Panadol Extra Novum 24 tbl

tbl flm 500 mg/65 mg (blis.PVC/Al+Al/PET fólia) 1x24 ks

Kód tovaru:

EAN: 5054563180131

5,44 € s DPH

Jednotková cena za tbl0,23 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Liek Panadol Extra Novum obsahuje kombináciu dvoch liečiv (paracetamol a kofeín), ktorá je účinná proti bolesti a horúčke. Panadol Extra Novum účinkuje už do 10 min, vhodný pri miernych až slabých bolestiach hlavy, zubov, kĺbov a svalov, a tiež pri prejavoch chrípky.

Detaily

Indikácie: Panadol Extra je vhodný na úľavu pri bolestiach hlavy, migréne, bolestiach chrbta, zubov a bolestiach pri menštruácii. Panadol Extra tiež prináša úľavu od nepríjemných príznakov chrípky, prechladnutia ako sú bolesti svalov, kĺbov, bolestí v hrdle a znižuje horúčku. Paracetamol zaisťuje úľavu pri bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. Kofeín zvyšuje analgetický účinok paracetamolu, zmierňuje únavu, mierne podporuje dýchanie a krvný obeh pri horúčkovitých ochoreniach. Panadol Extra nedráždi žalúdok. Neobsahuje kyselinu acetylsalicylovú. Len  na odporučenie lekára sa liek môže užívať na potlačenie bolesti pri reumatických ochoreniach ako je artróza (degeneratívne kĺbové ochorenie) a neuralgia (bolesť pociťovaná v oblasti nervu).

Kontraindikácie: Neužívajte Panadol Extra, ak ste alergický/á na paracetamol, kofeín alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku, pri ťažkom pečeňovom zlyhávaní, žltačke, chronickom pití alkoholu a pri súbežnom podávaní liekov poškodzujúcich pečeň, pri ťažkej hemolytickej anémii (málokrvnosť z rozpadu červených krviniek). Neužívajte tento liek bez odporúčania lekára, ak užívate akékoľvek iné lieky obsahujúce paracetamol.

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek. Kofeín sa neodporúča užívať počas tehotenstva pre možné zvýšenie rizika spontánneho potratu spojeného s jeho konzumáciou. Kofeín v materskom mlieku môže mať stimulačný efekt na dojčené dieťa. Liek sa neodporúča užívať počas tehotenstva a dojčenia.

Dávkovanie: Dospelí a mladiství od 15 rokov: 1-2 tablety 1 až 4-krát denne podľa potreby s odstupom najmenej 4 hodiny. 1 tableta je vhodná pre osoby s telesnou hmotnosťou 34-60 kg, 2 tablety pre osoby s telesnou hmotnosťou nad 60 kg. Najvyššia jednotlivá dávka sú 2 tablety. Neužívajte viac ako 8 tabliet za 24 hodín.

Mladiství 12 – 15 rokov: 1 tableta 1 až 3-krát denne s odstupom najmenej 6 hodín. Najvyššia jednotlivá dávka je 1 tableta. Nepodávajte viac ako 3 tablety za 24 hodín. Deťom do 12 rokov liek nepodávajte. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Tablety sa zapíjajú dostatočným množstvom tekutiny.

Predávkovanie paracetamolom môže spôsobiť vážne poškodenie až zlyhanie funkcie pečene. Počas liečby liekom sa vyhnite konzumácie alkoholu a užívaniu iných liekov s obsahom paracetamolu.

Vlastnosti

Účinná látka paracetamol + kofeín
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 500 mg + 65 mg / tbl
Lieková forma filmom obalené tablety
Koľko dní Vám vydrží balenie 20

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (1)

 • návštevník sa pýta

  10.02.2018
  Davkovanie
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  DObrý deň, podľa potreby pri bolesti pre dospelých 1-2 tbl max 4x denne. Nekombinovať s Paralenom/Panadolom. Prajem ekný deň .

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »