na ranu priamo alebo pomocou sterilnej gázy.

 • Pred každým ďalším nenesením Dermazinu musíte ranu najprv umyť vodou alebo antiseptickým roztokom, aby sa z rany odstránili zvyšky predtým naneseného Dermazinu a výpotky rany, ktoré sa počas jeho používania tvoria vo veľkej miere. Výpotky sa farbou podobajú na hnis, v skutočnosti sú však sterilné.

 • Ak je to nevyhnutné, ranu môžete prekryť obväzom.

Liečba má trvať čo najkratšiu dobu. Ak sa do 7 dní príznaky nezlepšia alebo ak sa dokonca zhoršia, musíte sa poradiť s lekárom. Dermazin balený v plastovej nádobe je určený na opakované použitie len pre jedného pacienta. Nanesenie krému je bezbolestné. Krém nezanecháva škvrny na oblečení ani na posteľnej bielizni.

Použitie u detí a dospievajúcich

Odporúčaná dávka a spôsob nanášania je u detí starších ako 2 mesiace a dospievajúcich rovnaká ako u dospelých. U detí mladších ako 2 mesiace sa tento liek nesmie použiť (pozri vyššie „Nepoužívajte Dermazin“).

Vlastnosti

Účinná látka strieborná soľ sulfadiazínu
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 10 mg/ 1g
Lieková forma dermálny krém
Koľko dní Vám vydrží balenie 60

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (1)

 • návštevník sa pýta

  05.06.2020
  Pomja na popraskane pery?
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, Dermazin nie je vhodný na popraskané pery (jedine že by boli infikované, čo však treba určiť kultiváciou) nakoľko sa jedná o antibiotickú masť. Skúste napr. Bioderma Atoderm balzam, vazelínu, kalciovú masť, Infadolan. Pekný deň.

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »