Menu
banner

Cetirizine 10 mg 7 tbl Zväčšiť

Cetirizine 10 mg 7 tbl

9002260011926

Sandoz

Cetirizine Sandoz 10 mg je liek proti alergii. Pomáha Vám zvládnuť alergickú reakciu a jej prejavy.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 3 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 3 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,03 €.


Naša cena s DPH3,63 €

logo Heureka overene
logo PayPallogo PayPalLogo SporoPay (Slovenská Sporiteľňa)

Indikácie: Cetirizine Sandoz 10 mg zmierňuje prejavy spojené napríklad so sennou nádchou, alergiou na roztoče prachu (alergická rinitída) ako sú: kýchanie,výtok z nosa alebo svrbenie nosa,svrbenie podnebia,svrbenie, začervenanie alebo slzenie očí. Cetirizine Sandoz 10 mg sa používa aj na zmiernenie prejavov ako sú svrbenie a žihľavka (spojené s chronickou urtikáriou (žihľavka) neznámej príčiny).

Kontraindikácie: Neužívajte Cetirizine Sandoz 10 mg, keď ste alergický (precitlivený) na cetirizín alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku, keď máte vážne problémy s obličkami.

Tehotenstvo a dojčenie: S používaním Cetirizinu Sandoz 10 mg u tehotných žien sú len obmedzené skúsenosti a preto sa pri užívaní tohto lieku počas tehotenstva vyžaduje opatrnosť. Cetirizín prechádza do materského mlieka a preto je potrebné sa užívaniu tohto lieku počas dojčenia vyhnúť.

Dávkovanie: Dospelí a dospievajúci nad 12 rokov: Zvyčajná dávka je jedna tableta raz denne. Ak sa objaví ospalosť, tabletu môžete užiť večer. Deti od 6 do 12 rokov s hmotnosťou 30 kg a viac: Zvyčajná dávka je jedna tableta raz denne alebo ½ tablety dvakrát denne (ráno a večer). Deti od 6 do 12 rokov s hmotnosťou menšou ako 30 kg: Zvyčajná dávka je ½ tablety raz denne. Tieto tablety nie sú určené pre deti mladšie ako 6 rokov.

Pacienti, ktorí majú problémy s obličkami: Ak máte mierne až stredne vážne problémy s obličkami, užívajte ½ tablety raz denne.Ak trpíte závažným ochorením obličiek, nesmiete užívať Cetirizine Sandoz 10 mg bez toho, aby Vám to odporučil Váš lekár.

Tablety prehltnite celé a zapite pohárom vody. Tento liek môžete užívať s jedlom alebo bez jedla.

Dĺžka liečby: Dĺžka liečby sa môže meniť v závislosti od príznakov. Keď príznaky vymiznú, liečba sa má ukončiť. Ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršia, poraďte sa so svojim lekárom. Dlhodobé užívanie tohto lieku môže viesť k zvýšeniu rizika vzniku zubného kazu v dôsledku sucha v ústach. Preto je veľmi dôležité dodržiavať ústnu hygienu.

Ak ste náhodne naraz užili viac tabliet ako ste mali, ihneď vyhľadajte svojho lekára alebo lekárnika. Predávkovanie týmto liekom môže vyvolať ospalosť, bezvedomie a/alebo excitáciu (predovšetkým u detí), poruchy koordinácie, mimovoľný tras, bolesti hlavy, poruchy vnímania (halucinácie), záchvaty, sucho v ústach, začervenanie, zvýšenie telesnej teploty, rozšírenie očných zreníc, zadržiavanie moču, búšenie srdca a v prípade užitia veľkej dávky sa môže objaviť náhly pokles krvného tlaku, nepravidelný rytmus srdca, nutkanie na vracanie, vracanie a útlm. Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku. Pokračujte v užívaní, tak ako je odporúčané.

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Účinná látka:cetirizíniumchlorid
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku:10 mg/1 tbl
Lieková forma:filmom obalené tablety

Napísať hodnotenie

Cetirizine 10 mg 7 tbl

Cetirizine 10 mg 7 tbl

Cetirizine Sandoz 10 mg je liek proti alergii. Pomáha Vám zvládnuť alergickú reakciu a jej prejavy.

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovedi na otázku)