Menu
banner

Buscopan 10 tbl Zväčšiť

Buscopan 10 tbl

Boehringer Ingelheim

Buscopan sa používa na odstránenie kŕčov hladkých svalov v tráviacej sústave, močových a pohlavných orgánoch (v žalúdku, črevách, žlčovom a močovom trakte). Buscopan sa môže použiť napr. pri žlčníkovej a obličkovej kolike, kŕčoch tráviacej sústavy rôzneho pôvodu, syndróme dráždivého čreva alebo bolestivej menštruácii.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 3 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 3 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,03 €.


Naša cena s DPH3,91 €

logo Heureka overene
logo PayPallogo PayPal

Indikácie: Butylskopolamíniumbromid, liečivo Buscopanu je spazmolytikum. Spazmolytiká sú liečivá, ktoré uvoľňujú kŕče (kŕčovité kontrakcie) vnútorných orgánov, napr. v žalúdkovo-črevných, žlčových, močových alebo ženských pohlavných orgánov, a preto zmierňujú bolesť. Používajú sa pri bolestiach spôsobených kolikou (bolesti vo vnútri brušnej dutiny, charakterizované striedavo narastajúcou a znižujúcou sa intenzitou bez presnej lokalizácie) a bolestiach, ktoré majú pôvod v spomínaných vnútorných orgánoch. Buscopan sa používa na odstránenie kŕčov hladkých svalov v tráviacej sústave, močových a pohlavných orgánoch (v žalúdku, črevách, žlčovom a močovom trakte). Môže sa použiť napr. pri žlčníkovej a obličkovej kolike, kŕčoch tráviacej sústavy rôzneho pôvodu, syndróme dráždivého čreva alebo bolestivej menštruácii.

Kontraindikácie: Alergia (precitlivenosť) na butylskopolamíniumbromid alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku. Myasténia gravis (ochorenie sprevádzané výraznou svalovou slabosťou až neschopnosťou pohybu). Megakolón (závažné rozšírenie a predĺženie hrubého čreva). Neznášanlivosť niektorých cukrov, nakoľko tento liek obsahuje sacharózu. Vek menej ako 6 rokov.

Tehotenstvo a dojčenie: Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Používanie Buscopanu počas tehotenstva a dojčenia sa neodporúča.

Dávkovanie:Dospelí a deti nad 6 rokov: 3 až 5-krát denne 1 - 2 obalené tablety.  Buscopan sa nesmie užívať dlhšie ako 3 dni bez poradenia sa s lekárom. V prípade, že potrebujete nepretržitú dlhodobú dennú liečbu Buscopanom, kontaktujte svojho lekára aby vyšetril príčinu Vašej bolesti brucha. Deti staršie ako 6 rokov majú užívať Buscopan len na odporúčanie lekára.

Tablety sa majú užiť vcelku a zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

 

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Účinná látka:butylskopolamín
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku:10 mg/1 tbl
Lieková forma:filmom obalené tablety

Napísať hodnotenie

Buscopan 10 tbl

Buscopan 10 tbl

Buscopan sa používa na odstránenie kŕčov hladkých svalov v tráviacej sústave, močových a pohlavných orgánoch (v žalúdku, črevách, žlčovom a močovom trakte). Buscopan sa môže použiť napr. pri žlčníkovej a obličkovej kolike, kŕčoch tráviacej sústavy rôzneho pôvodu, syndróme dráždivého čreva alebo bolestivej menštruácii.

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovedi na otázku)