Walmark Magnézium 250 mg Pharmavit šumivé tablety

Skladom

Walmark

8595165287196

Novinka

Magnesium 250 mg Pharmavit je liek obsahujúci horčík, ktorý je nevyhnutný pre správnu funkciu nervového systému a svalov, pre stavbu kostí, zubov a chrupaviek.

Viac detailov

3,50 € s DPH

Jednotková cena za 1 ks: 3,50 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

Detaily

Indikácie: Magnesium 250 mg Pharmavit sa môže používať bez odporučenia lekára ako doplnok dennej dávky horčíka pri zvýšenej námahe. Na odporučenie lekára sa liek užíva pri liečbe stavov z nedostatku horčíka a ich prevencii: pri zvýšenej spotrebe (počas tehotenstva, v období dojčenia), pri jeho zníženom prívode (pri alkoholizme, pri podvýžive), pri poruchách vstrebávania (pri niektorých črevných ochoreniach, pri tzv. malabsorpcii), pri zvýšených stratách horčíka (pri vracaní, hnačkách, popáleninách), pri zníženej sérovej hladine horčíka, ktorá sprevádza poruchu činnosti obličiek, pri používaní látok, ktoré môžu poškodzovať funkciu obličiek. Ďalej sa liek používa ako doplnková liečba pri Cushingovej chorobe a Connovom syndróme, pri angine pectoris, pri akútnom srdcovom infarkte, pri poruchách srdcového rytmu, pri vysokom krvnom tlaku a ako prevencia opakovanej tvorby močových kameňov zo šťavelanu vápenatého. Liek môžu užívať dospelí, deti od 5 rokov, mladiství, tehotné a dojčiace ženy.

Kontraindikácie: Magnesium 250 mg Pharmavit sa nesmie užívať pri precitlivenosti na zložky obsiahnuté v lieku, pri poruche funkcie obličiek a obličkových kameňoch, pri dehydratácii (nedostatok vody v tele), pri zníženej činnosti štítnej žľazy a pri Addisonovej chorobe (porucha funkcie nadobličiek). Liek obsahuje cukor, preto nie je vhodný pre diabetikov. Deti a starší ľudia musia obzvlášť starostlivo dodržiavať odporúčané dávky.

Tehotenstvo a dojčenie: Keď ste tehotná alebo dojčíte, upozornite na to lekára. V týchto prípadoch môžete Magnesium 250 mg Pharmavit užívať len na odporučenie lekára.

Dávkovanie a spôsob podávania: Deťom od 5 do 10 rokov sa podáva raz denne jedna šumivá tableta. Dospelí a mladiství užívajú 2 až 3-krát denne jednu šumivú tabletu. Rozpustite šumivú tabletu v pohári vody. Potom vypite celý obsah pohára. Liek môžete užívať v akúkoľvek dobu a nezávisle na príjme potravy. Bez odporučenia lekára neužívajte Magnesium 250 mg Pharmavit dlhšie ako 10 dní. V prípade, že ste užili nadmernú dávku lieku alebo bol liek náhodne užitý dieťaťom, informujte o tom okamžite lekára.

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Vlastnosti

Účinná látka: magnézium + kyselina askorbová
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku: 250 mg + 150 mg / tbl
Lieková forma: šumivé tablety

Na stiahnutie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)

Príbalová informácia

Príloha č. 2 k notifikácii o zmene, ev. č.: 2015/07480-Z1B

 

Písomná informácia pre používateľa

MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT

šumivé tablety

horčík/kyselina askorbová

 

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu predtým, ako začnete užívaťtento liek, pretože obsahuje pre vás dôležité informácie.

Vždy užívajte tento liek presne tak, ako je to uvedené v tejto informácii alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik.

- Túto písomnú informáciu si uschovajte. Možno bude potrebné, aby ste si ju znovu prečítali.

- Ak potrebujete ďalšie informácie alebo radu, obráťte sa na svojho lekárnika.

- Ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika. To sa týka aj akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii. Pozri časť 4.

- Ak sa do 10 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.

V tejto písomnej informácii sa dozviete:

1. Čo je MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT a na čo sa používa

2. Čo potrebujete vedieť predtým, ako užijete MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT

3. Ako užívať MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT

4. Možné vedľajšie účinky

5. Ako uchovávať MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT

6. Obsah balenia a ďalšie informácie

1. Čo je MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT a na čo sa používa

MAGNESIUM 250 mg PHARMAVITje liek obsahujúci horčík a kyselinu askorbovú (vitamín C). Horčík je vnútrobunkový ión nevyhnutný pre správne fungovanie enzýmových systémov organizmu, správnu funkciu nervového systému a svalov, zúčastňuje sa mnohých biochemických reakcií, tvorby nukleových kyselín a bielkovín, látkovej premeny cukrov a podieľa sa na stavbe kostí, zubov a chrupaviek.

Kyselina askorbová (vitamín C) je vo vode rozpustný vitamín, zapojený do množstva oxidačno-redukčných pochodov v organizme, okrem toho je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu a funkciu spojiva, má antioxidačné vlastnosti a zvyšuje tiež vstrebávanie horčíka. Pri jeho nedostatku sa znižuje aj celková odolnosť organizmu proti infekciám.

Bez odporučenia lekárom sa liek užíva:

- ako doplnok dennej dávky horčíka pri jeho zníženom príjme v dôsledku nedostatočnej výživy alebo zvýšenej námahe.

Na odporučenie lekárom sa liek užíva:

- pri liečbe chorobných stavov následkom nedostatku horčíka

- na prevenciu chorobných stavov následkom nedostatku horčíka

- ako doplnková liečba pri určitých chorobných stavoch

Liek môžu užívať dospelí od 18 rokov. Tehotné aj dojčiace ženy môžu užívať liek iba s odporúčaním lekára.

2. Čo potrebujete vedieť predtým, ako užijete MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT

Neužívajte MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT

- ak ste alergický na oxid horečnatý (horčík) a kyselinu askorbovú (vitamín C) alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku,

- ak máte zlyhanie obličiek,

- ak ste dehydratovaný (máte nedostatok vody v tele),

- ak máte zvýšenú činnosť štítnej žľazy,

- ak máte Addisonovu chorobu (porucha funkcie nadobličiek),

- ak ste mladší ako 18 rokov.

Starší ľudia musia obzvlášť starostlivo dodržiavať odporúčané dávky.

Upozornenia a opatrenia

Predtým, ako začnete užívať MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika.

Ak máte poruchu funkcie obličiek, znížené vylučovanie horčíka môže spôsobiť jeho nahromadenie a otravu. Pri dlhodobom užívaní vysokých dávok tohto lieku môže dôjsť k vzniku obličkových kameňov.

Pri dlhodobom užívaní vyšších dávok je potrebné sledovať hladinu horčíka. Po dlhodobom podávaní vyšších dávok (viac ako 5 tabliet lieku MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT denne) je potrebné vysadzovať liek postupne, aby sa predišlo nedostatku vitamínu C.

Lekára musíte upozorniť, aj keď máte poruchu štítnej žľazy, nadobličiek alebo precitlivenosť na niektorú zložku lieku. Poraďte sa so svojím lekárom aj v prípade, že sa niektorý z týchto stavov u vás vyskytol v minulosti alebo nastal v priebehu užívania lieku MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT.

Deti a dospievajúci

Tento liek nie je určený pre deti a dospievajúcich do 18 rokov.

Iné lieky a MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT

Ak teraz užívate alebo ste v poslednom čase užívali, či práve budete užívať ďalšie lieky vrátane voľnopredajných liekov, povedzte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Účinky lieku MAGNESIUM 250 mg PHARMAVITa účinky iných súbežne užívaných liekov sa môžu vzájomne ovplyvňovať.

Oxid horečnatý prítomný v lieku znižuje vstrebávanie tetracyklínov (antibiotiká), solí železa a fluoridu sodného z čreva. Preto medzi podaním ktorejkoľvek z týchto látok a podaním lieku MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT musia uplynúť aspoň 3 hodiny.

MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT a jedlo a nápoje

Liek sa môže užívať nezávisle od príjmu potravy.

Tehotenstvo, dojčenie a plodnosť

Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná, alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.

Počas tehotenstva a dojčenia sa MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT má užívať len na odporúčanie lekára a pod lekárskym dohľadom.

Vedenie vozidiel a obsluha strojov

MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT nemá žiadny alebo má zanedbateľný vplyv na schopnosť viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje.

MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT obsahuje sacharózu

Liek obsahuje 61,5 mg sacharózy v dávke. Ak vám váš lekár povedal, že neznášate niektoré cukry, kontaktujte svojho lekára pred užitím tohto lieku.

MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT obsahuje sodík

Tento liek obsahuje 198,7 mg sodíka v dávke. Má sa vziať do úvahy u pacientov so zníženou funkciou obličiek alebo u pacientov na diéte s kontrolovaným obsahom sodíka.

MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT obsahuje azofarbivá - amarant (E123) a košenilovú červeň A (E124)

Môže vyvolať alergické reakcie.

3. Ako užívať MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT

Vždy užívajte tento liek presne tak, ako je to uvedené v tejto písomnej informácii alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik.Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.

Odporúčaná dávka pre dospelých je jedna šumivá tableta 2 až 3-krát denne.

Spôsob podávania

Rozpustite šumivú tabletu v pohári vody. Potom vypite celý obsah pohára.

Liek môžete užívať kedykoľvek počas dňa a nezávisle od príjmu potravy.

Bez odporučenia lekára neužívajte MAGNESIUM 250 mg PHARMAVITdlhšie ako 10 dní.

Ak užijete viac lieku MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT, ako máte

Ak užijete viac šumivých tabliet alebo pri náhodnom užití lieku dieťaťom vyhľadajte lekára.

Predávkovanie horčíkom sa môže prejaviť nechutenstvom, nevoľnosťou, vracaním, návalmi tepla, pocitom smädu, svalovou slabosťou až nervovo-svalovou blokádou, útlmom dýchania, poruchami srdcového rytmu.

Predávkovanie kyselinou askorbovou neprichádza do úvahy, lebo jej prebytočné množstvo sa vylúči močom.

Ak zabudnete užiť MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT

Užite ďalšiu dávku v obvyklom čase. Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku.

Ak prestanete užívať MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT

Náhle ukončenie liečby po dlhodobejšom užívaní vyšších dávok tohto lieku môže vyvolať nedostatok kyseliny askorbovej (vitamínu C), preto sa dlhodobá liečba vyššími dávkami musí ukončovať postupne.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky týkajúce sa použitia tohto lieku, opýtajte sa svojho lekára alebo lekárnika.

4. Možné vedľajšie účinky

Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.

MAGNESIUM 250 mg PHARMAVITsa zvyčajne dobre znáša. Len zriedkavo sa môže objaviť riedka stolica až hnačka, nevoľnosť alebo zvýšená únava.

Po znížení dávkovania lieku nežiaduce účinky ustúpia.

Hlásenie vedľajších účinkov

Ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika. To sa týka aj akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii. Vedľajšie účinky môžete hlásiť aj priamo na národné centrum hlásenia uvedené v Prílohe V. Hlásením vedľajších účinkov môžete prispieť k získaniu ďalších informácií o bezpečnosti tohto lieku.

5. Ako uchovávať MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT

Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí.

Uchovávajte pri teplote do 25°C v pôvodnom obale na ochranu pred svetlom a vlhkosťou.

Neužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na škatuli a štítku na tube po EXP. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v danom mesiaci.

Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia môžu chrániť životné prostredie.

6. Obsah balenia a ďalšie informácie

- Liečivá sú ťažký oxid horečnatý a kyselina askorbová.

Jedna šumivá tableta obsahuje 420 mg ťažkého oxidu horečnatého (zodpovedá 250 mg horčíka) a 150 mg kyseliny askorbovej.

- Ďalšie zložky sú sodná soľ sacharínu, kukuričný škrob, sacharóza, hydrogenuhličitan sodný, kyselina citrónová, bezvodá; makrogol, jahodová aróma a zmes červených farbív: amarant (E123) + košenilová červeň A (E124).

Ako vyzerá MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT a obsah balenia

MAGNESIUM 250 mg PHARMAVITje okrúhla, plochá, ružová, šumivá tableta, mramorovitej štruktúry a charakteristickej chuti a vône po jahodách.

Šumivé tablety sú balené v PP tube s PE uzáverom a kremičitým vysúšadlom v papierovej škatuľke.

Veľkosť balenia: 20 šumivých tabliet

Držiteľ rozhodnutia o registrácii a výrobca

WALMARK a.s.

Oldřichovice 44

739 61 Třinec

Česká republika

Táto písomná informácia bola naposledy aktualizovaná v októbri 2017.