Sanorin 0,5 ‰ 10 ml

int nao (fľ.skl.hnedá) 1x10 ml

Kód tovaru:

EAN: 8594183950099

6,27 € s DPH

Jednotková cena za liter626,78 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Sanorin 0,5 ‰ je voľnopredajný liek určený pre dospelých a deti od 2 rokov. Sanorin 0,5 ‰ pomáha liečiť nádchu, zápal prínosových dutín a zmierniť opuch sliznice nosa po diagnostických a liečebných zákrokoch.

Detaily

Indikácie: Sanorin 0,5 ‰spôsobuje zúženie zápalom rozšírených ciev nosovej sliznice, čo vedie ku zmenšeniu opuchu sliznice a uvoľneniu hlienov z nosa, prínosových dutín a trubice spájajúcej stredné ucho a hltan (Eustachova trubica). Tým sa umožní voľné dýchanie nosom. Liečebný účinok nastupuje spravidla do 5 minút a pretrváva 4-6 hodín pri aplikácii do nosa. Sanorin 0,5 ‰ sa používa ako nosová instilácia na zmiernenie príznakov akútnej nádchy, zápale prinosových dutín, zápale sliznice sluchovej trubice, zápale stredného ucha. Ďalej sa podáva na odpuchnutie sliznice pri diagnostických zákrokoch v nose. Sanorin 0,5 ‰ môžu používať deti od 2 rokov a môžu ho používať dospievajúci a dospelí.

Kontraindikácie: Nepoužívajte Sanorin 0,5 ‰, keď ste alergický (precitlivený) na liečivo alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek Sanorinu 0,5 ‰. Najčastejšími prejavmi precitlivenosti sú kožná vyrážka a svrbenie, keď trpíte suchým zápalom nosovej sliznice (prejavuje sa pocitom sucha v nose a tvorbou chrást v okolí nosových prieduchov). Liek sa nesmie podávať deťom do 2 rokov.

Buďte zvlášť opatrný pri používaní Sanorinu 0,5 ‰, ak trpíte závažným ochorením srdca a ciev (srdcová nedostatočnosť, vysoký krvný tlak), ak trpíte poruchou látkovej výmeny (cukrovka, zvýšená činnosť štítnej žľazy), ak trpíte nádorom nadobličiek (feochromocytóm), ak trpíte prieduškovou astmou, ak ste liečený niektorými liekmi užívanými na liečbu depresií alebo Parkinsonovej choroby (inhibítory monoaminooxidázy), prípadne inými liečivami, ktoré môžu zvyšovať krvný tlak.

Tehotenstvo a dojčenie: Sanorin 0,5 ‰ sa môže používať počas tehotenstva a dojčenia len na odporučenie lekára.

Spôsob použitia a dávkovanie:  Dospievajúci starší ako 15 rokov a dospelí kvapkajú 1-3 kvapky lieku. Deťom od 2 do 6 rokov sa podáva 1 kvapka a deťom od 6 rokov a dospievajúcim do 15 rokov 2 kvapky. Liek sa vkvapkáva do obidvoch nosových dierok niekoľkokrát denne (stačí 3-krát denne). Medzi jednotlivými dávkami musí byť časový odstup najmenej 4 hodiny. Liek sa používa krátkodobo. Dospelí by nemali používať liek dlhšie ako 1 týždeň a deti nie dlhšie ako 3 dni. Pokiaľ sa uvoľní nosový prieduch, môže byť liečba ukončená i skôr. Liek sa smie opakovane podať až po niekoľkodennom prerušení liečby. Liek sa vkvapkáva do nosovej dierky v miernom záklone hlavy. Pri vkvapkávaní do ľavej nosovej dierky sa odporúča hlavu pootočiť doľava a pri vkvapkávaní do pravej nosovej dierky sa odporúča pootočiť hlavu doprava. Pri krvácaní z prednej časti nosa je možné vložiť vatový tampónik namočený v lieku.

Pri náhodnom použití väčšieho množstva lieku dieťaťom alebo dospelým okamžite vyhľadajte lekára alebo lekárnika. Nezdvojnásobujte nasledujúcu dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku.

Vlastnosti

Účinná látka nafazolín nitrát
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 0,005 g / 10 ml
Lieková forma nosová roztoková instilácia
Koľko dní Vám vydrží balenie 30

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »