Menu
banner

Septolete plus sprej 30ml Zväčšiť

Septolete plus sprej 30ml

Krka

Liek Septolete plus sprej lokálny antimikrobiálny a znecitlivejúci účinok. Dezinfikuje ústnu dutinu a hrdlo a zároveň lokálne zmierňuje bolesťSeptolete plus sprej je vhodný pri zápale hrdla a ústnej dutiny spojenom s infekciou a bolesťami pri prehĺtaní u dospelých a detí od 12 rokov.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 5 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 5 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,05 €.


Naša cena s DPH5,11 €

logo Heureka overene
logo PayPallogo PayPalLogo SporoPay (Slovenská Sporiteľňa)

Indikácie: Septolete plus spray obsahuje dve liečivá, cetylpyridíniumchlorid a benzokaín. Cetylpyridíniumchlorid je mierne antiseptikum (antimikrobiálna látka), zneškodňujúce baktérie, ktoré môžu byť spojené s bolesťou hrdla a infekciou ústnej dutiny a hrdla a taktiež, v istom rozsahu, zabraňujúce rastu niektorých druhov húb a vírusov. Zmierňuje zápal ústnej dutiny a hrdla, a navyše, zabraňuje rozvoju ťažších bakteriálnych zápalov. Benzokaín patrí do skupiny liečiv známych ako lokálne anestetiká. Zmierňuje bolesť pri prehĺtaní, ktorá často sprevádza infekcie a zápaly v ústnej dutine a hrdle.

Septolete plus spray sa odporúča na zmiernenie bolesti hrdla:

  • pri miernejších formách zápalov ústnej dutiny a hrdla (faryngitída, laryngitída),
  • pri zápaloch ďasien a slizníc ústnej dutiny (stomatitída, gingivitída),
  • pri chrípke a prechladnutí.

 

Kontraindikácie: Neužívajte Septolete plus spray, keď ste alergický (precitlivený) na benzokaín, cetylpyridíniumchlorid alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek Septolete plus spray, keď ste alergický (precitlivený) na iné lokálne anestetiká), keď ste závislý od alkoholu, keď trpíte methemoglobinémiou – veľmi zriedkavé ochorenie krvi, kedy krv nie je schopná roznášať kyslík v tele. Nepodávajte deľom mladším ako 12 rokov.

Tehotenstvo a dojčenie: Keďže nie sú dostatočné údaje o bezpečnosti užívania počas tehotenstva a dojčenia, neodporúča sa v tomto období užívať tento liek.

Dávkovanie: Dospelí a deti nad 12 rokov: Jednotlivá dávka sú dve vstreknutia. Môžu sa opakovať každé 2 až 3 hodiny, maximálne 8-krát denne. Starší pacienti: Odporučená dávka pre starších pacientov je rovnaké ako pre dospelých. Ak máte viac ako 65 rokov, užívate iné lieky a máte aj iné ochorenia, je zvýšené riziko vzniku methemoglobinémie. Nepoužívajte Septolete plus spray dlhšie ako 7 dní.

Spôsob podávania: Pred prvým použitím Septolete plus spray alebo ak ste dlhší čas nepoužívali Septolete plus spray stlačte niekoľko krát (5 až 9-krát) hlavičku spreja a vypustite malé množstvo lieku (do umývadla alebo do vzduchu). Hlavičku spreja stláčajte, kým sa neobjaví jemná aerodisperzia. Pred použitím odstráňte umelohmotný uzáver.Otvorte ústa, nasmerujte rozprašovač na hrdlo a stlačte hlavičku spreja. Pri aplikovaní lieku zadržte dych. Po každom použití umiestnite na hlavičku spreja umelohmotný uzáver. Septolete plus spray má používať len jeden pacient.

Po aplikácii je vhodné minimálne 1/2 hod. nepiť a nejesť.

Upozornenie: Ak používate liek veľmi často alebo dlhodobejšie vo vyšších dávkach môže sa u Vás vyvinúť methemoglobinémia, pri ktorej hemoglobín vo Vaše krvi nebude môcť roznášať kyslík v tele. Ak spozorujete príznaky, ako sú bolesť hlavy, únava, závrat a ťažkosti s dýchaním, okamžite na to upozornite Vášho lekára a prestaňte používať liek.

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Účinná látka:monohydrát cetylpyridíniumchloridu + benzokaín
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku:2mg + 10 mg / 1 ml
Lieková forma:orálna aerodisperzia

Napísať hodnotenie

Septolete plus sprej 30ml

Septolete plus sprej 30ml

Liek Septolete plus sprej lokálny antimikrobiálny a znecitlivejúci účinok. Dezinfikuje ústnu dutinu a hrdlo a zároveň lokálne zmierňuje bolesťSeptolete plus sprej je vhodný pri zápale hrdla a ústnej dutiny spojenom s infekciou a bolesťami pri prehĺtaní u dospelých a detí od 12 rokov.

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovedi na otázku)