Menu
banner

Oroforte menthol 20 pastiliek Zväčšiť

Oroforte menthol 20 pastiliek

8588004071056

Glaxo Smith Kline

Liek Oroforte  menthol pastilky sa používa na liečbu bolesti hrdlamenej závažných infekcií  dutiny ústnej.antiseptické vlastnosti, poskytuje úľavu od bolesti a podráždenia spojených s  týmito stavmi. Oroforte  menthol pastilky môžu užívať i deti od 6 rokov.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 6 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 6 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,06 €.


Naša cena s DPH6,75 €

logo Heureka overene
logo PayPallogo PayPal

Indikácie: Oroforte menthol obsahuje liečivo cetylpyridíniumchlorid, ktorý patrí do skupiny liekov nazývaných antiseptiká (liečivá zneškodňujúce patogénne mikroorganizmy) a lidokaíniumchlorid, ktorý patrí do skupiny liekov nazývaných anestetiká. (liečivá spôsobujúce znecitlivenie). Liek Oroforte menthol sa používa na liečbu bolesti hrdla a menej závažných infekcií dutiny ústnej. Má antiseptické vlastnosti, poskytuje úľavu od bolesti a podráždenia spojených s týmito stavmi. Oroforte menthol je odporúčaný na krátkodobú liečbu maximálne 5 po sebe nasledujúcich dní.

Kontraindikácie: Ak ste alergický/á (precitlivelý/á) na cetypyridíniumchlorid, lidokaíniumchlorid alebo na ktorúkoľvek pomocnú látku tohto lieku. Vek menej ako 6 rokov.

Tehotenstvo a dojčenie: Neužívajte liek Oroforte menthol počas tehotenstva alebo dojčenia, pokiaľ vám to váš lekár neodporučil. Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.

Dávkovanie: Dospelí a deti staršie ako 12 rokov pri závažnom akútnom zápale alebo boleti hrdla: 1 pastilka každú 1 až 2 hodiny podľa potreby alebo pri miernejšom zápale alebo boleti hrdla: 1 pastilka každých 2 až 3 hodiny podľa potreby, max 6 pastiliek denne. Deti vo veku 6 až 12 rokov užívajú jednu pastilku každé 3 až 4 hodiny podľa potreby, max 3 pastilky denne.

Nechajte pastilku pomaly rozpustiť v ústach. Pastilku nežujte, ani neprehĺtajte.

Neužívajte pastilku počas jedla alebo tesne pred jedlom a po požití 1/2 nejedzte a nepite.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Účinná látka:cetylpyridíniumchlorid a lidokaíniumchlorid
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku:2mg a 1 mg/1 past
Lieková forma:tvrdé pastilky

Napísať hodnotenie

Oroforte menthol 20 pastiliek

Oroforte menthol 20 pastiliek

Liek Oroforte  menthol pastilky sa používa na liečbu bolesti hrdlamenej závažných infekcií  dutiny ústnej.antiseptické vlastnosti, poskytuje úľavu od bolesti a podráždenia spojených s  týmito stavmi. Oroforte  menthol pastilky môžu užívať i deti od 6 rokov.

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovedi na otázku)

Zákaznici kupujúci Oroforte menthol 20 pastiliek mali záujem aj o: