Paxeladine sirup 0,2 % 100 ml

sir (fľ.skl.+PP odmerka) 1x100 ml

Kód tovaru: 9475D

EAN: 3665585004200

8,24 € s DPH

Jednotková cena za liter82,42 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Paxeladine sirup je liek, ktorý sa pužíva na symptomatickú liečbu obtiažneho, neproduktívneho kašľu u dospelých a detí starších ako 30 mesiacov. Paxeladine sirup je antitusikum (liek proti suchému kašľu).

Detaily

Indikácie: Účinná látka lieku je oxeladin, čo je syntetické, centrálne pôsobiace, neopiátové, neantihistaminové antitusikum. Liek sa používa na symptomatickú liečbu obtiažneho, neproduktívneho kašľu u dospelých a detí starších ako 30 mesiacov a vážiacich viac ako 15 kg.

Kontraindikácie: Keď ste alergický (precitlivený) na liečivo alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku.

Tehotenstvo a dojčenie: Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Nie sú žiadne spoľahlivé údaje o teratogenicite u zvierat.Klinicky sa zatiaľ neobjavili žiadne teratogénne ani fetogénne účinky. Avšak nie je dostatok štúdií na podávanie citrátu oxeladínu tehotným ženám, aby bolo možné vylúčiť akékoľvek riziko. Z tohto dôvodu v rámci bezpečnostných opatrení sa neodporúča podávať tento liek počas tehotenstva. Vzhľadom k chýbaniu údajov o exkrécii do materského mlieka sa neodporúča užívať tento liek u dojčiacich žien.

Dávkovanie:Deti od 15 do 20 kg (t. j. približne od 30 mesiacov do 6 rokov): Jedna dávka 2.5-ml podľa potreby každé 4 hodiny, maximálne však 3 až 4 dávky denne podľa hmotnosti. Deti od 20 do 30 kg (t. j. približne od 6 rokov do 10 rokov): Jedna dávka 5-ml každé 4 hodiny podľa potreby, maximálne však 2 až 3 dávky denne podľa hmotnosti. Deti od 30 do 50 kg (t. j. približne od 10 rokov do 15 rokov): Jedna dávka 5-ml každé 4 hodiny podľa potreby, maximálne však 3 až 5 dávok denne podľa hmotnosti. Dospelí: Jedna dávka 5-ml každé 4 hodiny podľa potreby, maximálne 5 dávok denne.

Ak pri doporučenom dávkovaní nedochádza k zlepšeniu, nezvyšujte dávkovanie, ale konzultujte lekára!

Vlastnosti

Účinná látka oxeladíncitrát
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 20mg/10ml
Lieková forma sirup
Koľko dní Vám vydrží balenie 8

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »