Orofar pastilky 24 past

Skladom

Glaxo Smith Kline

4011548030783

Novinka

Orofar pastilky pôsobia proti baktériám, vírusom a hubám, ktoré spôsobujú bolesť hrdla a infekcie ústnej dutiny a hrdla. Používa sa pri bolestiach hrdla, spôsobených prechladnutím, zápalom hltana alebo hrtana (s problémami alebo bez problémov s prehĺtaním), pri liečbe áft a zápale ďasien. Orofar pastilky sa môže taktiež používať ako pomocná liečba pri angíne. Je vhodný i pre deti od 4 rokov.

Viac detailov

8,15 € s DPH

Jednotková cena za 1 cps: 0,34 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

Detaily

Indikácie: Orofar obsahuje látku proti infekcii - benzoxóniumchlorid (antiseptikum) a látku na znecitlivenie - lidokaíniumchlorid (lokálne anestetikum). Používa sa pri bolestiach hrdla, spôsobených prechladnutím, zápalom hltana alebo hrtana (s problémami alebo bez problémov s prehĺtaním), pri liečbe áft a zápale ďasien. Orofar sa môže taktiež používať ako pomocná liečba pri angíne. Orofar roztok sa tiež odporúča na odstránenie zubného plaku. Orofar nedráždi ústnu dutinu a hrdlo. Orofar je určený pre dospelých a pre detí a dospievajúcich vo veku od 4 do 18 rokov.

Kontraindikácie: Ak ste alergický na liečivá alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku. Ak ste alergický na antiseptické lieky obsahujúce kvartérne amóniové soli. Orofar sa neodporúča používať deťom mladším ako 4 roky.

Tehotenstvo a dojčenie: V priebehu gravidity a počas laktácie má byť Orofar užívaný s opatrnosťou, len po porade s lekárom alebo lekárnikom.

Dávkovanie: Každé 2 - 3 hodiny nechajte pomaly v ústach rozplynúť 1 pastilku. Dávkovanie je možné zvýšiť na 1 pastilku každú 1 až 2 hodiny. Neprekročte dávku 10 pastiliek denne. Pastilky sa nemajú žuť ani prehĺtať. Liečba áft: pastilku nechajte pomaly rozplynúť v kontakte s aftou. U detí od 4 rokov sa dávkovanie  musí znížiť: denne sa nemá prekročiť dávka 6 pastiliek.

Po užití pastiliek sa nesmie aspoň 1/2 hod jesť a piť.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!
Zobraziť viac

Zobraziť menej

Vlastnosti

Účinná látka benzoxóniumchlorid a lidokaíniumchlorid
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 1mg a 1 mg / 1 past
Lieková forma tvrdé pastilky
Koľko dní Vám vydrží balenie 7

Na stiahnutie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)

Hodnotenia (0)