LEROS REDUKTAN spc 100 g

spc 1x100 g

Kód tovaru:

EAN: 8594740479209

3,63 € s DPH

Jednotková cena za kg36,34 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

 LEROS Reduktan je čajovina,ktorá ovplyvňuje metabolizmus.LEROS Reduktan má účinok preháňajúci (Frangulae cortex, Sennae folium, Fuscus vesiculosus, Sambuci fructus) a mierne močopudný (Betulae folium, Petroselini radix).

Detaily

Charakteristika: LEROS Reduktan je čajovina,ktorá ovplyvňuje metabolizmus.LEROS Reduktan má účinok preháňajúci (Frangulae cortex, Sennae folium, Fuscus vesiculosus, Sambuci fructus) a mierne močopudný (Betulae folium, Petroselini radix).

Nepoužívať: U detí do 18 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy.

Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Príprava a dávkovanie : SYPANÁ ZMES:1 polievková lyžica čajoviny (5 g) sa zaleje šálkou (1/4 l) vriacej vody a po 15 minútach vylúhovania v zakrytej nádobe sa scedí. Čaj sa nesmie variť.Pije sa teplý a nesladený 1–3x denne pred jedlom.Pri hnačkových ťažkostiach sa pitie čaju obmedzí na 1x denne, najlepšie večer.Po 14 dňoch sa pitie čaju preruší na ďalších 15 dní, aby sa predišlo možnému návyku a nežiaducím účinkom.Pripravuje sa vždy čerstvý, bezprostredne pred užitím.

Zloženie: Chaluha bublinatá, krušinová kôra, kvet bazy čiernej, sennový list, feniklový plod, petržlenový koreň, plod bazy čiernej, brezový list, koreň sladkého drievka.

Upozornenie: Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Vlastnosti

Koľko dní Vám vydrží balenie 30

Napísať hodnotenie

Príloha č.2 (3)  k rozhodnutiu o zmene registrácie, ev.č.2027/2005
Príloha č. 2 (3)  k rozhodnutiu o predĺžení registrácie, ev.č.1777/2001

ÚDAJE NA VONKAJŠOM OBALE

REDUKTAN

čajovina na redukčnú diétu

Zloženie

Fucus  vesiculosus (chaluha bublinatá)15,0g, Frangulae cortex (krušinová kôra) 15,0g, Sambuci flos (kvet bazy čiernej) 15,0g, Sennae folium (sennový list) 10,0g, Foeniculi fructus (feniklový plod) 10,0g, Petroselini radix (petržlenový koreň) 10,0g, Sambuci  fructus (plod bazy čiernej) 10,0g, Betulae folium (brezový list) 10,0g, Liquiritiae radix (koreň sladkého drievka) 5,0g v 100 g čajoviny.

Farmakoterapeutická skupina

Fytofarmakum

Lieková forma

Čajovina   hmotnosť 100,0 g

na vnútorné  užitie

Príprava a dávkovanie

1 polievková lyžica čajoviny (5 g) sa zaleje šálkou (1/4 l) vriacej vody, a po 15 minútach vylúhovania v zakrytej nádobe, sa scedí. Čaj sa nesmie variť. Pije sa teplý a nesladený 1 - 3 x denne pred jedlom. Pri  hnačkových  ťažkostiach sa pitie čaju obmedzí na 1 x denne, najlepšie večer.

Po 14 dňoch sa pitie čaju  preruší na ďalších 14 dní, aby sa predišlo možnému návyku a nežiaducím účinkom. Pripravuje sa vždy čerstvý, bezprostredne pred užitím.

Charakteristika

Čajovina ovplyvňuje metabolizmus. Má účinok preháňajúci (Frangulae cortex, Sennae folium, Fucus vesiculosus, Sambuci fructus) a mierne močopudný (Betulae folium, Petroselini radix)

Indikácie

Pri redukčnej diéte, obezite v spojitosti hlavne so zápchou, ovplyvňuje metabolizmus, pôsobí mierne preháňajúco a močopudne. 

Kontraindikácie

Tehotné a dojčiace ženy. Osoby s ochorením srdca a obličiek sprevádzané opuchmi.

Nežiaduce účinky

Pri odporúčanom spôsobe použitia a dávkovania nie sú známe.

Pri prípadnom výskyte neobvyklých reakcií sa o ďalšom užívaní prípravku poraďte s lekárom.

Interakcie

Dlhodobé užívanie prípravku, súčasné podávanie diuretík a kortikoidov zvyšuje toxicitu kardiotoník (strata elektrolytov hlavne draslíka). Pri súčasnom podávaní analgetík (liekov proti bolesti) s obsahom fenacetínu môže prípravok zvyšovať ich toxicitu pre obličky.

Upozornenie

Pri predávkovaní a nedodržaní odporúčaného spôsobu užívania môže dôjsť k poruche  rovnováhy elektrolytov  a strate  draslíka. Užívanie  prípravku ukončite a vyhľadajte lekára.

Číslo šarže:

Použiteľné  do :

Nepoužívajte po uplynutí dátumu použiteľnosti uvedenom na obale

Uchovávajte na suchom mieste  pri teplote do 25 oC, chráňte pred svetlom a mimo dosahu detí 

EAN

Prípravok nie je viazaný na lekársky predpis

Držiteľ rozhodnutia o registrácii

LEROS s.r.o. , U Národní galerie 470, 156 15 Praha 5-Zbraslav, Česká republika

Registračné číslo

94/0144/72-CS

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »