Migralgin 20 tbl

tbl 1x20 ks

Kód tovaru:

EAN: 5944705004480

7,19 € s DPH

Jednotková cena za tbl0,36 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Migralgin je analgetikum (liek proti bolesti), na zníženie horúčky a protizápalový liek. Migralgin je určený na užívanie u dospelých a dospievajúcich vo veku 12 rokov a starších na liečbu akútnej bolesti hlavy, pri záchvate migrény s aurou (predzvesťou) alebo bez aury, - tenznej ( napätej) bolesti hlavy.

Detaily

Indikácie: Migralgin obsahuje tri liečivá: paracetamol, kyselinu acetylsalicylovú a kofeín. Paracetamol zmierňuje bolesť a znižuje horúčku. Kyselina acetylsalicylová zmierňuje bolesť, znižuje horúčku a má proti zápalové účinky. Kofeín zmierňuje príznaky únavy a podporuje duševnú motiváciu a výkon. Taktiež zrýchľuje účinok paracetamolu a kyseliny acetylsalicylovej, ako i posilňuje ich účinky. Táto kombinácia liečiv je účinnejšia ako užívanie jednotlivých liečiv (paracetamolu alebo kyseliny acetylsalicylovej alebo kofeínu) alebo dvojitej kombinácie (paracetamol a kyselina acetylsalicylová). Táto kombinácia znižuje potrebné množstvo liekov proti bolesti (analgetík).

Kontraindikácie: Neužívajte Migralgin, ak:

  • ste alergický (precitlivený na paracetamol,kyselinu acetylsalicylovú, kofeín alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku, salicyláty alebo iné nesteroidné protizápalové lieky (ktoré znižujú bolesť, horúčku alebo zápal);
  • máte alebo ste niekedy mali žalúdočné alebo dvanástnikové vredy;
  • máte závažnú srdcovú poruchu;
  • trpíte zvýšenou náchylnosťou ku krvácaniu;
  • taktiež užívate 15 mg a viac metotrexátu týždenne (liek používaný na liečbu reumatoidnej artritídy, psoriázy alebo rôznych druhov rakoviny);
  • ste v posledných troch mesiacoch tehotenstva;
  • ste mladší ako 17 rokov a súčasne máte horúčku

 

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, než začnete užívať tento liek. Migralgin nesmiete užívať, ak ste viac ako 6 mesiacov tehotná. Ak ste tehotná menej ako 6 mesiacov, poraďte sa so svojím lekárom, predtým než začnete tento liek užívať. Neužívajte tento liek, pokiaľ vám to neodporučí váš lekár. Migralgin patrí do skupiny liekov, ktoré môžu u žien oslabiť schopnosť otehotnieť. Tento účinok sa po ukončení liečby stratí.

Dávkovanie:Pokiaľ vám váš lekár nepredpísal inak, zvyčajná dávka pre dospelých a dospievajúcich vo veku 12 rokov a starších je 1–2 tablety Migralginu v najmenej 4-hodinových intervaloch, až 3x denne, ak je to potrebné. Maximálna denná dávka nemá presiahnuť 6 tabliet v priebehu 24 hodín. Tablety je potrebné užiť rozpustené v malom množstve tekutiny, alebo celé (nerozhryzené) s dostatočným množstvom tekutiny. Neužívajte tento liek dlhšie ako 3 - 4 dni, ak vám lekár, zubný lekár alebo lekárnik neodporučil inak. Migralgin nemá byť používaný k liečbe detí a dospievajúcich vo veku do 17 rokov s ochoreniami so zvýšenou teplotou (napr. ovčie kiahne). Ak užijete viac Migralginu, ako je predpísané, alebo ak dieťa náhodne užije tento liek, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc. Lekársku pomoc vyhľadajte aj v tom prípade, ak sa budete cítiť dobre (alebo dieťa), pretože hrozí riziko oneskoreného vážneho poškodenia pečene. Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku. Vezmite si ďalšiu dávku čo najskôr, ako si spomeniete, ale s odstupom najmenej 4 hodiny medzi jednotlivými dávkami. Neužívajte viac ako 6 tabliet v priebehu 24 hodín.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Vlastnosti

Účinná látka kyselina acetylsalicylová + paracetamol + kofeín
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 250 mg + 250 mg + 50 mg/ 1 tbl
Lieková forma tablety
Koľko dní Vám vydrží balenie 20

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »