Ascorutin 50tbl

Skladom

sanofi-aventis Slovakia

8584005700193

Novinka

Ascorutin je viaczložkový liek, ktorého obe liečivá - rutosid a kyselina askorbová - upravujú zvýšenú lámavosť a priepustnosť krvných vlásočníc. Používa sa pri poruchách vlásočníc, žíl a ciev ako napr. krvácanie z nosa, kŕčové žily, opucha dolných končatín (aj poúrazové), hemoroidy.

Viac detailov

5,50 € s DPH

Jednotková cena za 1 tbl: 0,11 €

Nakúpte ešte za 40,00 € a máte dopravu zadarmo (Cena dopravy je: 3,00 €)

Detaily

Indikácie: Liek sa používa na liečbu zvýšenej lámavosti a priepustnosti krvných vlásočníc rôzneho pôvodu, najmä pri nedostatku vitamínu C (kyseliny askorbovej) v organizme, pri chorobnej krvácavosti na cievnom podklade, na ovplyvnenie miestnych príznakov krvácania pri diabetickej retinopatii (zmeny na sietnici pri cukrovke), pri zvýšenom počte červených krviniek, pri zápale čreva s tvorbou vredov.

Kontraindikácie: Neužívajte Ascorutin ak ste alergický (precitlivený) na liečivá alebo na ktorúkoľvek inú zložku lieku. Ak ste tehotná alebo dojčíte.

Tehotenstvo a dojčenie: Liek sa v tehotenstve nesmie užívať. Nie je určený na liečbu dojčiacich žien.

Dávkovanie: Ak lekár neodporučí inak, užívajú dospelí 1 - 2 tablety 3-krát denne, deti od 3 rokov 1 - 2 tablety denne. Pri masívnom predávkovaní (niekoľko gramov) kyselinou askorbovou sa môže vyskytnúť prechodná hnačka.

Liek možno užívať pri jedle, po jedle aj nalačno.

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Vlastnosti

Účinná látka: rutozid + kyselina askorbová
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku: 20mg + 100mg/ tbl
Lieková forma: filmom obalené tablety

Na stiahnutie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)