Ambroxol AL 75 retard 20 tbl

Skladom

STADA Pharma Slovakia, s.r.o.

4024773013315

Novinka

Ambroxol AL 75 retard je liek patrí do indikačnej skupiny expektorancia, mukolytiká.Účinnou látkou je ambroxol hydrochlorid.Ambroxol AL 75 retard má sekretolytický a sekretomotorický účinok. Znižuje viskozitu hlienu a podporuje jeho uvoľňovanie.

Viac detailov

4,48 € s DPH

Jednotková cena za 1 tbl: 0,22 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

Detaily

Indikácie: Liek sa používa pri liečbe akútnych a chronických ochorení dýchacích ciest, u ktorých dochádza k poruche viskozity a obtiažnemu vykašliavaniu hlienu, ako je napríklad akútna a chronická bronchitída.

Kontraindikácie: Ambroxol AL 75 retard sa nesmie podávať pri známej precitlivenosti na ambroxol hydrochlorid alebo pomocné látky. Pri porušenej bronchomotorike a zvýšenom množstve sekrétu by sa mal Ambroxol AL 75 retard podávať len s veľkou opatrnosťou z dôvodu nahromadenia sekrétu. Počas tehotenstva, predovšetkým v prvých troch mesiacoch, a v období dojčenia sa môže liek podávať len po starostlivom zvážení rizika a prospechu, pretože dosiaľ nie sú k dispozícii dostatočné skúsenosti u týchto žien.

Nie je známe, že by pri užívaní lieku mohlo dôjsť k zníženiu pozornosti pri vedení motorových vozidiel alebo obsluhe strojov.

Tehotenstvo a dojčenie: Počas tehotenstva, predovšetkým v prvých troch mesiacoch, a v období dojčenia sa môže liek podávať len po starostlivom zvážení rizika a prospechu, pretože dosiaľ nie sú k dispozícii dostatočné skúsenosti u týchto žien.
Dávkovanie: Dospelým a deťom starším ako 12 rokov sa podáva 1 kapsula 1-krát denne, najvhodnejšie je večer po jedle. Kapsula sa prehltne nerozhryzená a zapije sa dostatočným množstvom tekutiny, napr. voda, šťava alebo čaj.Dĺžka liečby je 4 až 5 dní, pokiaľ lekár neodporučí inak.

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Vlastnosti

Účinná látka: ambroxoliumchlorid
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku: 75 mg
Lieková forma: kapsuly s predĺženým uvoľňovaním

Na stiahnutie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)