Ocuflash 2x10ml

Skladom

Unimed Pharma

Novinka

Zdravotnícka pomôcka Ocuflash je špeciálny očný (isotonický, pufrovaný) roztok s prídavkom extraktu očianky lekárskej. Je určený pre použitie k výplachom alebo kvapkaniu do oka pri rôznych problémoch ako napr: pálenie očí, pocit cudzieho telesa v oku, vymývanie oka, mierne zápaly oka a mihalníc. Ocuflash môžno podávať i novorodencom.

Viac detailov

4,50 € s DPH

Jednotková cena za 1 liter: 225,00 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

Detaily

Indikácie: Výťažky očianky lekárskej pôsobia v oku protizápalovo, dezinfekčne a adstringentne (sťahujúco). Tieto charakteristické vlastnosti očianky sa už dlhodobo využívajú k upokojeniu očí, k prevencii a k podporenej liečbe neinfekčných zápalov mihalníc a spojoviek. OCUflash®je ideálny výplachový roztok pre odstránenie akýchkoľvek cudzích teliesok z oka. Bez rady lekára môže byť použitý k jednoduchému krátkodobému výplachu, ďalej ku kvapkaniu do očí alebo k obkladom mihalníc. Prípravok sa používa pri nepríjemných pocitoch v oku ako je pálenie, rezanie, svrbenie a pocit cudzieho telieska v oku. V praxi je OCUflash® ideálne použiť napríklad:

  • výplachom oka po tonometrii a gonioskopii,
  • na vymývanie oka, k odstráneniu cudzích teliesok, prachu a chlórovanej vody,
  • k odplaveniu zvyškov fluoresceínových roztokov,
  • k vymývaniu hlienistých a hnisavých sekrétov,
  • k výplachom oka po nosení tvrdých kontaktných šošoviek,
  • ako prvá pomoc po ľahkom poleptaní spojoviek a očí kyselinami a zásadami (vápnom,maltou),
  • ako podporný prostriedok pri niektorých, hlavne neinfekčných zápaloch spojoviek, chronických zápaloch spojoviek.
  • je vhodné ho použiť pri odstraňovaní kozmetických prípravkov z okolia oka (viečok, rias).

 

Kontraindikácie: Ocuflash sa nesmie používať pri precitlivenosti na niektorú z jeho zložiek.

Tehotenstvo a dojčenie: Vzhľadom k bezpečnosti prípravku je možné ho podávať tehotným ženám a dojčiacim matkám.

Dávkovanie a spôsob použitia:K upokojeniu očí a k podpornej liečbe neinfekčných zápalov spojoviek a mihalníc vkvapnúť do dolného spojivkového vaku 1-2 kvapky 1-4x denne. Pri výplachu akéhokoľvek cudzieho telieska z oka aplikujeme roztok až do doby odstránenia cudzorodej látky či cudzích teliesok, poprípade do vymiznutia problémov. Pri zápaloch mihalníc je možné roztok použiť i k obkladom. V prípade používania iných liekov do oka sa doporučuje medzi podaním aspoň 5min odstup.

Prípravok spotrebujte do 28 dní po prvom otvorení!

Upozornenie: Tesne po nakvapkaní prípravku sa môže objaviť neostré videnie, ktoré by mohlo sťažiť riadenie motorových vozidiel a obsluhu strojov. Doporučuje sa preto tieto činnosti vykonávať najskôr až za 20 minút po aplikácii prípravku. Súčasne s používaním prípravku nemožno nosiť mäkké kontaktné šošovky. Pred aplikáciou je potrebné si ich vybrať a opätovne nasadiť najskôr až za 30 minút po použití prípravku.

 

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Vlastnosti

Lieková forma: očná roztoková instilácia

Na stiahnutie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)