Canesten GYN 1 deň vaginálna tableta 500 mg

tbl vag 500 mg (fólia Al) 1x1 ks

Kód tovaru:

EAN: 8585028200585

12,68 € s DPH

Jednotková cena za ks12,68 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Liek Canesten GYN 1 vaginálna tableta sa používa na liečbu gynekologických zápalov pošvy spôsobených hubovitými mikroorganizmami, kvasinkami a plesňami.Canesten GYN 1 vaginálna tableta sa používa sa u pacientok vo  veku od 12 rokov, ktoré si prajú komfortnú jednorázovú liečbu. Účinok tablety pretrváva niekoľko dní.

Detaily

Indikácie: Canesten  GYN 1 vaginálna tableta je širokospektrálne antimykotikum, ktoré pôsobí na r. Candida, Trichomonas vaginalis, grampozitívne mikróby, predovšetkým streptokokmi a stafylokokmi a gramnegatívnei mikróbyi (Bacteroides, Gardnerella vaginalis). Canesten GYN 1 vaginálna tableta je určená na jednorazovú liečbu. Vaginálna tableta Canesten GYN 1 vaginálna tableta teda naďalej pôsobí aj niekoľko dní po aplikácii. Poskytuje Vám tak maximálne pohodlie. Canesten GYN 1 vaginálna tableta používajte pri nasledovných príznakoch kandidózy: výtok z pošvy podmienený infekciou, zápal pošvy vyvolaný choroboplodnými hubami alebo kvasinkami (prejavuje sa svrbením, pálením, sčervenením, zdurením a bolestivosťou pošvy). Pri zápale pošvy vyvolanom trichomonádami (prejavuje sa zdurením a opuchom pošvy, zapáchajúcim hnisavým výtokom a bolesťou pri pohlavnom styku) je potrebné pred použitím tablety navštíviť lekára. Liečba infekcie vyvolanej trichomonádami si vyžaduje súbežnú liečbu vhodnými antibiotikami podľa odporúčania ošetrujúceho lekára.

Kontraindikácie: Nepoužívajte Canesten GYN 1 vaginálna tableta, keď ste alergická (precitlivená) na klotrimazol alebo na niektorú z ďalších zložiek Canestenu 1.

Tehotenstvo a dojčenie: O použití lieku v prvých troch mesiacoch tehotenstva a v období dojčenia musí rozhodnúť lekár. Canesten GYN  1 vaginálnu tabletu možno použiť na sanáciu pôrodných ciest v posledných 4-6 týždňoch tehotenstva. Počas tehotenstva sa majú vaginálne tablety zavádzať bez použitia aplikátora.

Dávkovanie: Zvyčajná dávka je 1 vaginálna tableta Canesten GYN 1. Vaginálna tableta sa má zaviesť do pošvy čo najhlbšie večer pred spaním. Pri pretrvávaní ťažkostí dlhšie než 4 dni po podaní vaginálnej tablety, vyhľadajte svojho lekára. Liek je vhodný pre dievčatá od 12 rokov. Vaginálna tableta sa zavádza do pošvy pomocou aplikátora.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Vlastnosti

Účinná látka klotrimazol
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 50mg/tbl
Lieková forma vaginálna tableta
Koľko dní Vám vydrží balenie 1

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »