Vectavir tónovaný krém na opary 2 g

crm (tuba Al) 1x2 g

Kód tovaru:

EAN: 8594050582323

16,10 € s DPH

Jednotková cena za kg8 048,70 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Vectavir tónovaný krém je určený na liečbu herpesovej infekcie pier. Vectavir tónovaný krém pomáha liečiť opar pier, ktorý spôsobuje vírusová infekcia.

Detaily

Indikácie: Vectavir dermálny krém sa používa na liečbu oparov (herpes labialis). Opary sú spôsobené vírusovou infekciou. Vírus môže počas dlhej doby zostávať neaktívny, ale pokiaľ sa aktivuje, pomnoží sa a spôsobí tvorbu oparu. To môže nastať napríklad: ak ste vyčerpaný, ak máte chrípku alebo ste prechladnutý, alebo ak ste boli vystavený nadmernému slnečnému žiareniu. Vírus spôsobuje bolestivé pľuzgieriky na perách. Dermálny krém Vectavir obsahuje liečivo penciklovir a patrí do skupiny protivírusových liečiv, ktoré zastavujú množenie vírusu. Dermálny krém Vectavir zmierňuje bolesť pri oparoch, urýchľuje hojenie a skracuje dobu, počas ktorej je opar nákazlivý, avšak jeho použitie nezabráni šíreniu oparu na iné osoby.

Kontraindikácie: Nepoužívajte Vectavir dermálny krém, ak ste alergický (precitlivený) na penciklovir, famciklovir alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku, ak si myslíte, že ste precitlivený na niektorú z týchto látok, poraďte sa s lekárom alebo s lekárnikom, pretože za týchto okolností nie je Vectavir dermálny krém pre vás vhodný.

Vectavir dermálny krém by sa mal používať na opary, ktoré sa nachádzajú na perách a okolo úst. Krém sa nesmie nanášať na sliznice (v ústach alebo nose ani na sliznicu pohlavných orgánov). Je nutné vyhnúť sa aplikácii v blízkosti očí.

Pred použitím dermálneho krému Vectavir sa, prosím, poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom:

  • ak si nie ste istí, či boľavým miestom je opar,

  • ak máte ťažkosti alebo ak máte predpísanú liečbu, ktorá závažne ovplyvňuje imunitu (t. j. ak je oslabená vaša schopnosť bojovať s infekciou), napr. pacienti s AIDS alebo po transplantácii kostnej drene alebo pri liečbe rakoviny.

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete používať tento liek.

Dávkovanie: Použitie krému je najúčinnejšie, ak začnete liečbu čo najskôr, ešte pred vznikom oparu, keď pocítite charakteristické pálenie a svrbenie. Krém je však účinný aj vtedy, keď ho začnete používať až po vytvorení oparu. Pred a po použití krému si dôkladne umyte ruky. Vytlačte malé množstvo krému na prst a naneste na postihnuté miesto. Poprípade, u balenia, ktoré obsahuje čisté jednorazové aplikátory, naneste krém pomocou nich. V priebehu dňa nanášajte krém na postihnuté miesto každé 2 hodiny (približne 8-krát denne) počas nasledujúcich 4 dní. Navštívte svojho lekára, ak ťažkosti počas liečby pretrvávajú alebo ak sa zhoršujú alebo ak sa opar nezlepší počas 4 dní liečby. Používanie Vectaviru dermálneho krému sa neodporúča deťom do 12 rokov.

Je nepravdepodobné, že by použitie väčšieho množstva krému malo škodlivé účinky, ale môže sa objaviť mierne podráždenie kože. Vectavir nie je nebezpečný v prípade náhodného prehltnutia. Môže spôsobiť podráždenie ústnej sliznice, ktoré však nevyžaduje žiadnu liečbu. Ak ste tým znepokojený kontaktujte svojho lekára alebo lekárnika. Ak zabudnete použiť liek v určenom čase, použite ho ihneď, keď si spomeniete a nasledujúcu dávku použite podľa pôvodného časového rozvrhu. Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku.

Ak máte opar, dodržiavajte tieto špeciálne opatrenia. Nezabúdajte, že opar je infekčný. Aby nedošlo k prenosu infekcie na ďalšie časti tela a prenosu vírusu na ostatných, je dôležité dodržiavať nasledujúce:

  • nebozkávajte sa, najmä nie s deťmi,

  • vyhnite sa orálnemu sexu,

  • používajte iba vlastné uteráky, poháre a ostatné predmety osobnej potreby,

  • neprepichujte opary, pretože sa môže predĺžiť celková doba hojenia,

  • nedotýkajte sa očí, mohlo by dôjsť k prenosu oparu,

  • nepožičiavajte tuby s krémom, ktoré ste už použili, ďalším osobám.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!


Vlastnosti

Účinná látka penciclovir
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 10 mg/ 1g
Lieková forma krém
Koľko dní Vám vydrží balenie 30

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »