Paralen extra 24 tbl

Kód tovaru:

EAN: 8594739041127

4,00 € s DPH

Jednotková cena za tbl0,17 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Liek Paralen Extra je vhodný na úľavu pri bolestiach hlavy, migréne, bolestiach chrbta, zubov, svalov, reumatických a menštruačných bolestiach. Takisto prináša úľavu pri nepríjemných príznakoch chrípky, prechladnutia a bolesti v hrdle a znižuje horúčku. Vhodný pre dospelých a deti od 12 rokov.

Detaily

Indikácie: Paralen Extraobsahuje kombináciu dvoch liečiv, ktorá je účinná proti bolesti. Paracetamol zabezpečuje úľavu od bolesti a znižuje telesnú teplotu. Kofeín zosilňuje účinok paracetamolu, a tak pomáha zmierniť bolesť, pôsobí proti únave, mierne podporuje dýchanie a krvný obeh pri horúčkovitých ochoreniach. Paralen Extra nedráždi žalúdok. Neobsahuje kyselinu acetylsalicylovú. Liek môžu užívať dospelí, mladiství a deti staršie ako 12 rokov.

Kontraindikácie: Neužívajte Paralen Extra, ak ste alergický na paracetamol, kofeín (liečivá lieku) alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku, pri žltačke, akútnom zápale pečene, chronickom požívaní alkoholu, ak máte ťažké ochorenie pečene alebo obličiek, ak súčasne užívate iné lieky poškodzujúce pečeň, ak trpíte hemolytickou anémiou (nedostatok bielych krviniek) alebo nedostatkom enzýmu glukózo-6-fosfát dehydrogenázy (dedičné ochorenie, ktoré spôsobuje zníženie počtu červených krviniek).

Tehotenstvo a dojčenie: Paralen Extra nie je vhodné podávať počas prvého trimestra tehotenstva. Podávanie lieku v neskorších štádiách tehotenstva musí zvážiť lekár. Pri krátkodobej liečbe Paralenom Extra nie je nutné prerušiť dojčenie, dieťa však treba pozorne sledovať.

Dávkovanie: Dospelí a mladiství od 15 rokov: 1 − 2 tablety podľa potreby, až 4-krát denne v časovom odstupe najmenej 4 hodín. Jednorazová dávka 1tablety je vhodná pre osoby s hmotnosťou do 60kg, zatiaľ čo jednorazová dávka 2tabliet, je vhodná len preosoby s hmotnosťou 60 kg a viac. Najvyššia jednotlivá dávka sú 2 tablety. Neužívajte viac než 8 tabliet za 24 hodín.

Deti vo veku 12 – 15 rokov: 1 tableta najviac 3-krát denne v časovom odstupe najmenej 6 hodín. Najvyššia jednotlivá dávka je 1 tableta. Nepodávajte viac než 3 tablety za 24 hodín.

Tablety sa majú zapíjať dostatočným množstvom tekutiny. 

Užitie 6 g alebo viac paracetamolu môže viesť k poškodeniu pečene!.

Vlastnosti

Účinná látka paracetamol + kofeín
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 500 mg + 65 mg / tbl
Lieková forma filmom obalené tablety
Koľko dní Vám vydrží balenie 30

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)