Menu
banner

Kinedryl 10 tbl Zväčšiť

Kinedryl 10 tbl

8595014730033

Noventis

Kinedryl sa používa na predchádzanie a liečbu nevoľnosti a vracania pri cestovaní dopravnými prostriedkami (auto, vlak, lietadlo, loď) u dospelých a detí od 2 rokov.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 3 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 3 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,03 €.


Naša cena s DPH3,56 €

logo Heureka overene
logo PayPallogo PayPal

Indikácie: Bez odporúčania lekára na predchádzanie a liečbu nevoľnosti a vracania pri cestovaní dopravnými prostriedkami (auto, vlak, lietadlo, loď). Na odporúčanie lekára je možné liek použiť aj pri nevoľnostiach a závratoch najrôznejšieho pôvodu (pri Meniérovej chorobe). Používa sa aj pri liečbe nevoľnosti spôsobenej poruchou vestibulárneho aparátu.

Kontraindikácie: Keď ste alergický (precitlivený) na moxastin teoklát, kofeín alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek Kinedrylu. Keď máte zelený zákal (glaukom), zväčšenú prostatu, závažné ochorenie žalúdka a čriev.  Keď sa liečite inhibítormi monoaminooxidázy ( niektoré lieky na depresiu, Parkinsonovu chorobu) alebo keď ste v období kratšom ako 14 dní po ukončení liečby. V prípadoch akútnej otravy alkoholom alebo liekmi tlmiacimi centrálnu nervovú sústavu (lieky na spanie a upokojenie) alebo kde je nežiaduca ospalosť. Nepodávajte deťom mladším ako 2 roky. Počas užívania lieku Kinedryl je potrebné sa vyhnúť požívaniu alkoholických nápojov

Tehotenstvo a dojčenie: Kinedryl sa nesmie užívať v tehotenstve. Kinedryl sa nesmie užívať počas dojčenia.

Dávkovanie: Dospelí: 1 tableta 60 minút pred začiatkom cesty. Pri dlhotrvajúcom cestovaní stačí podávať ½ – 1 tabletu v intervale 2 – 3 hodín. Na liečbu náhle vzniknutej kinetózy sa užívajú 2 tablety jednorazovo, pri nedostatočnom účinku potom v intervaloch 30 minút ½ – 1 tableta až po maximálne 4 tablety. Pri náhlom vracaní je účelnejšie počiatočnú dávku 2 tablety nepodať naraz, ale rozdeliť ju do 4 dávok v intervale niekoľkých minút.

Deti do 15 rokov: Deťom vo veku 2 – 6 rokov sa podáva ¼ tablety, vo veku 6 – 15 let ¼ - ½ tablety. Prvá dávka sa užije 60 minút pred začiatkom cesty, pri dlhotrvajúcom cestovaní sa môže podanie dvakrát zopakovať v intervale 2 – 3 hodín.

Meniérova choroba a ďalšie vestibulárne poruchy: Dospelí ležiaci pacienti užívajú 2 – 4 tablety 2 – 3 krát denne. U ostatných sa podáva až 8 tabliet denne.

Tabletu je potrebné zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Počas užívania lieku Kinedryl je potrebné sa vyhnúť požívaniu alkoholických nápojov

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Účinná látka:moxastin teoklát+kofeín
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku:25mg+30mg/1tbl
Lieková forma:tablety

Napísať hodnotenie

Kinedryl 10 tbl

Kinedryl 10 tbl

Kinedryl sa používa na predchádzanie a liečbu nevoľnosti a vracania pri cestovaní dopravnými prostriedkami (auto, vlak, lietadlo, loď) u dospelých a detí od 2 rokov.

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovedi na otázku)