XKKO Organic Staré časy plienky z biobavlny 70x70 Biele 5 ks

Kód tovaru:

EAN: 8594161575825

Tento produkt už nie je dostupný

14,00 € s DPH

Jednotková cena za kus2,80 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

XKKO Organic Staré časy sú biobavlnené látkové plienky vhodné na ekologické prebaľovanie Vášho bábätka. XKKO Organic Staré časy sú vyrobené z BIO bavlny a majú certifikát GOTS

Detaily

Charasteristika: XKKO Organic Staré časy sú jedinečné biobavlnené látkové plienky vyrábané v Českej republike. Majú najvyššiu gramáž na európskom trhu  (oproti bežným bavlneným plienkam o viac ako 45% vyššiu). To znamená, že sú veľmi savé a teda vynikajúco spĺňajú svoju základnú funkciu - nasať moč dieťatka, ak plienky používate na prebaľovanie. Nadväzujú tak na tradíciu kvalitných bavlnených plienok, ktoré sa kedysi (pred viac ako 40 rokmi) bežne používali.

Plienky sú vyrobené z biobavlny, ktorá má GOTS (Global Organic Textile Standart) certifikát. Znamená to, že pri jej pestovaní sa nepoužívajú chemické postreky ale využívajú sa prírodné zákonitosti. Biobavlnené plienky sú oproti bežnej bavlnenej plienke omnoho jemnejšie a mäkšie. 

Nepoužívajte: Pri alergii na zložky produktu. V rozpore s návodom na použitie.

Spôsob použitiaPlienky používame podľa potreby na utieranie vygrckaného mliečka, pod hlavičku, do kočíka, všade tam, kde potrebujeme zabezpečiť jemnučký, ale savý povrch. Tieto prémiové plienky sú veľmi vhodné na ekologické (a ekonomické) prebaľovanie šetrné k pokožke dieťatka. 

Stručný návod na použitie pri prebaľovaní:

1. Plienku po vypratí a vyschnutí poskladáme do príslušného skladu (článok a návody, ako skladať plienku, pripravujeme).

2. Poskladanú plienku umiestnime na vrchné nohavičky (ponuku pripravujeme) a ak chceme, tak na vrch (najbližšie k pokožke) položíme separačnú plienku.

3. Dieťatko zabalíme, na konci sa ešte uistíme, či plienka nevytŕča z vrchných nohavičiek (mohlo by nasiaknuť oblečenie) a či má dieťatko dostatočne voľné bedrové kĺby (či nie je plienka nasadená príliš nízko a neznemožňuje pohyb nohy v kĺbe).

Starostlivosť odporúčaná výrobcom:

  • Plienky je možné prať až na 95 °C (dostatočná teplota na pranie, pri ktorej nedochádza k výraznému opotrebeniu plienok, je 60 stupňov Celzia)
  • Pred prvým použitím plienky vyperte.
  • Pri praní nepoužívajte aviváž, znižuje nasiakavosť výrobku.
  • Odporúčame používať štandardné pracie prostriedky. Mydlo a mydlový sliz môžu výrazne znížiť nasiakavosť výrobku a spôsobiť jeho poškodenie, rovnako ako poškodenie Vašej práčky.
  • Pokiaľ je to nutné, tak ako prevenciu zmeny tvaru a rozmerov, odporúčame po každom vypraní ľahko vytiahnuť výrobok do pôvodného tvaru a rozmerov.
  • Praním plienok môže dôjsť k zmene veľkosti a tvaru plienok (zrazenie prípadne vytiahnutie) o + -10 %.
  • Sušenie v sušičke sa neodporúča.

Zloženie: 100% bavlna v certifikované BIO kvalite (GOTS)

Upozornenie: Dodržiavajte starostlivosť odporúčanú výrobcom, aby ste dosiahli čo najdlhšiu životnosť výrobku.

Vlastnosti

Koľko dní Vám vydrží balenie 60

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)