Mucosolvan Junior sirup 100 ml

sir 15 mg/5 ml (fľ.skl.) 1x100 ml

Kód tovaru: 33887

EAN: 3664798017847

7,68 € s DPH

Jednotková cena za liter76,85 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Mucosolvan Junior sa používa na sekretolytickú (uľahčujúcu vykašliavanie) liečbu pri akútnych a chronických ochoreniach priedušiek. Mucosolvan Junior uľahčuje vykašliavanie väzkého prieduškového hlienu. Je určený najmä dojčatám a deťom do 12 rokov.

Detaily

Indikácie: Ambroxol hydrochlorid, liečivo lieku Mucosolvan Junior zvyšuje vylučovanie hlienu z dýchacích ciest, uľahčuje jeho vykašliavanie a zmierňuje kašeľ. Mucosolvan Junior sa používa na sekretolytickú (uľahčujúcu vykašliavanie) liečbu pri akútnych a chronických ochoreniach priedušiek sprevádzaných narušenou tvorbou väzkého prieduškového hlienu a jeho sťaženým transportom a vylučovaním.

Kontraindikácie: Alergia na ambroxol hydrochlorid alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku Mucosolvan. Pacienti so zriedkavou vrodenou neznášanlivosťou fruktózy nesmú užívať tento liek.

Tehotenstvo a dojčenie: Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Užívanie Mucosolvanu v tehotenstve, hlavne počas prvých troch mesiacov, sa neodporúča. Ambroxol hydrochlorid sa vylučuje do materského mlieka, preto sa Mucosolvan neodporúča užívať počas dojčenia.

Dávkovanie: Deti od 6 do 12 rokov 5  ml 2 – 3-krát denne. Deti od 2 do 6 rokov 2,5 ml 3-krát denne. Deti do 2 rokov2,5 ml 2-krát denne. Dospelí a deti od 12 rokov:  10 ml 3-krát denne.

Mucosolvan Junior sa môže užívať s jedlom alebo bez jedla. Počas liečby je vhodné piť dostatok tekutín.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Vlastnosti

Účinná látka ambroxol
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 15mg/ 5 ml
Lieková forma sirup
Koľko dní Vám vydrží balenie 10

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (2)

 • návštevník sa pýta

  06.03.2022
  Môžem dať sirup do nápoja?
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, ak je to nevyhnutné, môžte sirup dať do malého množstva vody.
 • Marcela sa pýta

  02.12.2023
  Dobrí ako dlho môžem davat malej surup kolko dni
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, sirup bez odporúčania lekára dávajte 5-7 dní, ak sa stav nezlepšuje, konzultujte ďalšie podávanie s lekárom. Pekný deň PharmDr. Tomáš Srnka

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »