Milgamma 50 tbl

tbl obd 50 mg/250 µg 1x50 ks

Kód tovaru:

EAN: 4030674008831

16,19 € s DPH

Jednotková cena za tbl0,32 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Liek Milgamma je vitamínový preparát používaný pri ochoreniach nervov (neuropatie pri cukrovke, alkoholizme), heprese. Taktiež sa používa ako podporná liečba bolestivých zápalov svalov. Milgamma je vhodná pre dospelých a deti od 15 rokov.

Detaily

Indikácie: Milgamma je liek, ktorý obsahuje účinné látky benfotiamín (derivát vitamínu B1) a kyanokobalamín (vitamín B12). Milgamma sa používa na liečbu ochorení nervov rôzneho pôvodu, neuropatie a polyneuropatie (napr. zápalových ochorení periférnych nervov a koreňov, pri poškodení nervov následkom cukrovky, chronického alkoholizmu), neuralgie (bolesť nervov), neuritídy (zápal nervov), pásového oparu (herpes zoster), obrny tvárového nervu (paréza nervi facialis), poškodenia srdcového svalstva následkom nedostatku vitamínu B1, reumatických ťažkostí, bolesti svalov, pri príznakoch nadmerného preťaženia a v rekonvalescencii (zotavenie sa po chorobe).

Kontraindikácie: Neužívajte Milgammu, keď ste alergický (precitlivený) na benfotiamín alebo kyanokobalamín alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek Milgammy, ak máte obštrukciu čreva, ak máte psoriázu, pretože vitamín B12 môže zhoršiť kožné príznaky. V týchto prípadoch sa liečba s Milgammou môže začať len vtedy, ak prínos z liečby prevažuje nad jej rizikami. Vzhľadom na prítomnosť ricínového oleja v lieku sa u Vás môže vyskytnúť vracanie, nutkanie na vracanie (nevoľnosť), kolika a pri vysokom dávkovaní laxatívny (preháňajúci) účinok.

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, odporúča sa užívať denne 1,4 až 1,6 mg vitamínu B1 a 4 µg kyanokobalamínu. Môžete užívať viac vitamínu B1 len v prípade, ak bol u Vás dokázaný nedostatok vitamínu B1, keďže bezpečnosť užívania vyšších dávok ako odporúčaných denných dávok nebola doteraz stanovená. Nedokázalo sa, že by užívanie vysokých dávok vitamínu B12 bolo nebezpečné. Vitamín B1 a vitamín B12 prestupujú do materského mlieka.

Dávkovanie: Odporúčaná dávka je 1 obalená tableta užívaná 4-krát denne. Obalenú tabletu pri užívaní nerozhryzujte. V ľahších prípadoch alebo v rekovalescencii je dostačujúca dávka 1 až 2 obalené tablety denne.

Tableta má prehltnúť celá po jedle s malým množstvom tekutiny.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Vlastnosti

Účinná látka benfotiamín + kyanokobalamín
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 50 mg + 250 µg/ tbl
Lieková forma obalené tablety
Koľko dní Vám vydrží balenie 50

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »