Akutol Hydrogél sprej 75g

1x75 g

Kód tovaru: T00667

EAN: 8594013702430

20,06 € s DPH

Jednotková cena za kg267,51 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Akutol hydrogél je zdravotnícka pomôcka, ktorá podporuje hojenie rán prostredníctvom regulácie mikroprostredia rany. Akutol hydrogél sa používa na vlhké hojenie rán akútnych - povrchové popáleniny, odreniny, ako i rán chronických - bércové vredy, dekubity. Neobsahuje parabény.

Detaily

Charakteristika: Akutol hydrogél je hydrokoloidný gél bez obsahu parabénov indikovaný na ošetrenie lokálnych suchých alebo vlhkých rán. Je určený na použitie na akutné i chronické rany, ako sú: povrchové popáleniny, odreniny, chirurgické rany, dekubity (preležaniny), bércové vredy. Akutol hydrogél obsahuje kyslý karbomér - stabilizovaný karnosin, ktorý je základným peptidom prirodzene obsiahnutým v pokožke. Pokrytie suchých rán, ako sú odreniny a chirurgické rany, týmto karbomérom má uzatvárací účinok: zastavuje sa tak vyparovanie vlhkosti a obmedzuje sa strata tekutiny pokožkou. Karnosin reguluje kyslé polyméry a pôsobí tiež ako antioxidant. Karbomér vstrebáva prebytočnú tekutinu z vlhkých výpotkových rán. Akutol hydrogél ochladzuje a zjemňuje kontakt s náplasťou  alebo obväzom a obmedzuje ich priľňavosť na ranu. Miesto dráždivých parabénov Akutol hydrogél obsahuje konzervačný citran strieborný.

Nepoužívajte: Pri alergii na zložky produktu. U detí do 3 rokov. Na sliznice, do očí a blízkostí očí. Pred použitím na veľké alebo silne infikované rany sa poraďte s lekárom.

Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom.

Použitie: Zatvorené rany: Očistite a dezinfikujte miesto, ktoré má byť ošetrené. Naneste Akutol hydrogél sprej na ranu, rany sa pritom nedotýkajte ak je to nutné, použite náplasť alebo obväz

Otvorené rany: Ranu vyčistite a dezinfikujte, opatrne vysušte. Následne na ranu naneste hrubú vrstvu gélu (0,5-0,75 cm) a prekryte obväzom alebo náplasťou, ktoré ponechajte na mieste po dobu jedného až troch dní, kým gél nezmizne. Použitie Akutol hydrogélu obmedzte, ak sa na rane vytvorí chrasta

POZOR! Akutol hydrogél nie je prostriedkom na prvé ošetrenie v prípade popálenín! Popáleniny najprv ochladzujte vodou po dobu 20 min a až potom vykonajte ďalšie ošetrenie.

Zloženie: kyslý koloidný karbomér, karnosin, voda, konzervačná látka: citronan strieborný

Upozornenie: Len na vonkajšie použitie! Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Vlastnosti

Koľko dní Vám vydrží balenie 30

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »