Menu
banner

Calcium Sandoz Forte 500 mg šumivé tablety Zväčšiť

Calcium Sandoz Forte 500 mg šumivé tablety

Sandoz

Liek Calcium-Sandoz je bohatým zdrojom vápnika, ktorý je základnou minerálnou látkou potrebnou pre tvorbu kostí a udržanie zdravých kostí. Calcium-Sandoz  sa používa na prevenciu a liečbu nedostatku vápnika u dospelých a detí od  3 rokov.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 2 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 2 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,02 €.


Naša cena s DPH2,99 €

logo Heureka overene
logo PayPallogo PayPal

Indikácie: Calcium-Sandoz  sa používa na prevenciu (predchádzanie) a liečbu nedostatku vápnika a môže sa užívať v kombinácii s inými liekmi na prevenciu a liečbu ochorenia označovaného ako osteoporóza (rednutie kostí). Calcium-Sandoz sa tiež používa v kombinácii s vitamínom D3 na liečbu krivice (mäknutie rastúcich kostí u detí) a osteomalácie (mäknutie kostí u dospelých). Calcium sa vstrebáva v črevách a krvou je rozvádzaný do celého tela. Vápnik hrá dôležitú úlohu pri niektorých telesných funkciách. Je nevyhnutný pre funkciu nervov, svalov a pre funkciu srdca a tiež pre zrážanie krvi. Okrem toho je potrebný na to, aby viaceré hormóny v tele pracovali správne. Aby vápnik mohol spĺňať tieto rôzne úlohy, musí byť dostupný v správnej koncentrácii.

Kontraindikácie: Neužívajte Calcium-Sandoz, ak ste alergický na vápnik a ktorúkoľvek z ďalších zložiek Calcia-Sandoz, ak trpíte zvýšenými hladinami vápnika v krvi (hyperkalciémia), ak trpíte zvýšeným vylučovaním vápnika do moču (hyperkalciúria), ak trpíte určitými problémami s obličkami, ako napr.: obličkové kamene (nefrolitiáza), usadeniny vápnika v tkanivách obličiek (nefrokalcinóza).

Tehotenstvo a dojčenie: Calcium-Sandoz sa môže užívať počas tehotenstva a dojčenia v prípade nedostatku vápnika. Vo všeobecnosti je primeraný denný príjem (vrátane jedla a výživových doplnkov) pre tehotné a dojčiace ženy 1 000 – 1 300 mg vápnika. Celkový denný príjem vápnika počas tehotenstva a dojčenia nemá presiahnuť 1 500 mg.Vápnik prestupuje do materského mlieka, ale nemá negatívny účinok na novorodenca.

Dávkovanie: Deti užívajú jednu šumivú tabletu (jednotlivá dávka) raz alebo dvakrát denne (zodpovedá 500 – 1 000 mg vápnika). Dospelí užívajú jednu šumivú tabletu (jednotlivá dávka) raz, dvakrát alebo trikrát denne (zodpovedá 500 – 1 500 mg vápnika). Rozpusťte Calcium-Sandoz v pohári vody (približne 200 ml) a ihneď vypite. Tablety neprehĺtajte ani nežujte. Calcium-Sandoz sa môže užívať s jedlom alebo bez jedla.

V prípade užívania viacerých liekov je vhodné dodržať aspoň 2 hod časový odstup medzi liekmi.

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Účinná látka:kalcium
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku:500 mg / tbl
Lieková forma:šumivé tablety

Napísať hodnotenie

Calcium Sandoz Forte 500 mg šumivé tablety

Calcium Sandoz Forte 500 mg šumivé tablety

Liek Calcium-Sandoz je bohatým zdrojom vápnika, ktorý je základnou minerálnou látkou potrebnou pre tvorbu kostí a udržanie zdravých kostí. Calcium-Sandoz  sa používa na prevenciu a liečbu nedostatku vápnika u dospelých a detí od  3 rokov.

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovedi na otázku)