Solmucol 200 mg granulát 20 sáčkov

gra 1x20 vrecúšok

Kód tovaru:

EAN: 7680479090660

7,42 € s DPH

Jednotková cena za ks0,37 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Liek Solmucol 200 mg granulát je určený na ochorenia spojené s nadprodukciou hlienu ako kašeľ, upchaté dutiny, chrípka, zápal priedušiek, bronchiálna astma. Solmucol 200 mg granulát rozpúšťa hlieny a uľahčuje vykašliavanie hlienov. Môže sa podávať dospelým a deťom od 12 rokov.

Detaily

Indikácie: Solmucol obsahuje N-acetylcysteín, ktorý má depolymerizujúci účinok na mukopolysacharidy a vlákna DNK, čím rozpúšťa všetky druhy molekúl zodpovedné za väzkosť hlienu. N-acetylcysteín pôsobí antioxidačne a tým podporuje obranné mechanizmy organizmu. Solmucol je vhodný pri všetkých ochoreniach horných a dolných dýchacích ciest, sprevádzaných intenzívnou tvorbou hustého väzkého hlienu, akútna a chronická bronchitída (zápal priedušiek), na doplnkovú liečbu laryngitídy (zápal hrtana), tracheitídy (zápal priedušnice), sinusitídy (zápal prínosových dutín), otitis media (zápal stredného ucha), mucoviscidózy (cystická fibróza), astmy bronchiale ( priedušková astma), bronchiolitídy (zápal priedušničiek), emfyzémy (rozdutie pľúc).

Kontraindikácie: Precitlivenosť na N-acetylcysteín alebo inú pomocnú látku podľa zloženia lieku. Aktívny peptidický vred.

Tehotenstvo a dojčenie: Užívanie v gravidite môže doporučiť lekár len v závažných prípadoch. Nie je známe, či sa N-acetylcysteín vylučuje do materského mlieka, preto sa nedoporučuje užívať liek počas laktácie.

Dávkovanie: Dospelí a deti nad 12 rokov: 600 mg N-acetylcysteínu denne. Táto dávka môže byť rozdelená na 3 dávky, alebo môže byť podaná ako jednorazová dávka (najlepšie večer), t.j. 3x denne 1 vrecko granulátu 200 mg, alebo 1x denne 3 vrecká granulátu 600 mg . Dávkovanie u chronických ochorení, mukoviscidózy stanoví lekár alebo farmaceut.

Príprava roztoku z granulátu: obsah vrecka vysypať do prázdneho pohára a potom zaliať vodou.

Počas liečby treba piť dostatok tekutín.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Vlastnosti

Účinná látka N – acetylcysteín
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 200 mg/1 sáčok
Lieková forma granulát
Koľko dní Vám vydrží balenie 7

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (4)

 • kvetoslava krenčova sa pýta

  24.09.2017
  Dobrý den,už od januára po chorobe,kde som mala dlhotrvajuci kašel a množstvo hlienov,ktoré pretrvávaju až dodnes,či by som mohla skusit tento liek,lebo to je vraj zadna nátcha,kde hlieny mi stekaju do hrdla a neustále musim prehltat,alebo vykašlat,už som vyskušala všeličo,ale nič nepomáha,bola som aj na alergologickom ,všetko vporiadku aj na krčnom,tam som si striekala až tri flaštičky Dymista,ale nepomáha,tak preto sa chcem poradit,dakujem za skoru odpoved
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, je pravdepodobné, že s problémom, ktorý opisujete by Vám Solmucol nepomohol. Vhodnejšie je spolu s liekmi odporúčenými odbornými lekármi skúsiť ešte podporiť nosovú hygienu preplachovaním morskou vodou (Quixx/Vincentka) a pokračovať v liečbe pod dohľadom lekára. Pekný deň, Lieky24.sk
 • David sa pýta

  12.01.2018
  zdravicko, mozu tento liek kojace matky, nedocital som sa v pribalovom letaku, diky za odpoved
  Zuzana Trajteľová

  Odpovedá
  Mgr.
  Zuzana Trajteľová
  farm.laborantka

  Dobrý deň, liek sa v období dojčenia neodporúča užívať. Pekný deň prajem
 • návštevník sa pýta

  31.03.2019
  Som alerická salicilaty,nesteroidné antiflogistika,penicilin,preto sa pýtam či môžem uživať tento liek.ˇˇDakujem.
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, Solmucol môžte užívať v prípade alergie na Vami spomínané lieky. Pekný deň :)
 • Milan sa pýta

  13.09.2021
  Dobrý deň chcem sa informovať či môže tento liek aj celiatik. Ďakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, solmucol granulát môžu užívať aj celiatici. Pekný deň

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »