Robitussin ANTITUSSICUM sirup 100 ml

sir (liek.skl.) na suchý dráždivý kašeľ 1x100 ml

Kód tovaru: 14798

EAN: 9120036091115

11,18 € s DPH

Jednotková cena za liter111,82 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Robitussin ANTITUSSICUM sirup je liek na tlmenie kašľa. Robitussin ANTITUSSICUM sirup upokojuje a kontroluje suchý, pretrvávajúci kašeľ.

Detaily

Indikácie: Robitussin Antitussicum je liek na tlmenie kašľa, ktorý upokojuje a kontroluje suchý, pretrvávajúci kašeľ.

Kontraindikácie: Pred užívaním sa poraďte s lekárom, ak máte chronický kašeľ, ktorý sa vyskytuje pri fajčení alebo chronickom ochorení pľúc, ako je astma alebo rozdutie pľúc (emfyzém).Pred užívaním sa poraďte s lekárom, ak máte dýchaciu nedostatočnosť alebo trpíte ochorením pečene.Ukončite užívanie a poraďte sa so svojím lekárom, ak kašeľ pretrváva viac ako 7 dní (3 dni u detí), vracia sa alebo je sprevádzaný horúčkou, vyrážkou alebo pretrvávajúcou bolesťou hlavy. Toto môžu byť znaky závažného stavu.

Dávkovanie: Vždy užívajte Robitussin Antitussicum presne tak, ako Vám povedal Váš lekár. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.Pokiaľ lekár neurčil ináč, riaďte sa dávkovacou schémou:Dospelí a deti od 12 rokov:7,5 ml každé 4 hodiny.Deti od 6 do 12 rokov:5 ml každé 4 hodiny.Nepoužívajte u detí do 6 rokov.Neprekračujte odporúčané dávkovanie.Liek sa neodporúča používať dlhšie ako 7 dní.Ak sa príznaky nezlepšia alebo ak sa zhoršia, poraďte sa so svojím lekárom.

Nepoužívať: Keď ste precitlivený (alergický) na dextrometorfan alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek. Keď užívate na lekársky predpis inhibítor monoaminoxidázy (IMAO), čo je liek na depresiu alebo do 14 dní po ukončení liečby.keď máte kašeľ s nadmernou tvorbou hlienu.Nepoužívajte u detí do 6 rokov.

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, pred použitím sa poraďte so zdravotníckym pracovníkom.

Zloženie: Liečivo:dextrometorfaniumhydrobromid-5 ml sirupu obsahuje 7,5 mg dextrometorfaniumhydrobromidu. Pomocné látky: glycerol (E422), sodná soľ karmelózy, benzoan sodný (E211), dinátriumedetát, maltitol (E965), etanol (96% V/V), bezvodá kyselina citrónová, amarant (E123), karamel (E150), levomentol, višňová aróma, sorbitol (70%) (E420), nátriumcyklamát (E952), draselná soľ acesulfamu (E950), čistená voda.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

 

 


Vlastnosti

Účinná látka dextrometorfániumbromid
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 7,5ml/5ml
Lieková forma sirup
Koľko dní Vám vydrží balenie 10

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »