Menu
banner

Walmark Calcium 500 mg Pharmavit 20 šumivých tabliet Zväčšiť

Walmark Calcium 500 mg Pharmavit 20 šumivých tabliet

Walmark

Liek Calcium 500 mg Pharmavit obsahuje šumivé tablety s citrónovou príchuťou s obsahom vápnika, ktorý je nevyhnutný pre správnu funkciu svalov a nervov, pre rast kostí a zubov.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 2 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 2 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,02 €.


Naša cena s DPH2,30 €

logo Heureka overene
logo PayPallogo PayPal

Indikácie: Liek sa užíva na pokrytie zvýšenej potreby vápnika v období rastu, počas tehotenstva a v období dojčenia. Na odporúčanie lekára sa užíva ako súčasť liečby pri rednutí kostí (osteoporóza), pri mäknutí kostí (osteomalácia), pri chorobne zvýšenej priepustnosti kapilár pri alergických reakciách, ako podporná liečba spazmofílie a tetanie (zvýšená nervová dráždivosť so sklonom k svalovým kŕčom) a podporuje takisto hojenie zlomenín. Liek môžu užívať dospelí vrátane tehotných a dojčiacich žien, deti od 5 rokov a mladiství. Liek neobsahuje cukor, preto je vhodný aj pre diabetikov.

Kontraindikácie: Neužívajte CALCIUM 500 mg PHARMAVIT, keď ste alergický (precitlivený) na liečivo alebo na niektorú z ďalších zložiek lieku, keď trpíte na ťažkú poruchu funkcie obličiek a s obličkovými kameňmi, keď máte zvýšenú hladinou vápnika v krvi (napr. pri ochorení prištítnych teliesok) a u pacientov s hypervitaminózou D, keď užívate lieky proti srdcovému zlyhaniu (digoxín), môžete vápnik užívať iba so súhlasom ošetrujúceho lekára a pod jeho kontrolou.

Tehotenstvo a dojčenie: Vápnik a riboflavín predstavujú normálne a potrebné zložky potravy a ich potreba je v období tehotenstva a dojčenia zvýšená. Počas tehotenstva a dojčenia používajte CALCIUM 500 mg PHARMAVIT iba pod lekársky dohľadom.

Dávkovanie: Zvyčajná dávka, pokiaľ lekár neurčí inak je u dospelých 2-3 tablety denne. Deti od 5 rokov a dospievajúci do 24 rokov užívajú jedenkrát denne jednu tabletu. Tablety sa rozpustia v pohári vody (asi 200 ml), roztok sa užíva počas jedla alebo hneď po ňom. Liek sa môže užívať na pokrytie zvýšenej potreby vápnika počas dvoch mesiacov bez kontroly lekára. Pokiaľ užívate liek na odporúčanie lekára, dávkovanie a dĺžku liečby Vám určí Váš lekár. Ak užijete viac šumivých tabliet alebo pri náhodnom užití lieku dieťaťom vyhľadajte lekára. Pri užívaní vápnika vo forme šumivých tabliet nebol hlásený žiaden prípad predávkovania.

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Účinná látka:kalcium + nátriumriboflavínfosfát
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku:500 mg + 0,2 mg / tbl
Lieková forma:šumivé tablety

Napísať hodnotenie

Walmark Calcium 500 mg Pharmavit 20 šumivých tabliet

Walmark Calcium 500 mg Pharmavit 20 šumivých tabliet

Liek Calcium 500 mg Pharmavit obsahuje šumivé tablety s citrónovou príchuťou s obsahom vápnika, ktorý je nevyhnutný pre správnu funkciu svalov a nervov, pre rast kostí a zubov.

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovedi na otázku)