Sinupret forte 20 tbl

tbl obd (blis.) 1x20 ks

Kód tovaru:

EAN: 4029799164140

Tento produkt aktuálne nie je dostupný

9,36 € s DPH

Jednotková cena za tbl0,47 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Liek Sinupret forte je fytofarmakum, ktoré uvoľňuje hustý (väzký) hlien pri všetkých ochoreniach dýchacích ciest, ako napr. zápal prínosových dutín, zápal priedušiek. Sinupret forte sa používajú ako podporná liečba pri liečbe antibiotikami u dospelých a detí od 12 rokov.

Detaily

Indikácie: Sinupret® forte je liek zaradený medzi mukolytiká, expektoranciá.

Sinupret® forte uvoľňuje hustý (väzký) hlien pri všetkých ochoreniach dýchacích ciest, ktorý sa nemôže dostatočne alebo vôbec odstrániť prirodzeným spôsobom (kašľaním, smrkaním). V horných dýchacích cestách sú to akútne a chronické zápaly prinosových dutín ("sinusitis"), ktoré často vznikajú ako obyčajná nádcha spojená so silnými bolesťami hlavy. V dolných dýchacích cestách je to akútna a chronická bronchitída, pri ktorej väzký sekrét poškodzuje sliznicu, bráni jej samočistiacej schopnosti a zhoršuje dýchanie. Výťažok z prvosienky a štiavca má protizápalový účinok. Výťažok z bazy čiernej zmenšuje opuch sliznice, čo spolu so sekretolytickým účinkom rastlinných látok, ktoré obsahuje Sinupret® forte, priaznivo vplýva na jej regeneráciu, uľahčuje vykašliavanie a "vysmrkanie sa". Na základe dobrej znášanlivosti prípravku je možné dlhodobé užívanie. Sinupret® forte sa používa pri akútnych a chronických zápaloch prinosových dutín a dýchacích ciest, ako aj podporná liečba pri antibakteriálnej terapii. Liek môžu užívať dospelí a mladiství od 12 rokov.

Kontraindikácie: Neužívajte Sinupret® forte, keď ste alergický na liečivá alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku. Predtým, ako začnete užívať Sinupret® forte obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika. Ak príznaky pretrvávajú dlhšie ako 7 – 14 dní alebo sa opakovane vracajú, poraďte sa s lekárom. Podávanie deťom mladším ako 12 rokov nebolo dostatočne preskúmané, z tohto dôvodu by sa Sinupret® forte nemal podávať deťom mladším ako 12 rokov. Nie je známe vzájomné pôsobenie s inými liekmi. Ak teraz užívate alebo ste v poslednom čase užívali, či práve budete užívať ďalšie lieky, povedzte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Tehotenstvo a dojčenie: Tak ako všetky lieky, i Sinupret® forte by sa mal počas tehotenstva a dojčenia podávať iba na základe presne stanovenej indikácie. Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.

Dávkovanie a spôsob podávania: Ak vám lekár neodporučí inak, je denné dávkovanie nasledujúce:

Vek

Jednotná dávka – 3-krát denne

Celková denná dávka

Dospelí a mladiství

(vo veku 12 – 17 rokov)

1 tableta

3 tablety

Tablety sa užívajú nerozhryzené a zapíjajú s trochou tekutiny. Ak nie je predpísané inak, dĺžka podávania je 7 – 14 dní. Ak si myslíte, že liek Sinupret® forte účinkuje veľmi silno alebo slabo, porozprávajte sa s vašim lekárom alebo lekárnikom.

Ak užijete viac lieku Sinupret® forte ako máte, informujte o tom svojho lekára. Lekár je schopný rozhodnúť, či je potrebné vykonať nejaké opatrenia. Nižšie uvedené nežiaduce účinky sa môžu zvýrazniť. Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku, ale pokračujte v liečbe podľa predpisu vášho lekára alebo podľa pokynov v tejto písomnej informácii pre používateľa.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Vlastnosti

Účinná látka extrakt koreňa horca+kvetu prvosienky s kalichom+vňate štiavca+kvetu bazy čiernej+vňate železníka
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 6mg+18mg+18mg+18mg+18mg/1 tbl
Lieková forma obalené tablety
Koľko dní Vám vydrží balenie 20

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »