Femibion 1 Plánovanie a prvé týždne tehotenstva tbl (kys. listova + vitamíny, minerály) 28 ks

Skladom

P&G Health Austria GmbH & Co. OG

T08869

4054839760761

Novinka

Výživový doplnok Femibion 1 Plánovanie a prvé týždne tehotenstva obsahuje kombináciu starostlivo vybraných látok vrátane dôležitých folátov (Metafolin® a kyselina listová) a cholínu a bol vyvinutý špeciálne pre prvý trimester tehotenstva.O produkte sa dočítate aj v našom článku Femibion 1 Plánovanie a prvé týždne tehotenstva

Viac detailov

13,00 € s DPH

Jednotková cena za 1 tbl: 0,46 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

Detaily

Charakteristika: Výživový doplnok je určený pre ženy plánujúce tehotenstvo a pre tehotné ženy do konca 12. týždňa tehotenstva. Obsahuje : 

KYSELINA LISTOVÁ 

Je vitamín B, ktorý sa v tele musí premeniť na foláty, aby bol biologicky aktívny a telo ho dokázalo využiť.
Ľudské telo potrebuje foláty, ktoré prispievajú k normálnej krvotvorbe, deleniu buniek a rastu materského tkaniva počas tehotenstva.
Na začiatku tehotenstva, medzi 22. a 28. dňom po počatí, zohrávajú foláty dôležitú úlohu v uzatváraní neurálnej trubice plodu.
Na zabezpečenie primeraného príjmu folátov sa odporúča užívať kyselinu listovu aspoň 1 mesiac pred počatím a až 3 mesiace po ňom.
Doplnkové užívanie kyseliny listovej zvyšuje hladinu folátov u matiek. Nízka hladina folátov je rizikovým faktorom porúch neurálnej trubice u vyvíjajúceho sa plodu. Priaznivý účinok sa dosiahne pri doplnkovom dennom užívaní kyseliny listovej v množstve 400 μg aspoň 1 mesiac pred počatím a do 3 mesiacov po ňom. Existujú ďalšie rizikové faktory, a preto zmena jedného z faktorov nemusí mať vždy pozitívny vplyv.

METAFOLIN® 

Špeciálna forma folátov, ktorá sa v tele nemusí premieňať, ale je priamo dostupná. Metafolin® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Merck KGaA, Darmstadt, Nemecko a používa sa v licencii.

CHOLÍN

Prispieva k normálnemu metabolizmu homocysteínu, ktorý je dôležitý v rôznych fázach života vrátane tehotenstva. Je súčasťou bunkovej steny každej jednej bunky v našom tele. Počas tehotenstva je potreba cholínu vyššia.

JÓD

Prispieva k normálnej tvorbe hormónov štítnej žľazy a k jej normálnej funkcii.

VITAMÍN D3

Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému a hrá úlohu v procese delenia buniek.

VITAMÍN B1,
VITAMÍN B2
A BIOTÍN
NIACÍN

Prispievajú k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a k správnemu fungovaniu nervového systému. 

VITAMÍN C A SELÉN

Podporujú normálnu funkciu imunitného systému.

VITAMÍN E

Prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. 

VITAMÍN B6
A B12

Prispievajú k normálnej tvorbe červených krviniek.

ŽELEZO A
KYSELINA
PANTOTÉNOVÁ

Znížujú vyčerpanosť a únavu. 

Nepoužívajte: U detí do 18 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy.

Tehotenstvo a dojčenie: Vhodné.

Dávkovanie: 1 tableta 1x denne s hlavným jedlom. Dodržujte doporučené dávkovanie!

Zloženie: 

 

Zloženie (tableta): cholín-tartarát; objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza, L-askorban vápenatý, hydrogenovaný olej zo sójových bôbov, bisglycinát železnatý; povlaková látka: hydroxypropylmetylcelulóza; objemové činidlo: zosieťovaná sodná soľ karboxymetylcelulózy; farbivo: uhličitan vápenatý, maltodextrín; povlaková látka: polyvinylalkohol, polyetylénglykol, mastenec a hydroxypropylcelulóza, nikotínamid; kyselina: kyselina citrónová; protihrudkovacia látka: horečnaté soli mastných kyselín, mastné kyseliny a hydrogenfosforečnan vápenatý,DL-α-tokoferylacetát, D-pantotenát vápenatý, sacharóza, modifikovaný škrob, pyridoxínhydrochlorid, riboflavín, tiamínmononitrát, retynil-acetát, L-metylfolát vápenatý (Metafolin®), kyselina listová, jodid draselný, selénan sodný, D-biotín, cholekalciferol, kyanokobalamín.

Neobsahuje lepok, laktózu ani želatínu.


Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)