Suppositoria Glycerini Léčiva 10 čapíkov

sup 2,06 g (strip Al) 1x10 ks

Kód tovaru:

EAN: 8594739201378

Tento produkt aktuálne nie je dostupný

4,54 € s DPH

Jednotková cena za ks0,45 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

O produkte

Suppositoria Glycerini Léčiva je voľnopredajný liek, ktorý je určený dospelým a deťom od 10 rokov. Suppositoria Glycerini Léčiva pomáha liečiť zápchu a zmäkčiť stolicu.

Detaily

Indikácie: Ak sa do 7 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára. Glycerín (glycerol), ktorý je súčasťou čapíka, na seba viaže vodu, zmäkčuje stolicu, zväčšuje jej objem v dolnej časti hrubého čreva a uľahčuje tak jej odchod pri zápche. Účinok sa dostaví po 10 - 20 minútach po použití. Čapíky SUPPOSITORIA GLYCERINI LÉČIVA používajú dospelí, dospievajúci a deti staršie ako 10 rokov pri zápche rôzneho pôvodu, napr. pri zmene prostredia, životosprávy, pri dlhodobom pripútaní na lôžko, po operácii, pri zahustenej a zatvrdnutej stolici, v tehotenstve, v šestonedelí a počas dojčenia, pri dlhodobej zápche na nácvik pravidelného odchodu stolice.

Kontraindikácie: Nepoužívajte SUPPOSITORIA GLYCERINI LÉČIVA, ak ste alergický na glycerol alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku, pri bolestivých trhlinkách v oblasti konečníka, pri krvácajúcich hemoroidoch. Na liek môže vzniknúť návyk, preto sa neodporúča jeho nepretržité denné používanie po dobu dlhšiu ako 1 týždeň. Pri zápche dodržiavajte vhodnú životosprávu (dostatok pohybu, strava bohatá na vlákninu, t.j. ovocie, zelenina, celozrnné pečivo, dostatočné množstvo tekutín a pod.). Pri krvácaní z konečníka alebo nemožnosti sa vyprázdniť po použití týchto čapíkov vyhľadajte lekára, môže ísť o závažné ochorenie. Pri dlhodobej zápche vyhľadajte lekára.

Nepoužívajte liek SUPPOSITORIA GLYCERINI LÉČIVA dlhšie ako 1 týždeň bez poradenia sa s lekárom. Liek nie je určený deťom mladším ako 10 rokov.

Tehotenstvo a dojčenie: Liek sa môže používať v tehotenstve a pri dojčení.

Spôsob použitia a dávkovanie: Dávkovanie a spôsob podávania: Dospelí, dospievajúci a deti staršie ako 10 rokov si podľa potreby zavádzajú 1 čapík do konečníka. Liek vyvolá vyprázdnenie stolice po 10 - 20 minútach po zavedení čapíka.

Nácvik vyprázdnenia stolice pri návykovej zápche: Ráno po zobudení vypite pohár vody alebo čaju, po pol hodine sa naraňajkujte a po raňajkách zaveďte do konečníka 1 čapík SUPPOSITORIA GLYCERINI LÉČIVA . Hneď ako sa dostaví nútenie na stolicu, najdlhšie však do pol hodiny, pokúste sa o vyprázdnenie. Po niekoľkých dňoch vynechávajte čapíky a pokúšajte sa o vyprázdnenie stolice v rovnakom čase bez čapíkov.

Pred použitím uvoľnite čapík roztrhnutím nastrihnutej fólie nad špičkou čapíka. Pri náhodnom požití väčšieho množstva čapíkov, najmä deťmi, môže dôjsť k žalúdočnej nevoľnosti, prípadne  k vracaniu. Je vhodné vypiť väčšie množstvo studenej vody a vyhľadať lekára.

Zloženie: Liečivo je glycerol 85 % 2,06 g v každom čapíku.Pomocné látky sú dekahydrát uhličitanu sodného, kyselina steárová.

Vlastnosti

Účinná látka glycerol 85%
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku 2,06g / čapík
Lieková forma čapíky
Koľko dní Vám vydrží balenie 20

Na stiahnutie

Napísať hodnotenie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)
Viac o tomto produkte môžete nájsť na stránkach spoločnosti ADC »