Protect sprej proti plošticiam a blchám 500 ml

Skladom

Bábolna Bio Slovensko, s.r.o.

5997378740575

Novinka

Doručenie do 7 pracovných dní

Repelentný prípravok Protect sprej proti plošticiam a blchám na povrchy je určený na ničenie nežiadúceho hmyzu v domácnostiach ako ploštica posteľná, blcha. Prípravok proti plošticiam a blchám Protect je účinný postrek na ničenie ploštíc a bĺch v domácnosti. Použitím Protect sprej proti plošticiam a blchám  možno dosiahnuť i 8-9 mesačnú účinnosť.

Viac detailov

Naša cena 14,04 € s DPH

Jednotková cena za 1 liter: 27,90 €

Nakúpte ešte za 25,01 € a máte dopravu zadarmo

Detaily

Charakteristika: Moderná formulácia zaručuje vynikajúcu vypudivosť a zároveň dlhotrvajúcu účinnosť pomocou účinnej látky S –metoprén , regulátoru rastu hmyzu, ktorý preruší vývojové štádium jedincov. Prípravok je vhodný aj na škodcov, ktorí sú rezistentní na syntetické pyretroidy. Prípravok účinkuje dotykom.

Bezpečnostné opatrenia: Pred použitím potrepte a uvoľnite bezpečnostné uzávery ,otvorte okná a zabezpečte dôkladné vetranie miestnosti. Nerozprašujte na obliečky a postelné prádlo, v prípade ich postreku doporučujeme vyprať v 60 C stupňovej vode. Nerozprašujte na elektrické zariadenia! Počas rozprašovania nepoužívajte otvorený oheň a nefajčite, nepite a nejedzte! Použite vhodné pomôcky osobnej ochrany-okuliare, rukavice. Jedovatý pre vodné organizmy.

Použitie: Rozprašujte cielene na chodníky, úkryty a výskyt hmyzu.

Na ničenie ploštice posteľnej: rozprašujte na rohy matracov, nočné stolíky, okolo konštrukcie postele, nábytok v okolí, stoly, stoličky, zásuvky, zadné steny obrazov a zrkadiel. Tiež je dôležité ošetriť lemovanie okolo stien parkiet, linolea, kobercov. Dávkovanie: cca 15ml /24-26 rozprášení / postačuje na m². Obsah nádobky stačí na 30m² plochy. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti rozpraš opakujte po 2-3 týždňoch .

Na ničenie bĺch: prípravkom v prvom rade ošetrite podlahu a jej otvory následne steny do výšky 1 m . Venujte pozornosť najmä obydliam domácich miláčkov. Po rozpraši min 1 týždeň neumývajte podlahu. Po jej umytí postup opakujte. Dávkovanie: 5ml /8-10 rozprášení / m² plochy. Obsah nádobky postačuje na ošetrenie 80m² zamorenej plochy. Je možné dosiahnuť aj 8-9 mesačnú účinnosť.

Zloženie: Etanol >90%, 2,8g/kg S.metoprén; 1,8g/kg pyretrin; 3,6g/kg PBO

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí!  Nepoužívajte po dátume exspirácie!Používajte biocídne výrobky bezpečne! Pred použitím si prečítajte údaje na obale a pripojené informácie o výrobku!

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Na stiahnutie

Otázky (17)

 • Eduard Krátky sa pýta

  Dňa 15.06.2017
  chcem vedieť po akej sobe je možné postriekanu miestnosť / spálňu používať.ˇPROTECT blchy ploštice. ďakujem
  Tomáš Srnka

  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, po aplikácii sa miestnosť vyvetrá a smie používať cca po 8 hodinách. Pekný deň prajem.
 • návštevník sa pýta

  Dňa 26.06.2017
  Dobry den,chcem sa spytat,ak postriekam podlahu,moze sa potom na tej podlahe hrat dieta a chodit bose po podlahe?ak postriekam postel,je bezpecne tam spat?dakujem.
  Zuzana Trajteľová

  Mgr.
  Zuzana Trajteľová
  farm.laborantka

  Dobrý deň, spať v posteli (ktorej pevné časti ako matrac, rošty a podobne.., nie obliečky atď ste ošetrili sprejom) môžete po 8 hodinách a čo sa týka podlahy nutné je sprejovať len okraje pri stenách, prípadne miesta dlhodobo zakryté nábytkom atď. Tieto časti by sa nemali nasledujúci týždeň umývať a nie je vhodné aby prichádzali do kontaktu s pokožkou dieťaťa. Pekný deň
 • návštevník sa pýta

  Dňa 11.07.2017
  Dobry vecer...ide plostica do nabytku?
  Klára Ábelová

  Mgr.
  Klára Ábelová
  farmaceutka

  Dobrý deň, áno, hlavne do tmavých a zúžených priestorov.
 • návštevník sa pýta

  Dňa 30.07.2017
  Dobry den Ja mam jedenizbovy byt ja som mal vela plostic postelnej a vyhodil som vsetok nabytok a chcel by som sa spitat ze po akom case mozem kupit novy napitok zas ci kolko krat mam aplikovat sprej proti plosticam alebo co by ste mi radili . Dakujem pekne
  Klára Ábelová

  Mgr.
  Klára Ábelová
  farmaceutka

  Dobrý deň, sprej sa dávkuje opakovanie do vymiznutia nežiadúceho hmyzu. Drží sa v tmavých a zúžených priestoroch, takže čo sa týka nábytku treba sa riadiť tým. Postrek je vhodné aspoň raz zopakovať po 2-3 týždňoch a podľa úspešnosti prípadne opakovať v danom intervale.
 • návštevník sa pýta

  Dňa 31.07.2017
  Dobrý deň. Likviduje daný prípravok aj vajíčka?
  Klára Ábelová

  Mgr.
  Klára Ábelová
  farmaceutka

  Dobrý deň, výrobca uvádza, že sprej je účinný na všetky vývojové štádia ploštice.
 • Peter sa pýta

  Dňa 07.08.2017
  Dobry den..mam tmavu sedacku,mozem postriekat aj povrch sedacky aj ked je z latky?
  Klára Ábelová

  Mgr.
  Klára Ábelová
  farmaceutka

  Dobrý deň, ako sa prípravok správa k jednotlivým materiálom Vám žiaľbohu nevieme povedať / zaručiť. No na povrchy nie je nevyhnutné sprej použiť, jedná sa hlavne o postriekanie úkrytov ako je vnútro sedačky alebo nerovnosti, kde sa môže hmyz ukryť.
 • anežka sa pýta

  Dňa 28.11.2017
  Dobrý deň, chcem sa opýtať, je možné dostať tento prípravok aj niekde inde okrem vašej stránky?? Ďakujem
  Zuzana Trajteľová

  Mgr.
  Zuzana Trajteľová
  farm.laborantka

  Dobrý deň, to Vám neviem povedať, musíte pozrieť. Pekný deň
 • jaroslav sa pýta

  Dňa 18.12.2017
  mozem pouzit spray aj na telo alebo ako ymiznu s nasho len sprchou
  Tomáš Srnka

  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, sprej je určený len na povrchy, v žiadnom prípade nie na telo. Prajem príjemný deň.
 • návštevník sa pýta

  Dňa 20.01.2018
  Zdravím. Je možné tento prípravok použiť aj na ochranu človeka? Mám na mysli postrek oblečenia v priestore, kde je možný výskyt bĺch.
  Tomáš Srnka

  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, postrek je určený len na povrchy, nemal by prísť do kontaktu s pokožkou.Skúste nejaký účinný repelent, napr. Diffusil. Prajem príjemný deň :)
 • jana sa pýta

  Dňa 12.02.2018
  Zdravim vas, aku dlhu ucinnost ma sprej? da sa nim vystriekat cely izba? koberce a vsetko? Mate nejake priame recenzie od zakaznikov? dakujem.
  Tomáš Srnka

  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň,Protect narušuje aj reprodukčný systém hmyzu, čiže po aplikácii sa nemôžu rozmnožovať.Aplikáciu treba opakovať po 3 týždňoch a účinok pretrvá pokým sa môže hymz dostať do kontkatu s postrekom.Momentlne je Protect najsilnješí voľnopredajný prípravok na ploštice na trhu, pričom recenzie od zákazníkov máme skôr telefonické a pozitívne. Prajem pekný deň.
 • návštevník sa pýta

  Dňa 04.08.2018
  Pekný deň prajem.Chcela by som vedieť čo so šatami čo sú uložené v srini.Aj tie treba nastriekať?Alebo tam nevlezú?Dá sa celé oblečenie vyprať na 60°?
  Klára Ábelová

  Mgr.
  Klára Ábelová
  farmaceutka

  Dobrý deň, vlezú ale pranie v čo najvyššej teplote (pri ktorej sa dané oblečenie môže prať) a na čo najdlhšom programe by ich malo usmrtiť. Tiež je dobré všetko prádlo povytriasať z oboch strán. Ďakujeme
 • návštevník sa pýta

  Dňa 09.08.2018
  Dobrý deň. Čo môže spôsobiť kontakt s postrkovali človeku?
  Klára Ábelová

  Mgr.
  Klára Ábelová
  farmaceutka

  Dobrý deň, môže spôsobiť podráždenie kože, dýchacích ciest, alergické reakcie, bolesť hlavy, hučanie v ušiach, nevoľnosť, mravčenie v prstoch. Vyhnúť kontaktu s týmto prípravkom by sa mali deti, tehotné a dojčiace ženy a oslabení pacienti. Pekný deň
 • Heross sa pýta

  Dňa 10.08.2018
  Dobry den. Chcem sa spytat na domace zvierata. V mojom pripade hlavne macky. Odniekadial doniesli danu haved ale su to macacie blchy. Takze ma z nich clovek dostipane hlavne nohy. Otazka. Zvierata s tym nejdem striekat ale macky sa radi cistia. Ako to je v pripade ze v sa v priestore pohybuju tam kde bol spraveny postrek a druha ci to vobec ucinkuje aj na ine blchy ako ludske. Ako viem je ich na SK vraj cez 100 druhov.
  Klára Ábelová

  Mgr.
  Klára Ábelová
  farmaceutka

  Dobrý deň,Protect by mal podľa informácie od výrobcu účinkovať takmer na všetky druhy bĺch.Čo sa týka ochrany zvierat,prípravok je v nižších dávkach toxický pre hmyz a vodné organizmy a vo vysokých dávkach aj pre iné organizmy, to by sa však museli priamo intoxikovať. Doporučujem Vám preto zachovať všetky opatrenia pri aplikácii určené aj pre ochranu zdravia ľudí a mačkám by sa nemalo nič stať. Pekný deň.
 • návštevník sa pýta

  Dňa 05.10.2018
  Zdravím. V popise uvádzate, že ide o repelentný sprej a zároveň, že slúži na ničenie. Ako to teda funguje? Ak sprej nastriekam na podlahu a ploštica po tom prejde, vtedy plošica zahynie alebo je potrebné sprej na ňu použiť priamo? Ako dlho je sprej aktívny na podlahe, nábytku? Za odpoveď ďakujem.
  Tomáš Srnka

  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, prípravok funguje tak, že prerušuje vývojové štádium hmyzu,pričom stačí,keď hmyz príde do kontaktu s postrekom, netreba ho striekať priamo na hmyz.Pri použití sa dá dosiahnuť dlhodobá aj 9 mesačná účinnosť, samozrejme je dôležité aby hmyz prišiel do kontaktu s prípravkom a následne sa nemôže rozmnožiť a hynie. Keď sa prípravok zmyje, účinnosť samozrejme klesá až mizne ale pri postihnutí všetkých jedincov sa opakované zamorenie predpokladá len prínosom hmyzu z iného prostredia. Prajem príjemný deň.
 • návštevník sa pýta

  Dňa 13.08.2019
  Dobrý deň mame psíka keď postrieksme koľko sa nesmie psík zdržovať na miestach?
  Zuzana Trajteľová

  Mgr.
  Zuzana Trajteľová
  farm.laborantka

  Dobrý deň, v danej miestnosti by ste sa nemali zdržiavať 6-8 hodín po aplikácii.
 • mat sa pýta

  Dňa 24.09.2019
  Dobrý deň, všade čítam, že na ploštice zaberie len návšteva odborníka na dezinsekciu, pričom sa aj píše, že voľnopredajné produkty na ploštice nezaberajú, práveže zvyšujú ich rezistenciu na prípadný ďalší postrek a je ich problém úplne zlikvidovať.Je nejaká vedecká štúdia ohľadom tohoto prípravku na malé zamorenie, prípadne nejaké odborné recenzie. ďakujem za info
 • srg sa pýta

  Dňa 14.10.2019
  sgdgrdg

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovedi na otázku)