Protect sprej proti plošticiam a blchám 500 ml

Kód tovaru:

EAN: 5997378740056

14,60 € s DPH

Jednotková cena za liter29,20 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Repelentný prípravok Protect sprej proti plošticiam a blchám na povrchy je určený na ničenie nežiadúceho hmyzu v domácnostiach ako ploštica posteľná, blcha. Prípravok proti plošticiam a blchám Protect je účinný postrek na ničenie ploštíc a bĺch v domácnosti. Použitím Protect sprej proti plošticiam a blchám  možno dosiahnuť i 8-9 mesačnú účinnosť.

Detaily

Charakteristika: Moderná formulácia zaručuje vynikajúcu vypudivosť a zároveň dlhotrvajúcu účinnosť pomocou účinnej látky S –metoprén , regulátoru rastu hmyzu, ktorý preruší vývojové štádium jedincov. Prípravok je vhodný aj na škodcov, ktorí sú rezistentní na syntetické pyretroidy. Prípravok účinkuje dotykom.

Bezpečnostné opatrenia: Pred použitím potrepte a uvoľnite bezpečnostné uzávery ,otvorte okná a zabezpečte dôkladné vetranie miestnosti. Nerozprašujte na obliečky a postelné prádlo, v prípade ich postreku doporučujeme vyprať v 60 C stupňovej vode. Nerozprašujte na elektrické zariadenia! Počas rozprašovania nepoužívajte otvorený oheň a nefajčite, nepite a nejedzte! Použite vhodné pomôcky osobnej ochrany-okuliare, rukavice. Jedovatý pre vodné organizmy.

Použitie: Rozprašujte cielene na chodníky, úkryty a výskyt hmyzu.

Na ničenie ploštice posteľnej: rozprašujte na rohy matracov, nočné stolíky, okolo konštrukcie postele, nábytok v okolí, stoly, stoličky, zásuvky, zadné steny obrazov a zrkadiel. Tiež je dôležité ošetriť lemovanie okolo stien parkiet, linolea, kobercov. Dávkovanie: cca 15ml /24-26 rozprášení / postačuje na m². Obsah nádobky stačí na 30m² plochy. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti rozpraš opakujte po 2-3 týždňoch .

Na ničenie bĺch: prípravkom v prvom rade ošetrite podlahu a jej otvory následne steny do výšky 1 m . Venujte pozornosť najmä obydliam domácich miláčkov. Po rozpraši min 1 týždeň neumývajte podlahu. Po jej umytí postup opakujte. Dávkovanie: 5ml /8-10 rozprášení / m² plochy. Obsah nádobky postačuje na ošetrenie 80m² zamorenej plochy. Je možné dosiahnuť aj 8-9 mesačnú účinnosť.

Zloženie: Etanol >90%, 2,8g/kg S.metoprén; 1,8g/kg pyretrin; 3,6g/kg PBO

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí!  Nepoužívajte po dátume exspirácie!Používajte biocídne výrobky bezpečne! Pred použitím si prečítajte údaje na obale a pripojené informácie o výrobku!

Vlastnosti

Koľko dní Vám vydrží balenie 14

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (38)

 • Eduard Krátky sa pýta

  15.06.2017
  chcem vedieť po akej sobe je možné postriekanu miestnosť / spálňu používať.ˇPROTECT blchy ploštice. ďakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, po aplikácii sa miestnosť vyvetrá a smie používať cca po 8 hodinách. Pekný deň prajem.
 • návštevník sa pýta

  26.06.2017
  Dobry den,chcem sa spytat,ak postriekam podlahu,moze sa potom na tej podlahe hrat dieta a chodit bose po podlahe?ak postriekam postel,je bezpecne tam spat?dakujem.
  Zuzana Trajteľová

  Odpovedá
  Mgr.
  Zuzana Trajteľová
  farm.laborantka

  Dobrý deň, spať v posteli (ktorej pevné časti ako matrac, rošty a podobne.., nie obliečky atď ste ošetrili sprejom) môžete po 8 hodinách a čo sa týka podlahy nutné je sprejovať len okraje pri stenách, prípadne miesta dlhodobo zakryté nábytkom atď. Tieto časti by sa nemali nasledujúci týždeň umývať a nie je vhodné aby prichádzali do kontaktu s pokožkou dieťaťa. Pekný deň
 • návštevník sa pýta

  11.07.2017
  Dobry vecer...ide plostica do nabytku?
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, áno, hlavne do tmavých a zúžených priestorov.
 • návštevník sa pýta

  30.07.2017
  Dobry den Ja mam jedenizbovy byt ja som mal vela plostic postelnej a vyhodil som vsetok nabytok a chcel by som sa spitat ze po akom case mozem kupit novy napitok zas ci kolko krat mam aplikovat sprej proti plosticam alebo co by ste mi radili . Dakujem pekne
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, sprej sa dávkuje opakovanie do vymiznutia nežiadúceho hmyzu. Drží sa v tmavých a zúžených priestoroch, takže čo sa týka nábytku treba sa riadiť tým. Postrek je vhodné aspoň raz zopakovať po 2-3 týždňoch a podľa úspešnosti prípadne opakovať v danom intervale.
 • návštevník sa pýta

  31.07.2017
  Dobrý deň. Likviduje daný prípravok aj vajíčka?
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, výrobca uvádza, že sprej je účinný na všetky vývojové štádia ploštice.
 • Peter sa pýta

  07.08.2017
  Dobry den..mam tmavu sedacku,mozem postriekat aj povrch sedacky aj ked je z latky?
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, ako sa prípravok správa k jednotlivým materiálom Vám žiaľbohu nevieme povedať / zaručiť. No na povrchy nie je nevyhnutné sprej použiť, jedná sa hlavne o postriekanie úkrytov ako je vnútro sedačky alebo nerovnosti, kde sa môže hmyz ukryť.
 • anežka sa pýta

  28.11.2017
  Dobrý deň, chcem sa opýtať, je možné dostať tento prípravok aj niekde inde okrem vašej stránky?? Ďakujem
  Zuzana Trajteľová

  Odpovedá
  Mgr.
  Zuzana Trajteľová
  farm.laborantka

  Dobrý deň, to Vám neviem povedať, musíte pozrieť. Pekný deň
 • jaroslav sa pýta

  18.12.2017
  mozem pouzit spray aj na telo alebo ako ymiznu s nasho len sprchou
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, sprej je určený len na povrchy, v žiadnom prípade nie na telo. Prajem príjemný deň.
 • návštevník sa pýta

  20.01.2018
  Zdravím. Je možné tento prípravok použiť aj na ochranu človeka? Mám na mysli postrek oblečenia v priestore, kde je možný výskyt bĺch.
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, postrek je určený len na povrchy, nemal by prísť do kontaktu s pokožkou.Skúste nejaký účinný repelent, napr. Diffusil. Prajem príjemný deň :)
 • jana sa pýta

  12.02.2018
  Zdravim vas, aku dlhu ucinnost ma sprej? da sa nim vystriekat cely izba? koberce a vsetko? Mate nejake priame recenzie od zakaznikov? dakujem.
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň,Protect narušuje aj reprodukčný systém hmyzu, čiže po aplikácii sa nemôžu rozmnožovať.Aplikáciu treba opakovať po 3 týždňoch a účinok pretrvá pokým sa môže hymz dostať do kontkatu s postrekom.Momentlne je Protect najsilnješí voľnopredajný prípravok na ploštice na trhu, pričom recenzie od zákazníkov máme skôr telefonické a pozitívne. Prajem pekný deň.
 • návštevník sa pýta

  04.08.2018
  Pekný deň prajem.Chcela by som vedieť čo so šatami čo sú uložené v srini.Aj tie treba nastriekať?Alebo tam nevlezú?Dá sa celé oblečenie vyprať na 60°?
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, vlezú ale pranie v čo najvyššej teplote (pri ktorej sa dané oblečenie môže prať) a na čo najdlhšom programe by ich malo usmrtiť. Tiež je dobré všetko prádlo povytriasať z oboch strán. Ďakujeme
 • návštevník sa pýta

  09.08.2018
  Dobrý deň. Čo môže spôsobiť kontakt s postrkovali človeku?
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, môže spôsobiť podráždenie kože, dýchacích ciest, alergické reakcie, bolesť hlavy, hučanie v ušiach, nevoľnosť, mravčenie v prstoch. Vyhnúť kontaktu s týmto prípravkom by sa mali deti, tehotné a dojčiace ženy a oslabení pacienti. Pekný deň
 • Heross sa pýta

  10.08.2018
  Dobry den. Chcem sa spytat na domace zvierata. V mojom pripade hlavne macky. Odniekadial doniesli danu haved ale su to macacie blchy. Takze ma z nich clovek dostipane hlavne nohy. Otazka. Zvierata s tym nejdem striekat ale macky sa radi cistia. Ako to je v pripade ze v sa v priestore pohybuju tam kde bol spraveny postrek a druha ci to vobec ucinkuje aj na ine blchy ako ludske. Ako viem je ich na SK vraj cez 100 druhov.
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň,Protect by mal podľa informácie od výrobcu účinkovať takmer na všetky druhy bĺch.Čo sa týka ochrany zvierat,prípravok je v nižších dávkach toxický pre hmyz a vodné organizmy a vo vysokých dávkach aj pre iné organizmy, to by sa však museli priamo intoxikovať. Doporučujem Vám preto zachovať všetky opatrenia pri aplikácii určené aj pre ochranu zdravia ľudí a mačkám by sa nemalo nič stať. Pekný deň.
 • návštevník sa pýta

  05.10.2018
  Zdravím. V popise uvádzate, že ide o repelentný sprej a zároveň, že slúži na ničenie. Ako to teda funguje? Ak sprej nastriekam na podlahu a ploštica po tom prejde, vtedy plošica zahynie alebo je potrebné sprej na ňu použiť priamo? Ako dlho je sprej aktívny na podlahe, nábytku? Za odpoveď ďakujem.
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, prípravok funguje tak, že prerušuje vývojové štádium hmyzu,pričom stačí,keď hmyz príde do kontaktu s postrekom, netreba ho striekať priamo na hmyz.Pri použití sa dá dosiahnuť dlhodobá aj 9 mesačná účinnosť, samozrejme je dôležité aby hmyz prišiel do kontaktu s prípravkom a následne sa nemôže rozmnožiť a hynie. Keď sa prípravok zmyje, účinnosť samozrejme klesá až mizne ale pri postihnutí všetkých jedincov sa opakované zamorenie predpokladá len prínosom hmyzu z iného prostredia. Prajem príjemný deň.
 • návštevník sa pýta

  13.08.2019
  Dobrý deň mame psíka keď postrieksme koľko sa nesmie psík zdržovať na miestach?
  Zuzana Trajteľová

  Odpovedá
  Mgr.
  Zuzana Trajteľová
  farm.laborantka

  Dobrý deň, v danej miestnosti by ste sa nemali zdržiavať 6-8 hodín po aplikácii.
 • mat sa pýta

  24.09.2019
  Dobrý deň, všade čítam, že na ploštice zaberie len návšteva odborníka na dezinsekciu, pričom sa aj píše, že voľnopredajné produkty na ploštice nezaberajú, práveže zvyšujú ich rezistenciu na prípadný ďalší postrek a je ich problém úplne zlikvidovať.Je nejaká vedecká štúdia ohľadom tohoto prípravku na malé zamorenie, prípadne nejaké odborné recenzie. ďakujem za info
 • srg sa pýta

  14.10.2019
  sgdgrdg
 • Ján sa pýta

  09.03.2020
  Dobrý deň. Prosím,poslali by ste prípravok aj do Nemecka? Ako by to bolo s platbou? Ďakujem.
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, prosím informujte sa mailom. Pekný deň
 • Magdaléna sa pýta

  10.07.2020
  Dobrý deň, objavili sme v dome blchy a kúpila som si váš prostriedok. Chcem sa opýtať, či môžem byť pri vystriekávaní izieb v dome, keď som tehotná (v 9. mesiaci). Tiež by som sa chcela opýtať, keď postriekam matrac, môžem na ňom ako tehotná tiež spať po 8 hodinách, ako ste vyššie písali, alebo radšej počkať pár dní? Ďakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  DObrý deň, vo Vašom príapde by som určite zvolil možnosť počkať pár dní. Doporučujem aplikovať postrek čo najskôr a poriadne vetrať, kým sa Vám nenarodí potomok a nedonesiete ho domov :) Pekný deň :)
 • Marián sa pýta

  03.08.2020
  Dobry den chcem sa opytat ci to vazne funguje lebo nie vsetko vyhuby plostice a ako by to malo fungovat a ci uskodi kocurovi psovi a zajacovi a asmatikovi dakujem
  Zuzana Trajteľová

  Odpovedá
  Mgr.
  Zuzana Trajteľová
  farm.laborantka

  Dobrý deň, Protect účinne vyhubí ploštice. Zvieratám a človeku neškodí, ak sa nezdržiavajú v miestnosti (aspoň 6-8 hodín), v ktorej bol postrek vykonaní.
 • Oľga sa pýta

  03.08.2020
  Objednala som si u vás protect spray, zatiaľ mi neprišlo nič ani odpoveď na mail ďakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, na Vaše meno neevidujeme žiadnu objednávku.
 • návštevník sa pýta

  14.10.2020
  Kde v Žiline dostať produkt proteks
 • Peter sa pýta

  24.01.2021
  Ak to aplikujem musím miestnosť ihneď vetrať ?alebo až neskôr. Vďaka.
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, miestnosť hneď môžte vetrať. Pekný deň.
 • návštevník sa pýta

  22.02.2021
  Dobrý deň. Chcem sa spýtať na prípravok Protect - NEPOŠKODZUJE KOŽU NA SEDACEJ SÚPRAVE A POD. ? Je tak účinný na plošticu posteľnú, ako uvádzate? Ďakujem.
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  DObrý deň, produkt patrí medzi najúčinnješie voľnopredajné biocídy pre verejnosť. Silnješie sú už len pre profesionálnu službu. Čo sa týka aplikácie na kožu sedacej súpravy, asi by som to neriskoval, obsahuje totiž alkohol a môže odfarbovať. Porp. skúste na nejakom skrytom mieste, ako sa bude správať po aplikácii. Pekný deň
 • Ivka sa pýta

  28.04.2021
  Dobrý deň môžem sa opýtať ak som tehotná a mám malé dieťa mohla by som prosím po tých 6 až 8 hodinách byť v izbe?? Nemám kam ísť a bojím sa ploštice... na 50 percent ich máme . Myslíte by nám to ublížilo?
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, odporúčam postupne striekať jednotlivé izby a vždy ich potom dôkladne prevetrať. Ublížiť by Vám to nemalo keď sa dôkladne vyvetrá. Prajem pekný deň :-)
 • Iveta sa pýta

  30.04.2021
  Dobrý deň manžel nastriekal protect sprej do stolíka stihol len nevedeli sme sboli sme s dieťaťom v izbe môže nám to uškodiť mám to nejako riešiť?
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, uškodiť by vám to nemalo. Treba sa len riadne poumývať a pre istotu sa aj sledovať. Ak náhodou by sa objavili nejaké nezvyčajné príznaky treba kontaktovať lekára. Pekný deň
 • Lenrov sa pýta

  09.07.2021
  Dobry den, u nas bol vykonaná postrek proti plostici posteľnej pred tyzdnom. Odvtedy som mala 2 dni ešte stipanec a potom 3 dni nič a teraz v noci po týždni este jeden pribudol. Mam vas skorej a hodlá ho použiť na dráždenie tych svin. Ked si nastriekam matrac a nočný stolík plachta moze ist normalne na to po 8 hodinach? Ako oni zomrú ked sa posteľné prádlo len perie na vysokých stupňoch a nestrieka? Toto mi nejde do hlavy. A ked pridu do kontaktu s chémiu ako dlho trva kým skapu? Ja som nikde nevidela žiadnu ale zjavne ich tu niekde mame...v rodinnom dome. Dakujem za info.
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, pri ničení ploštíc je nutné vystriekať aj rohy a kraje podlahy. Ak ste vystriekali len madrac a nočný stolík je možné, že sa mohli dostať naspäť , a preto máte opäť štípance. Áno, plachta sa môže potom po minimálne 8 hodinách založiť. Niekedy to môže trvať dlhšie kým ploštice vymiznú, preto je potrebné postrek zopakovať. Pekný deň
 • Vlasta sa pýta

  21.08.2021
  Dobry den prajem mam otazku ked postriekam matrace po 8 hodinach tak to treba potom vytepovat aby to nesmrdelo ?
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, matrac netreba vytepovať, stačí zabezpečiť, aby bola miestnosť dostatočne vetraná počas tých 8 hodín. Pekný deň
 • Oľga sa pýta

  14.10.2021
 • návštevník sa pýta

  17.10.2021
  Chcem sa opýtať mame v izbe plodnice ale nevieme skadiaľ sa tu dostali niektoré sú také menšie niektoré vedsie keď postriekam rým prostriedkov zmizne nám to
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, potrebné je dôkladne vystriekať izbu Protect sprejom a vyprať posteľnú bielizeň.
 • návštevník sa pýta

  24.11.2021
  Dobry chcem sa spitat mame blostice ale postele som vyhodil a steny som na novo ovakoval aj vsedky skaricky kde by sa mohli skrivat mozu sa este objavit?
 • návštevník sa pýta

  28.01.2022
  Dobrý deň chcela by som sa opýtať už dlhšiu dobu som doštipana dnes mi prišiel od Vás sprej celú izbu som vystriekala a vetrala som 8 hodín chcela by som sa ale opýtať či blchy ktoré som mala v izbe sú už mŕtve alebo ešte je možné že ich prípravok nezabil a bude treba urobiť ešte veľa vecí aby už neboli
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, závisí od toho, koľko ich tam bolo. Väčšinou stačí jeden postrek na zabitie bĺch. Pekný deň
 • Vl. sa pýta

  21.02.2023
  Dobry den, znici prostriedok aj larvy alebo treba postel vyhodidt pokial viem za tam nejake su , su tam biele bodky, uz nie je vidiet nic lezuc.ale obavam sa ze sa prebudia Dakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, prostriedok ničí dospelé ploštice aj reprodukčný cyklus.Ak teda bola zasiahnutá prípravkom dospelá ploštica, už by sa nemal ďalej množiť. Vo Vašom prípade by som odporúčal posledovať tie "biele bodky" (potenciálne vajíčka??) a ak zmiznú, predpokladá sa ich vyliahnutie. Potom opakovane aplikujte prírapvok. Alebo preneste tie "biele bodky" do nejakého pohára, zavrite ho a sledujte. Budete mať istou. Pekný deň. PharmDr. Tomáš Srnka
 • Janci sa pýta

  12.03.2023
  Dobry den, moze sa aplikovat Protect postrek na koberce? Je nutne po case vytepovat koberce? Je nutne umyt podlahu za skrynou, pod skrynou v miestach tazko dostupnych po tyzdni, alebo mozu ostat tieto miesta bez umytia? Dakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, Protect sa môže aplikovať aj na kobere, odporúčame však po aplikácii vyprať. Upozorňujem však, že môže koberec znehodnotiť farebne. Podlahy samozrjeme môžete tiež po týždni umyť bez problémov :) Pekný deň. PharmDr. Tomáš Srnka
 • Antonia sa pýta

  14.08.2023
  Dobrý deň chcela by som sa opýtať či sa dá kúpiť Protect proti plosticam a blcham aj v drogérie
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, to absolútne neviem kde je produkt dostupný ) Pekný deň. PharmDr. Tomáš Srnka
 • Katarína sa pýta

  19.08.2023
  Dobrý deň, môže sa sprejom Protect vystriekat aj psí koterec/voliera vonku? Bude účinok obdobný ako v interiéri? Ďakujem
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, podľa mňa bude účinný aj v exteriéri, avšak aplikujte ho na večer, aby sa rýchlo neodparil a samozrjeme nemalo by pršať. Psa do koterca nezatvárajte, nech to nezlíže. Pekný deň. PharmDr. Tomáš Srnka
 • návštevník sa pýta

  25.11.2023
  What are the ingredients of this product? I see none on the bottle? And how many hours should one stay away from the sprayed area / buildings etc post spraying?
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Hello, ingredients: Etanol >90%, 2,8g/kg S.metoprén; 1,8g/kg pyretrin; 3,6g/kg PBO You should stay away from the sprayed area around 6-8 hours post spraying. Nice day :) PharmDr. Tomáš Srnka
 • návštevník sa pýta

  07.05.2024
  Máme doma ploštice chcem sa opýtať zabyje je to všetko?
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, pri správnej aplikácii by mal prípravok zlikvidovať všetko. Pekný deň. PharmDr. Tomáš Srnka

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)