Trinell 10 tbl

tbl flm (blis.PVC/Al) 1x10 ks

Kód tovaru: 31407

EAN: 5997207714746

3,79 € s DPH

Jednotková cena za tbl0,38 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Trinell je voľnopredajný liek pre dospelých a deti od 12 rokov. Trinell pomáha tlmiť bolesť hlavy a migrénu, bolesť zubov, menštruačnú bolesť a znižovať horúčku pri chrípke a prechladnutí.

Detaily

Indikácie: Trinell je liek používaný na zníženie horúčky a bolesti, odporúča sa užívať v prípade miernej až stredne silnej bolesti, napr. menštruačná bolesť, bolesť hlavy, migréna, bolesť zubov, reumatické bolesti, na zmiernenie bolesti po operáciách, ako aj zmiernenie bolesti a horúčky spôsobených prechladnutím.

Kontraindikácie: Nepoužívajte Trinel, keď ste alergický (precitlivený) na liečivo alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek, keď užívate lieky na zníženie horúčky a bolesti (obsahujúce fenylbutazón, kyselinu acetylsalicylovú, pyrazolón alebo podobné zlúčeniny, napr.: fenazón, propyfenazón, aminofenazón, metamizol), keď trpíte dedičným nedostatkom enzýmu glukóza 6-fosfátdehydrogenáza, keď máte závažné ochorenie pečene a/alebo obličiek, keď máte poruchu metabolizmu porfyrínu (porfýria), keď máte nízky počet bielych krviniek, keď nadmerne konzumujete alkohol alebo ste alkoholik, keď máte do 12 rokov.

Buďte zvlášť opatrný pri užívaní Trinell, ak máte astmu, ak ste precitlivený na analgetiká (lieky na bolesť) alebo antireumatiká (lieky na reumu), ak máte iné ochorenie alebo alergie. Ak užívate alebo ste v poslednom čase užívali ešte iné lieky, vrátane liekov, ktorých výdaj nie je viazaný na lekársky predpis, oznámte to, prosím, svojmu lekárovi. Súbežne užívané lieky môžu navzájom ovplyvňovať svoje účinky.

V prípade, že užívate: lieky na spanie (hypnotiká), lieky na vyprázdňovanie žalúdka (metoklopramid), antibiotiká (chloramfenikol), lieky na alergiu, lieky proti zrážaniu krvi (antikoagulanciá) alebo antikoncepciu, poraďte sa so svojím lekárom.

Tehotenstvo a dojčenie: Tehotné ženy nemajú užívať Trinell počas prvých 3 mesiacov tehotenstva, ako aj počas posledných 6 týždňov. O užívaní Trinellu v ostatnom období sa poraďte so svojím lekárom! Trinell sa neodporúča užívať počas dojčenia.

Dávkovanie: Zvyčajná dávka lieku: v závislosti od intenzity bolesti užívajú dospelí pol tablety až 1 tabletu. V prípade potreby je možné jednorazovú dávku zopakovať počas 24 hodín trikrát. Medzi jednotlivými dávkami musia uplynúť najmenej 4 hodiny. Maximálna denná dávka sú 3 tablety. Ak užívate Trinell na utíšenie bolesti, treba užiť tabletu vcelku s veľkým množstvom tekutiny (napr. vody, čaju, ovocnej šťavy, atď.). Dodržiavajte odporučené dávkovanie. Neužívajte Trinell bez lekárskeho odporučenia dlhšie ako jeden týždeň. Ak horúčka alebo bolesti pretrvávajú viac ako tri dni, obráťte sa na svojho lekára.

Ak ste sa predávkovali alebo je podozrenie na náhodné predávkovanie, je treba prerušiť užívanie Trinellu a okamžite vyhľadať lekára alebo lekársku službu. Ak sa Vám nepodarí skontaktovať so svojím lekárom, choďte na najbližšiu pohotovosť. Liek alebo túto písomnú informáciu pre používateľov si vezmite so sebou! Dlhodobé užívanie vysokých dávok môže viesť k nevratnému poškodeniu pečene a k zhoršeniu funkcie obličiek.

Príznaky predávkovania paracetamolom: nevoľnosť, vracanie, nechutenstvo, malátnosť, bolesť brucha. Predávkovanie môže spôsobiť poškodenie pečene vedúce k smrti. Príznaky predávkovania kofeínom: nepokoj, tras, hučanie v ušiach, arytmia srdca (porucha srdcového rytmu). Akonáhle si spomeniete, užite vynechanú dávku, okrem prípadu, že do nasledujúcej dávky zostáva menej ako 4 hodiny. Potom pokračujte v užívaní lieku obvyklým spôsobom. Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku.

Vlastnosti

Účinná látka propyfenazón + paracetamol + kofeín
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 300 mg + 500 mg + 75 mg / tbl
Lieková forma filmom obalené tablety
Koľko dní Vám vydrží balenie 20

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »