NiQuitin Mini 4 mg 60 past

pas ord (3x20) 1x60 ks

Kód tovaru:

EAN: 8590335010772

24,87 € s DPH

Jednotková cena za cps0,41 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

NiQuitin Mini je liek na odvykanie od fajčenia. Tento typ liečby sa nazýva nikotínová substitučná terapia. Toto balenie obsahuje pastilky NiQuitin Mini 4 mg, ktoré sú určené fajčiarom, ktorí vyfajčia 20 alebo menej cigariet denne.

Detaily

Indikácie: NiQuitin Mini je liek na odvykanie od fajčenia. Tento typ liečby sa nazýva nikotínová substitučná terapia (Nicotine Replacement Therapy – NRT). Toto balenie obsahuje pastilky NiQuitin Mini 4 mg, ktoré sú určené fajčiarom, ktorí vyfajčia viac ako20 cigariet denne.

Pastilky Vám môžu pomôcť prestať fajčiť buď ihneď, alebo postupne obmedzovať fajčenie predtým, než prestanete fajčiť úplne. Ak si myslíte, že ste schopní prestať fajčiť naraz, mali by ste to urobiť, zvyčajne je to to najlepšie. Ak si myslíte, že je to príliš veľká zmena, ako prvý krok môžete vyskúšať obmedziť počet cigariet, ktoré vyfajčíte predtým, než prestanete fajčiť úplne (pozri časť 3. Ako užívať NiQuitin Mini).

Je to práve nikotín z cigariet, ktorý Vás robí od nich závislým.

 • NiQuitin Mini Vám pomôže prestať fajčiť tým, že nahradí časť nikotínu vstrebaného inhaláciou z cigariet.

 • Tento nikotín zmierňuje niektoré nepríjemné príznaky, ktoré fajčiari často pociťujú, keď sa snažia prestať fajčiť (napr. podráždenosť, slabosť).

 • Vstrebaný nikotín znižuje túžbu fajčiť a pomáha tak odolať cigarete.

Keďže NiQuitin Mini neobsahuje decht ani kysličník uhoľnatý a ďalšie toxíny z cigaretového dymu, nemá také zdravotné riziko, aké má fajčenie tabaku.

Niektorí ľudia sa obávajú, že potom čo prestanú fajčiť, by sa mohli stať závislými od pastiliek NiQuitin Mini. To sa stáva veľmi zriedkavo a ak sa to stane, je to menej nebezpečné než pokračovať vo fajčení. Zbaviť sa tejto závislosti je oveľa jednoduchšie.

Vaša šanca prestať fajčiť sa zvýši, ak sa zúčastníte podporného programu. Existujú programy na odvykanie od fajčenia zahŕňajúce behaviorálnu terapiu. Pre bližšie informácie sa obráťte na najbližšiu poradňu pre odvykanie od fajčenia alebo na svojho lekára.

Kontraindikácie: Neužívajte NiQuitin Mini, keď ste alergický(á) (precitlivený(á)) na nikotín alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek NiQuitin Mini, keď ste nefajčiar alebo ešte nemáte 12 rokov. Všeobecne povedané, rôzne vedľajšie účinky spojené so substitučnou terapiou predstavujú menšie riziká než trvalé fajčenie. Buďte zvlášť opatrní pri užívaní NiQuitin Mini: ak máte alebo ste nedávno mal(a) srdcový záchvat alebo mŕtvicu, ťažké arytmie, nestabilnú, kľudovú alebo zhoršujúcu sa angínu pectoris (bolesť na hrudníku). V tom prípade by ste mali prestať fajčiť bez akejkoľvek substitučnej terapie, ak Vám ju lekár neodporučí.

Buďte zvlášť opatrní pri užívaní NiQuitin Mini, ak máte alebo ste nedávno mal(a) srdcový záchvat alebo mŕtvicu, ťažké arytmie, nestabilnú, kľudovú alebo zhoršujúcu sa angínu pectoris (bolesť na hrudníku). V tom prípade by ste mali prestať fajčiť bez akejkoľvek substitučnej terapie, ak Vám ju lekár neodporučí. Ak máte cukrovku, na začiatku užívania NiQuitin Mini by ste mali kontrolovať hladinu krvného cukru častejšie ako obvykle. Môže dôjsť ku zmene dávkovania inzulínu alebo niektorých ďalších liekov. Ak ste niekedy mal(a) alergické reakcie spojené s opuchom pier, tváre a hrdla (angioedém) alebo svrbivú kožnú vyrážku (koprivka). Užívanie NRT môže niekedy takúto reakciu spustiť. Ak máte deti do 12 rokov, množstvo nikotínu v liekoch na substitučnú terapiu nie je vhodné pre deti do 12 rokov. Nikotín pôsobí u detí silnejšie než u dospelých. U detí môže spôsobiť ťažkú otravu vedúcu k smrti.Počas odvykania od fajčenia nezamieňajte pastilky NiQuitin Mini za NiQuitin žuvačky.

Poraďte sa s lekárom, ak máte: srdcové alebo obehové ťažkosti vrátane srdcového zlyhania, stabilnú angínu, vysoký krvný tlak alebo zúženie periférnych artérií vážne ochorenie pečene alebo obličiek, pretože by sa mohli u Vás prejaviť vedľajšie účinkyhypertyreózu (hyperfunkciu štítnej žľazy) alebo feochromocytóm (nádor drene nadobličiek, ktorý ovplyvňuje krvný tlak), pretože nikotín môže prejavy týchto ochorení zhoršiťvredy žalúdka alebo dvanástnika alebo zápal pažeráka alebo hltana, pretože prehĺtanie nikotínu môže zhoršiť prejavy týchto ochorení. Nikotín môže tiež spôsobiť vredy v ústnej dutine. Pokiaľ sa tieto symptómy zhoršia, mali by ste informovať svojho lekára. V tom prípade by ste mohli užívať NRT vo forme náplastí.

Tehotenstvo a dojčenie: Fajčenie počas tehotenstva je spojené s rizikami pre dieťa ako je napr. spomalenie rastu plodu, predčasný pôrod alebo potrat. Prestať fajčiť je preto hlavným najčastejším opatrením pre Vaše zdravie i zdravie Vášho dieťaťa. Čím skôr prestanete fajčiť, tým lepšie. Ideálne je prestať fajčiť počas tehotenstva bez substitučnej liečby. Ak sa to nepodarilo, prichádza do úvahy substitučná liečba. Riziká substitučnej liečby pre plod sú menšie než keď pokračujete vo fajčení. Substitučná terapia by sa mala pokiaľ možno používať len 2 - 3 mesiace. Pamätajte si, že najdôležitejšia vec je prestať fajčiť. Prípravky typu pastiliek sú vhodnejšie, pretože obvykle poskytujú menšiu dennú dávku nikotínu než náplasti. Náplasti však môžu mať prednosť u žien, ktoré trpia počas tehotenstva nauzeou (pocitom na vracanie).

Pri dojčení môže cigaretový dym spôsobovať dýchacie ťažkosti a iné problémy u dojčiat a u detí. Ak potrebujete na odvykanie od fajčenia užívať substitučnú terapiu, je množstvo nikotínu, ktoré sa dostane do dojčaťa pri tejto terapii malé. Je to pre dojča oveľa menej škodlivé než druhotne dýchať zafajčený vzduch. Prípravky s dočasným pôsobením typu pastiliek alebo žuvačiek sú potom vhodnejšie než náplasti, pretože umožňujú zvoliť čas ich aplikácie a tým znižovať množstvo nikotínu pri dojčení. Napriek tomu je lepšie užívať pastilky až po dojčení. To umožňuje ďalej znížiť množstvo nikotínu, ktoré dojča prijíma.

Dávkovanie: Postup substitučnej liečby závisí od toho, či pôjde o: (a) ukončenie fajčenia naraz, (b) ukončenie fajčenia postupne.

Tento liek je určený na užitie v ústnej dutine. To znamená, že nikotín z pastiliek sa v ústach pomaly uvoľňuje a vstrebáva sa ústnou sliznicou do tela. Vždy sa vkladá jedna pastilka NiQuitinu Mini do úst a opakovane sa premiestňuje z jednej strany úst na druhú, až do úplného rozpustenia (asi 10 minút). Pastilky sa nesmú žuť alebo vcelku prehĺtať. Neužívajte viac ako 15 pastiliek denne. Ak by ste potrebovali užívať NiQuitin Mini dlhšie než 9 mesiacov, mali by ste sa poradiť s lekárom.

a) Ukončenie fajčenia naraz: Dospelí (18 rokov a starší)

Začnite s užívaním 8 až 12 pastiliek denne. Užite pastilku, kedykoľvek dostanete chuť si zafajčiť.Užívajte takto pastilky až 6 týždňov, potom postupne znižujte ich počet počas dňa.Keď Vám budú stačiť 1 až 2 pastilky denne, môžete užívanie ukončiť. Ak po ukončení liečby nastane neodolateľná potreba fajčiť, je možné v tejto situácii znovu užiť pastilku.

b) Ukončenie fajčenia postupne: Dospelí (18 rokov a starší)

Keď nastane neodolateľná potreba fajčiť, použije sa namiesto cigarety pastilka, čo pomáha zvládnuť túto potrebu. Znížte čo najviac počet denne vyfajčených cigariet. Ak nedôjde po 6 týždňoch užívania pastiliek k zníženiu počtu vyfajčených cigariet, je potrebné sa poradiť s lekárom. Znižovanie počtu vyfajčených cigariet by malo viesť k úplnému zastaveniu fajčenia. O to by ste sa mali pokúsiť čo najskôr. Až sa počet cigariet zníži na úroveň, kedy môžete prestať fajčiť úplne, začnite postupovať podľa odstavca „Ukončenie fajčenia naraz" uvedeného vyššie. Ak neprestanete fajčiť úplne počas 6 mesiacov, je potrebné sa poradiť s lekárom.

Deti a dospievajúci (12 - 17 rokov vrátane): Mali by ste užívať NiQuitin Mini len na odporúčanie lekára.

Neprekračujte uvedené dávky. Pozorne dodržiavajte tento návod a neužívajte viac ako 15 pastiliek denne (t.j.  počas 24 hod.). Liek NiQuitin Mini by nemali užívať deti do 12 rokov. Ak užijete príliš veľa pastiliek NiQuitin Mini, môže Vám byť zle, môžete mať závraty a cítiť sa nezdravo. Prestaňte užívať pastilky a vyhľadajte lekára alebo priamo nemocničné ošetrenie. Ukážte im balenie tohto lieku alebo jeho písomnú informáciu pre používateľov. Pastilky nie sú vhodné pre deti do 12 rokov alebo pre nefajčiarov. Pastilky vyvolávajú u detí do 12 rokov alebo u nefajčiarov prejavy predávkovania nikotínom: bolesti hlavy, nevoľnosť, bolesti žalúdka a hnačku. Ak dieťa požije viac pastiliek, vyhľadajte lekára alebo priamo nemocničné ošetrenie. Ukážte im balenie tohto lieku alebo jeho písomnú informáciu pre používateľov.

 

Vlastnosti

Účinná látka nikotín
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 4 mg / past
Lieková forma tvrdé pastilky
Koľko dní Vám vydrží balenie 10

Napísať hodnotenie

Schválený text k rozhodnutiu o predĺžení, ev.č.: 2012/06366-PRE

PÍSOMNÁ INFORMÁCIA PRE POUŽÍVATEĽOV

NiQuitin Mini 4 mg

(nikotín)

Tvrdé pastilky

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu, pretože obsahuje pre Vás dôležité informácie.

Tento liek je dostupný bez lekárskeho predpisu. Avšak aj tak musíte užívať NiQuitin Mini obozretne, aby sa dosiahli čo najlepšie výsledky.

 • Túto písomnú informáciu si uschovajte. Možno bude potrebné, aby ste si ju znovu prečítali.
 • Ak potrebujete ďalšie informácie alebo radu, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika.
 • Ak začnete pociťovať akýkoľvek vedľajší účinok ako závažný alebo ak spozorujete vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov, povedzte to, prosím, svojmu lekárovi.
 • NiQuitin Mini 4 mg sa v tomto letáku uvádza tiež ako NiQuitin Mini.

V tejto písomnej informácii pre používateľov sa dozviete:

1. Čo je NiQuitin Mini a na čo sa používa

2. Skôr ako užijete NiQuitin Mini

3. Ako užívať NiQuitin Mini

4. Možné vedľajšie účinky

5. Ako uchovávať NiQuitin Mini

6. Ďalšie informácie

1. ČO JE NIQUITIN MINI A NA ČO SA POUŽÍVA

NiQuitin Mini je liek na odvykanie od fajčenia. Tento typ liečby sa nazýva nikotínová substitučná terapia (Nicotine Replacement Therapy – NRT).

Toto balenie obsahuje pastilky NiQuitin Mini 4 mg, ktoré sú určené fajčiarom, ktorí vyfajčia viac ako 20 cigariet denne.

Pastilky Vám môžu pomôcť prestať fajčiť buď ihneď, alebo postupne obmedzovať fajčenie predtým, než prestanete fajčiť úplne. Ak si myslíte, že ste schopní prestať fajčiť naraz, mali by ste to urobiť, zvyčajne je to to najlepšie. Ak si myslíte, že je to príliš veľká zmena, ako prvý krok môžete vyskúšať obmedziť počet cigariet, ktoré vyfajčíte predtým, než prestanete fajčiť úplne (pozri časť 3. Ako užívať NiQuitin Mini).

Je to práve nikotín z cigariet, ktorý Vás robí od nich závislým.

 • NiQuitin Mini Vám pomôže prestať fajčiť tým, že nahradí časť nikotínu vstrebaného inhaláciou z cigariet.
 • Tento nikotín zmierňuje niektoré nepríjemné príznaky, ktoré fajčiari často pociťujú, keď sa snažia prestať fajčiť (napr. podráždenosť, slabosť).
 • Vstrebaný nikotín znižuje túžbu fajčiť a pomáha tak odolať cigarete.

Keďže NiQuitin Mini neobsahuje decht ani kysličník uhoľnatý a ďalšie toxíny z cigaretového dymu, nemá také zdravotné riziko, aké má fajčenie tabaku.

Niektorí ľudia sa obávajú, že potom čo prestanú fajčiť, by sa mohli stať závislými od pastiliek NiQuitin Mini. To sa stáva veľmi zriedkavo a ak sa to stane, je to menej nebezpečné než pokračovať vo fajčení. Zbaviť sa tejto závislosti je oveľa jednoduchšie.

Vaša šanca prestať fajčiť sa zvýši, ak sa zúčastníte podporného programu. Existujú programy na odvykanie od fajčenia zahŕňajúce behaviorálnu terapiu. Pre bližšie informácie sa obráťte na najbližšiu poradňu pre odvykanie od fajčenia alebo na svojho lekára.

2. SKÔR AKO UŽIJETE NIQUITIN MINI

Neužívajte NiQuitin Mini

· keď ste alergický(á) (precitlivený(á)) na nikotín alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek NiQuitin Mini (pozri časť 6. Ďalšie informácie)

· keď ste nefajčiar alebo ešte nemáte 12 rokov

Z fajčenia nevyplýva žiaden zdravotný prospech. Vždy je lepšie prestať fajčiť. Užitie substitučnej nikotínovej terapie (NRT) ako napr. pastiliek NiQuitin Mini môže pomôcť.

Všeobecne povedané, rôzne vedľajšie účinky spojené so substitučnou terapiou predstavujú menšie riziká než trvalé fajčenie.

Buďte zvlášť opatrní pri užívaní NiQuitin Mini:

· ak máte alebo ste nedávno mal(a) srdcový záchvat alebo mŕtvicu, ťažké arytmie, nestabilnú, kľudovú alebo zhoršujúcu sa angínu pectoris (bolesť na hrudníku).

V tom prípade by ste mali prestať fajčiť bez akejkoľvek substitučnej terapie, ak Vám ju lekár neodporučí.

· ak máte cukrovku, na začiatku užívania NiQuitin Mini by stemali kontrolovať hladinu krvného cukru častejšie ako obvykle. Môže dôjsť ku zmene dávkovania inzulínu alebo niektorých ďalších liekov.

· ak ste niekedy mal(a) alergické reakcie spojené s opuchom pier, tváre a hrdla (angioedém) alebo svrbivú kožnú vyrážku (koprivka). Užívanie NRT môže niekedy takúto reakciu spustiť.

· ak máte deti do 12 rokov,množstvo nikotínu v liekoch na substitučnú terapiu nie je vhodné pre deti do 12 rokov. Nikotín pôsobí u detí silnejšie než u dospelých. U detí môže spôsobiť ťažkú otravu vedúcu k smrti.

· Počas odvykania od fajčenia nezamieňajte pastilky NiQuitin Mini za NiQuitin žuvačky.

Ak ste tehotná nebo dojčíte, najlepšie je prestať fajčiť bez použitia NRT. Napriek tomu je však lepšie prestať fajčiť za pomoci NRT než pokračovať vo fajčení. (pozri ďalšie informácie nižšie v odstavci Tehotenstvo a dojčenie).

Poraďte sa s lekárom, ak máte:

· srdcové alebo obehové ťažkosti vrátane srdcového zlyhania, stabilnú angínu, vysoký krvný tlak alebo zúženie periférnych artérií

· vážne ochorenie pečene alebo obličiek, pretože by sa mohli u Vás prejaviť vedľajšie účinky

· hypertyreózu (hyperfunkciu štítnej žľazy) alebo feochromocytóm (nádor drene nadobličiek, ktorý ovplyvňuje krvný tlak), pretože nikotín môže prejavy týchto ochorení zhoršiť

· vredy žalúdka alebo dvanástnika alebo zápal pažeráka alebo hltana, pretože prehĺtanie nikotínu môže zhoršiť prejavy týchto ochorení. Nikotín môže tiež spôsobiť vredy v ústnej dutine. Pokiaľ sa tieto symptómy zhoršia, mali by ste informovať svojho lekára. V tom prípade by ste mohli užívať NRT vo forme náplastí.

Užívanie iných liekov

Odvykanie od fajčenia môže ovplyvniť účinok niektorých ďalších liekov, ktoré súbežne užívate.

Poraďte sa preto so svojím lekárom, skôr ako začnete užívať NiQuitin Mini, či sa to týka liekov, ktoré užívate.

Tehotenstvo a dojčenie

Fajčenie počas tehotenstva je spojené s rizikami pre dieťa ako je napr. spomalenie rastu plodu, predčasný pôrod alebo potrat. Prestať fajčiť je preto hlavným najčastejším opatrením pre Vaše zdravie i zdravie Vášho dieťaťa. Čím skôr prestanete fajčiť, tým lepšie.

Ideálne je prestať fajčiť počas tehotenstva bez substitučnej liečby. Ak sa to nepodarilo, prichádza do úvahy substitučná liečba. Riziká substitučnej liečby pre plod sú menšie než keď pokračujete vo fajčení. Substitučná terapia by sa mala pokiaľ možno používať len 2 - 3 mesiace. Pamätajte si, že najdôležitejšia vec je prestať fajčiť.

Prípravky typu pastiliek sú vhodnejšie, pretože obvykle poskytujú menšiu dennú dávku nikotínu než náplasti. Náplasti však môžu mať prednosť u žien, ktoré trpia počas tehotenstva nauzeou (pocitom na vracanie).

Pri dojčení môže cigaretový dym spôsobovať dýchacie ťažkosti a iné problémy u dojčiat a u detí. Ak potrebujete na odvykanie od fajčenia užívať substitučnú terapiu, je množstvo nikotínu, ktoré sa dostane do dojčaťa pri tejto terapii malé. Je to pre dojča oveľa menej škodlivé než druhotne dýchať zafajčený vzduch.

Prípravky s dočasným pôsobením typu pastiliek alebo žuvačiek sú potom vhodnejšie než náplasti, pretože umožňujú zvoliť čas ich aplikácie a tým znižovať množstvo nikotínu pri dojčení. Napriek tomu je lepšie užívať pastilky až po dojčení. To umožňuje ďalej znížiť množstvo nikotínu, ktoré dojča prijíma.

Vedenie vozidla a obsluha strojov

Prestať fajčiť môže viesť k ťažkostiam s koncentráciou a k zvýšenej dráždivosti.

3. AKO UŽÍVAŤ NIQUITIN MINI

Postup substitučnej liečby závisí od toho, či pôjde o:

(a) ukončenie fajčenia naraz

(b) ukončenie fajčenia postupne

Vždy užívajte NiQuitin Mini presne podľa návodu uvedenom v tejto písomnej informácii pre používateľov. Ak si nie ste niečím istý(á), overte si to u svojho lekára. Tento liek je určený na užitie v ústnej dutine. To znamená, že nikotín z pastiliek sa v ústach pomaly uvoľňuje a vstrebáva sa ústnou sliznicou do tela.

Vždy sa vkladá jedna pastilka NiQuitinu Mini do úst a opakovane sa premiestňuje z jednej strany úst na druhú, až do úplného rozpustenia (asi 10 minút). Pastilky sa nesmú žuť alebo vcelku prehĺtať. Neužívajte viac ako 15 pastiliek denne. Ak by ste potrebovali užívať NiQuitin Mini dlhšie než 9 mesiacov, mali by ste sa poradiť s lekárom.

a) Ukončenie fajčenia naraz

Dospelí (18 rokov a starší)

· Začnite s užívaním 8 až 12 pastiliek denne. Užite pastilku, kedykoľvek dostanete chuť si zafajčiť.

· Užívajte takto pastilky až 6 týždňov, potom postupne znižujte ich počet počas dňa.

· Keď Vám budú stačiť 1 až 2 pastilky denne, môžete užívanie ukončiť. Ak po ukončení liečby nastane neodolateľná potreba fajčiť, je možné v tejto situácii znovu užiť pastilku.

b) Ukončenie fajčenia postupne

Dospelí (18 rokov a starší)

Keď nastane neodolateľná potreba fajčiť, použije sa namiesto cigarety pastilka, čo pomáha zvládnuť túto potrebu. Znížte čo najviac počet denne vyfajčených cigariet. Ak nedôjde po 6 týždňoch užívania pastiliek k zníženiu počtu vyfajčených cigariet, je potrebné sa poradiť s lekárom.

Znižovanie počtu vyfajčených cigariet by malo viesť k úplnému zastaveniu fajčenia. O to by ste sa mali pokúsiť čo najskôr. Až sa počet cigariet zníži na úroveň, kedy môžete prestať fajčiť úplne, začnite postupovať podľa odstavca „Ukončenie fajčenia naraz“ uvedeného vyššie. Ak neprestanete fajčiť úplne počas 6 mesiacov, je potrebné sa poradiť s lekárom.

Deti a dospievajúci (12 - 17 rokov vrátane)

Mali by ste užívať NiQuitin Mini len na odporúčanie lekára.

Neprekračujte uvedené dávky. Pozorne dodržiavajte tento návod a neužívajte viac ako 15 pastiliek denne (t.j. počas 24 hod.).

Liek NiQuitin Mini by nemali užívať deti do 12 rokov.

Keď sa pokušenie znovu fajčiť vráti

Pokiaľ:

 • máte pocit, že zasa začnete fajčiť
 • nemôžete úplne prestať užívať pastilky

je potrebné sa poradiť s lekárom.

Pokiaľ ste už opäť začal(a) fajčiť, poradí Vám ako si počínať pri ďalšej odvykacej liečbe.

Ak užijete viac NiQuitin Mini ako máte

Ak užijete príliš veľa pastiliek NiQuitin Mini, môže Vám byť zle, môžete mať závraty a cítiť sa nezdravo. Prestaňte užívať pastilky a vyhľadajte lekára alebo priamo nemocničné ošetrenie. Ukážte im balenie tohto lieku alebo jeho písomnú informáciu pre používateľov.

Pastilky nie sú vhodné pre deti do 12 rokov alebo pre nefajčiarov. Pastilky vyvolávajú u detí do 12 rokov alebo u nefajčiarov prejavy predávkovania nikotínom: bolesti hlavy, nevoľnosť, bolesti žalúdka a hnačku. Ak dieťa požije viac pastiliek, vyhľadajte lekára alebo priamo nemocničné ošetrenie. Ukážte im balenie tohto lieku alebo jeho písomnú informáciu pre používateľov.

4. MOŽNÉ VEDĽAJŠIE ÚČINKY

Tak ako všetky lieky, aj NiQuitin Mini môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. Niektoré môžu byť častejšie, iné menej časté. Pri odporúčanom dávkovaní lieku NiQuitinu Mini neboli zaznamenané žiadne závažné vedľajšie účinky.

Prestať fajčiť už samo o sebe môže spôsobiť symptómy ako závraty, bolesti hlavy, poruchy spánku, kašeľ a ďalšie príznaky ako pri prechladnutí. Príznaky ako depresia, podráždenosť, pocity úzkosti, nepokoj a nespavosť môžu byť vo vzťahu s abstinenčnými príznakmi spojenými s ukončením fajčenia.

Ďalšie vedľajšie účinky sú uvedené nižšie – sú zoradené v skupinách podľa frekvencie, s akou sa môžu vyskytnúť:

Veľmi časté (vyskytujú sa u viac ako 1 z 10 ľudí)

 • Pastilky môžu spôsobiť miernu bolesť alebo podráždenie jazyka a úst. Môže Vám byť tiež zle od žalúdka.

Časté (vyskytujú sa u 1 z 10 až 1 zo 100 ľudí)

 • Bolesť v krku
 • Pocit choroby
 • Žalúdočná nevoľnosť
 • Hnačka
 • Tráviace ťažkosti / pálenie záhy
 • Plynatosť
 • Štikútavka

Menej časté (vyskytujú sa u 1 zo 100 až 1 z 1000 ľudí)

 • Nervozita
 • Palpitácia (búšenie srdca)
 • Zrýchlený pulz
 • Bolesť na hrudníku
 • Vyrážka
 • Únava a pocit choroby

Veľmi zriedkavé (vyskytujú sa u menej než 1 z 10 000 ľudí)

Symptómy ťažkej alergickej reakcie, ktoré zahŕňajú dýchavičnosť alebo zvieranie na hrudníku, vyrážku a pocit na omdletie

Ak začnete pociťovať akýkoľvek vedľajší účinok ako závažný alebo ak spozorujete vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov, povedzte to, prosím, svojmu lekárovi.

5. AKO UCHOVÁVAŤ NIQUITIN MINI

 • Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.
 • Nepoužívajte NiQuitin Mini po dátume exspirácie, ktorý je vyznačený na obale. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci.
 • Pastilky uchovávajte pri teplote do 30°C.
 • Uchovávajte v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou.
 • Pre možnú kontamináciu jemným prachom z pastiliek nepoužívajte obal na iné účely.
 • Obal likvidujte zodpovedne. Lieky sa nesmú likvidovať odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

6. ĎALŠIE INFORMÁCIE

Čo NiQuitin Mini obsahuje

Liečivo je nikotín 4 mg vo forme živicového komplexu (nicotini resinas 20,00 mg).

Ďalšie zložky sú manitol (E421), nátrium-alginát, hydrogenuhličitan draselný, xantánová guma, vápenatá soľ polykarbofilu, uhličitan sodný bezvodý, draselná soľ acesulfámu, magnéziumstearát, ochucovacia aróma, príchuť mäty piepornej, levomentol. NiQuitin Mini neobsahuje cukor.

Ako vyzerá NiQuitin Mini a obsah balenia

NiQuitin Mini 4 mg je biela, oválna, obojstranne vypuklá tvrdá pastilka, na jednej strane vyrazené “F”.

NiQuitin Mini je k dispozícii v balení obsahujúcom 20 pastiliek v tube. Balenie môže obsahovať 1 alebo 3 tuby.

Na trhu nemusia byť všetky veľkosti balení.

Držiteľom rozhodnutia o registrácii je OMEGA PHARMA a.s., Drážní 253/7, 627 00 Brno, Česká republika

Výrobcom lieku je GlaxoSmithKline Dungarvan Limited, Knockbrack, Dungarvan, Co. Waterford, Írsko.

Táto písomná informácia bola naposledy schválená v januári 2018 .

Omega Pharma logo

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »