FRONTLINE Spot-on pre mačky 1x0,5ml

sol (na kožu, pipeta) 1x0,5 ml

Kód tovaru:

EAN: 3661103027911

Tento produkt aktuálne nie je dostupný

9,66 € s DPH

Jednotková cena za ks9,66 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Veterinárny liek FRONTLINE Spot On pre mačky je určený na liečbu a prevenciu pri napadnutí blchami a kliešťami u mačiek.FRONTLINE Spot On pre mačky slúži na liečbu a prevenciu alergickej dermatitídy po uhryznutí blchami u mačiek.

Detaily

Indikácie: Liečba a prevencia pri napadnutí blchami (Ctenocephalides felis) a kliešťami (Rhiphiceohalus spp., Ixodex spp.) u mačiek. Liečba a prevencia alergickej dermatitídy po uhryznutí blchami u mačiek. Liečba a prevencia napadnutia všenkami u mačiek.

Kontraindikácie: Nepodávať mačatám do veku 8 týždňov a/alebo o hmotnosti do 1 kg. Nepodávať chorým (systémové ochorenia, horúčka) alebo rekonvalescentným zvieratám. Z dôvodu možných nežiaducich účinkov a mortality sa nesmie podávať králikom.

Gravidita,laktácia:Liek sa môže aplikovať chovným, gravidným a laktujúcim mačkám.

Bezpečnostné opatrenia: Liek spôsobuje podráždenie mukóznych membrán a očí. Preto je potrebné zabezpečiť, aby sa liek nedostal do kontaktu s pyskom a očami. Osoba a zvieratá, u ktorých je známa precitlivelosť na insekticídy a alkohol, by nemali prísť do kontaktu s prstami rúk. Ak sa tak stane, umyť si ruky mydlom a vodou. V prípade zasiahnutia očí, vymyť oči prúdom vody. Po každej aplikácii si umyť ruky. S ošetrenými zvieratami sa nesmie manipulovať a ani deti by sa nemali s nimi hrať až do zaschnutia lieku. Odporúča sa večerné ošetrenie a taktiež zvieratá by nemali spať pri majiteľoch, zvlášť pri deťoch. Nefajčiť, nejesť a nepiť počas aplikácie lieku.

Spôsob podania:Forma podávania: vonkajšia aplikácia na kožu Dávkovanie: aplikovať obsah 1 pipety (0,5 ml) na kožu v oblasti kohútika (medzi lopatky) Spôsob podávania: Držať pipetu kolmo a odlomiť hrot. Rozhrnúť srsť v oblasti kohútika, priložiť hrot pipety na kožu a niekoľkokrát stlačiť tak, aby sa obsah vyprázdnil priamo na kožu, vhodnejšie je aplikáciu rozdeliť na dve miesta. Jedna dávka poskytne ochranu proti novému napadnutiu blchami po dobu 5 týždňov. Liek je účinný proti kliešťom 3 – 4 týždne.

Odporúča sa večerné ošetrenie a taktiež zvieratá by nemali spať pri majiteľoch, zvlášť pri deťoch.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u veterinárneho lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

 

Vlastnosti

Koľko dní Vám vydrží balenie 30

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »